Odwiedziło nas
2424250 gości

   

Świetlica
ABSTRAKCJA CZY MOTYLE?

W piatek pogoda była dla nas łaskawa, dlatego mogliśmy pracować na dworze. Dostaliśmy duże brystole, farby, tekturowe rurki i słomki do napojów. Z kolorowych plam mieliśmy "wydmuchać" motyle. Chyba nam się udało, bo nasze prace rwały się do lotu :) Byli tacy, którzy w naszych barwnych plamach nie widzieli motyli, ale kto by się tym przejmował w Beztroski Piatek? :)

Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Katarzyna Szuster, Konrad Szuster

 

 

 
CZWARTKOWE STATYSTYKI

Podczas ostatnich zajęć ekonomicznych, dzieciaki uświadomiły sobie, jak duże są wydatki miesięczne typowej polskiej rodziny. Na początku lekcji zapoznały się z wynikami raportu, opublikowanymi przez Główny Urząd Statystyczny Warunki życia rodzin w Polsce". W tym obszernym raporcie, pełnym statystyk, pojawiły się bardzo istotne informacje dotyczące, na pozór TANIEGO życiaJ . Na podstawie danych, uczniowie podjęli próbę podsumowania kosztów na przykładzie własnych rodzin… Byli zdumieni…

Image

Image

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 
BIZNESOWY CZWARTEK

Podczas czwartkowych zajęć ekonomicznych, tym razem trzecioklasiści zmierzyli się z zadaniami iście matematycznymi. Rozwiązywali różnego rodzaju zawiłości w postaci spirali matematycznych, zadań z treścią czy też łamigłówek. Następnie, w postaci rysunku, zaprezentowali swoje marzenia, na które będą oszczędzać. Życzymy im dużo cierpliwości i konsekwencji w działaniu.

Image

Image

Image

ImageImage

Image
                                                                                                                                                                                                                                                    Aneta Zyśk

 
W KOŃCU CIEPŁO - BEZTROSKI PIĄTEK

W szkolnych murach czuć jeszcze zimę. Na korytarzu widać nauczycieli opatulonych w szale. Za oknem słonko niemrawo świeci, a najmłodszych ciągnie na dwór. Po co? Przecież się przeziębią? Za zimno! No, ale dzieci są uparte i krzyczą: "Jest ciepło". nauczyciel wychyla nos spod szala, wychodzi na dwór i stwierdza: "Jest ciepło! Naprawdę jest ciepło". Zamiast więc beztrosko ćwiczyć w Gimbazie wyszliśmy na słonko. Było naprawdę wiosennie, ciepło, nawet gorąco, wesoło i zabawnie. Bawiliśmy się w "Sczura", "Jaskółki", graliśmy w ringo, pletliśmy wianki i ganialiśmy za piłką i motylami.

Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Katarzyna Szuster, Konrad Szuster

 

 

 
MEMORY PO POLSKU I ANGIELSKU

Techniki uczenia są przydatne nie tylko w szkole, sprawdzają się również w życiu codziennym. Podczas zajęć Treningowej Środy dzieci wykonały karty memory w języku polskim i angielskim. Inspiracją ilustracji stały się symbole wielkanocne. Zabawie nie było końca :)

ImageImage

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 91


29 Maja 2023
Imieniny obchodzą:
Bogusława, Maksymilian,
Maria Magdalena

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę