Odwiedziło nas
2424243 gości

   

Świetlica
ŚRODOWE TANGRAMY - 18.10.2017

W Treningową Środę uczniowie zmierzyli się z łamigłówką, która ma już ponad 3000 lat. Najpierw układali kwadrat z 7 części (tanów), potem ze wszystkich części układali postaci wg łatwego wzoru. Później było coraz trudniej, ale wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze, a niektórzy świetnie! Rosą nowe mądre "Łamigłowy".

Na zakończenie uczniowie mieli wymyślić własną postać skladającą się z 7 elementów. Efekty tej pracy można zobaczyć (tymczasowo) na gazetce (korytarz szkolny).

Image

Image

Image Image

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska, Iwona Piskorek-Rakowska

 
MODELE ATOMOWE H2O I CO2 - 18.10.2017

Dzisiaj (środa - 18 października) tworzyliśmy modele atomowe wody i dwutlenku węgla. Wykorzystaliśmy do tego doświadczenia kolorową plastelinę i zapałki.

Image

Image

Anita Kojtek

 
PAŁACE 3D

Każdy z nas marzy o własnym pałacu. Nam udało się zrealizować to marzenie. Zbudowaliśmy własne, wymarzone budowle. Mogliśmy poczuć się jak król i królowa!

Image

 
KUCHCIKOWO W AKCJI

Nie straszna nam zimna jesień. Nie straszne nam bakterie i wirusy, gdy mamy w zasięgu witaminowe bomby przygotowane na zajęciach kuchcikowa. Wzmocniliśmy się już sałatką owocową

Image

i koktajlami.

Image
Było owocowo i pysznie!

 
KLASA I PROGRAMUJE

Na wtorkowej lekcji Zuzia z kl. I stała się robotem, zwykłe kartki A4 zamieniły się w płytki (z których powstawała droga), a uczniowie stali się programistami - i nie były to żadne "czary mary". Uczniowie bez komputera "napisali" linię bardzo długiego kodu, który miał doprowadzić Zuzię - robota do mety.

Dzieci same zauważyły, że robot może dojść do celu różnymi drogami. W trakcie pracy nad kodem Kuba i Krzyś próbowali "utopić" robota, czyli specjalnie robili błędy w programie. Kiedy jednak klasa chciała prowadzić Zuzię do celu długą drogą, Kuba zaprotestował twierdząc, że "można przecież krócej".

Niby zabawa, a jednak pierwsze kroki w programowaniu pierwszaki mają za sobą. Zasłużyli na ogromne brawa!

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 91


29 Maja 2023
Imieniny obchodzą:
Bogusława, Maksymilian,
Maria Magdalena

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę