Odwiedziło nas
2223229 gości

   

WRZEŚNIOWE WSPOMNIENIA KLAS I-III

Minął wrzesień – stało się to tak szybko, że nie zdążyliśmy podzielić się tym, co porabialiśmy. Postaramy się teraz to nadrobić…

15 września świętowaliśmy Dzień Kropki czyli dzień talentów i kreatywności. Omawialiśmy kropki w sztuce, na talerzu, u ludzi, zwierząt i roślin. Przy okazji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z różnych dziedzin. Poznawaliśmy kropkowe malarstwo Aborygenów, tworzyliśmy inspirowane nim dzieła i jedliśmy kropkowe przysmaki. Przypomnieliśmy sobie także, że każdy z nas ma wiele talentów i że różnorodność jest fantastyczna!

Image

Image

Image

Image

 

Świętowaliśmy również Dzień Spadającego Liścia – spacerowaliśmy po parku, rozpoznawaliśmy liście różnych drzew, zbieraliśmy je i tworzyliśmy z nich różnorodne prace plastyczne.

Image

Image

Image

Wyjechaliśmy też do Kadzidła na cykl zajęć „Ginące zawody”. Szukaliśmy swoich korzeni. Spotkaliśmy wielu ludowych twórców, którzy opowiadali nam o sobie i swoich pasjach. Wykonywaliśmy różne prace związane z naszym regionem, tańczyliśmy i jedliśmy pyszności pieczone na ognisku.

Image

Image

Image

Obchodziliśmy Dzień Języków. Mieliśmy zajęcia z uczniami starszych klas, uczyliśmy sie podstawowych zwrotów w kilku językach i poznawaliśmy flagi europejskich państw.

Image

Image

Dużo się działo, wciąż się rozwijamy, poznajemy. Bardzo cieszymy z tego, że możemy być RAZEM w szkole!

 

2 Października 2022
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Leodegar,
Stanimir

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę