Odwiedziło nas
2278785 gości

   

24.10.2018 DZIEŃ ORIGAMI

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Origami! Uczciliśmy go poprzez naukę wykonywanie różnych prac przy użyciu tejże techniki. Japońska sztuka składania papieru narodziła się około roku 700 w Chinach, ale rozwinęła się w Japonii, przez co kojarzona jest właśnie z tym krajem. We współczesnej Japonii origami jest jednym z elementów wychowania dzieci. Dlaczego? Wymaga od dziecka precyzji, koncentracji, porządku – poszczególne czynności wykonuje się ściśle, w określonej kolejności. Sztuka składania papieru pozwala rozwijać zdolności manualne, kreatywność, kształtuje wrażliwość na otaczający świat, rozwija orientację w przestrzeni. Warto sięgać po origami!

Image

Image

Image

Image


 

6 Grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Dionizja, Emilian,
Jarema

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę