Odwiedziło nas
2424319 gości

   

GRUDZIEŃ NA ŚWIETLICY

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Poznaliśmy tradycje tych pięknych Świąt w Polsce . Aby stworzyć świąteczny klimat w naszej sali ozdobiliśmy ją różnego rodzaju ozdobami: gwiazdami, witrażami oraz choinką.

Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie Świętego Mikołaja, a następnie na ulubione Święta Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil nie marnowaliśmy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowaliśmy. Rozmawialiśmy o bogatych i pięknych zwyczajach, tradycjach świąt. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym. Okres zimowy to czas wykonywania szczególnie ciekawych prac w świetlicy szkolnej. Każde dziecko z radością wycinało, kleiło, malowało prace, które były ozdobą świetlicy lub ich własnego domu. W tym czasie powstawały bałwanki, portrety Mikołaja, papierowe choinki, bombki i inne ozdoby choinkowe.

Image Image

Image Image

Jolanta Zera

 

29 Maja 2023
Imieniny obchodzą:
Bogusława, Maksymilian,
Maria Magdalena

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę