Odwiedziło nas
2424385 gości

   

Świetlica
EKONOMIA - PROJEKT BANKNOTU

W Biznesowy Czwartek na zajęciach z ekonomii odbył się konkurs pt. Mój projekt banknotu". Prace uczniów były bardzo twórcze, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrany to Jaś Konarzewski z kl III. Gratulujemy wspaniałego pomysłu!

Image

Image

Image

Image

Image

Marzena Staśkiewicz, Aneta Zyśk

 

 
OSZUKUJEMY MÓZG ;)

Na środowym treningu głowy (21.02.18) zastanawialiśmy się: dlaczego mózg widzi przestrzeń skoro wie, że jest płasko? Oglądaliśmy przykłady iluzji. Na koniec stworzyliśmy mini iluzje. Niektórzy padli ze zdziwienia ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Dorota Żebrowska

 

 
TARdiMS ORAZ "ILUSTROWANE PRZYSŁOWIA"

Na środowym treningu głowy (10.01.2018) ćwiczyliśmy myślenie wg schematu TARdiMS (transformowanie, abstrahowanie rozumowanie dedukcyjne/indukcyjne oraz metaforyzowanie i skojarzenia). Jedni pracowali jak najwyższej klasy procesor, inni odrobinkę się przegrzali ,ale wszyscy pięknie zilustrowali wybrane przysłowia.

Image

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska, Iwona Piskorek-Rakowska

 
PYSZNA ZIMA

Zima... Za oknem biało, mróz szczypie w nosy i pachnie dymem z kominów. Gdy wchodzimy do naszej szkoły pachnie zapiekankami. Na kuchcikowie trzecioklasiści kroili, dusili, piekli i pałaszowali. Zima jest u nas pyszna!

Image

Image

Image

Image

 

 
BIAŁE MIASTO - 13.12.2017

Za oknem niby zima, a śnieżnej bieli jak na lekarstwo. W związku z tym w Treningową Środę tworzyliśmy BIAŁE MIASTO. Kiedy w grę wchodzi kolor, wydaje się prosto, bo można narysować okno, nos, oko i po kłopocie – widać co jest co! Jednak kiedy tylko biel papieru jest w rozgrywce i można jedynie gnieść, składać, ciąć i rwać – wtedy trudno „narysować” prosty samochód na przykład. Trzeba pomyśleć zanim się zrobi np. dom tak, żeby dom był podobny do domu, a pies niekoniecznie do kota. Mimo początkowej konsternacji: „Ale jak?", Białe Miasto wyszło OK i było przy tym sporo zabawy – nawet po dzwonku :)

Image

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska, Iwona PIskorek-Rakowska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 91


29 Maja 2023
Imieniny obchodzą:
Bogusława, Maksymilian,
Maria Magdalena

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę