Odwiedziło nas
2373827 gości

   

Świetlica
GRUDZIEŃ NA ŚWIETLICY

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Poznaliśmy tradycje tych pięknych Świąt w Polsce . Aby stworzyć świąteczny klimat w naszej sali ozdobiliśmy ją różnego rodzaju ozdobami: gwiazdami, witrażami oraz choinką.

Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie Świętego Mikołaja, a następnie na ulubione Święta Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil nie marnowaliśmy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowaliśmy. Rozmawialiśmy o bogatych i pięknych zwyczajach, tradycjach świąt. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym. Okres zimowy to czas wykonywania szczególnie ciekawych prac w świetlicy szkolnej. Każde dziecko z radością wycinało, kleiło, malowało prace, które były ozdobą świetlicy lub ich własnego domu. W tym czasie powstawały bałwanki, portrety Mikołaja, papierowe choinki, bombki i inne ozdoby choinkowe.

Image Image

Image Image

Jolanta Zera

 
NA ŚWIETLICY W DZIEŃ JAK CO DZIEŃ

Na świetlicy zmieniamy punkt widzenia:) Zabawy z zespole to mnożenie radości i kreatywnych pomysłów.

Image

Już nie tylko gry planszowe - także "karcianki" zawitały na świetlicy z karnawałowym akcentem. Tworzymy maski z materiałów, które wymieniliśmy za uzbierany komplet kart o danym symbol.

Image

Image

Uczniowie klas młodszych są zawsze uśmiechnięci i chętni do prac plastycznych. Tym razem było dużo precyzyjnego wycinania i klejenia cekinów oraz elementów lśniących od brokatu. Wytworne maski karnawałowe można było podziwiać na wystawie w korytarzu szkolnym.

Image

Izabela Wołosz

 
TAŃCE

4 grudnia podczas zajęć tanecznych uczniowie mieli możliwość wyrabiania w sobie poczucia rytmu oraz słuchu. Po ciężkim dniu nauki mogli odprężyć swój umysł i choć na chwilkę zapomnieć o obowiązkach.

Image

Image

Image

Marzena Staśkiewicz

 
LUBIMY WSPÓLNE ZABAWY NA ŚWIETLICY

Zabawa jest, obok nauki, podstawową formą aktywności uczniów. Uczniowie podczas pobytu na świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami, które staramy się kształtować, rozmawiając z nimi o ciekawych sposobach spędzania czasu, proponujemy różnorodne filmy, zabawy z masami plastycznymi i gry. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Kształtują umiejętności współżycia i współdziałania w grupie. Wykonywaliśmy wiele prac plastycznych o różnej tematyce zaczęliśmy jesienią.

Niby taka banalna i oczywista sprawa – kolorowy lub suchy liść. Jednak dla dzieci taki liść oraz wszystko to, co da się z nim zrobić, może być niebanalną przygodą, pobudzającą wyobraźnię. Co można wyczarować z liści? Świetliczaki mają głowy pełne pomysłów, dlatego wykorzystały jesienne liście na różne sposoby. Był motyl, ryby, lis, kot, kosmita a nawet jesienna biżuteria.

W minionym miesiącu wspominaliśmy też tych co odeszli, , ukazaliśmy różnice w obchodach Święta Zmarłych oraz przypomnieliśmy zasady właściwego zachowanie na cmentarzu. Oprócz zajęć tematycznych było wiele gier dydaktycznych, planszowych.

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski. Dzieci wykonały również orły z kółek. Prace plastyczne dzieci posłużyły do wykonania gazetek okolicznościowych.

Czy jest kultura osobista? Co oznacza być życzliwym ? Jakie cechy powinna posiadać kulturalna osoba? To tylko jedne z nielicznych pytań na jakie szukaliśmy odpowiedzi w minionym miesiącu.

25 listopada świetlica przyłączyła się do obchodów Dnia Misia. Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania historii pluszowego misia oraz prezentacji sylwetek znanych misiów, bohaterów bajek książkowych i filmowych. Uczniowie obejrzeli również bajkę pt. "Miś uszatek",” - wieczorynkę swoich rodziców i dziadków oraz wykonaliśmy misie z rosnących farbek.

Przed nami grudzień okres przygotowań do świąt i styczeń czas karnawału który na pewno wartościowo spędzimy na dalszej pracy i zabawie.

Image

Image    Image

Image   Image

Image  Image

Jolanta Zera

 
JESIENNIE

W zeszłym tygodniu przywitała i zagościła u nas kalendarzowa jesień więc na świetlicy zaczęliśmy realizować jej tematykę. Rozmawialiśmy o jej zwiastunach kolorowych liściach, grzybach i pogodzie przed nami jeszcze oglądanie filmów oraz czytanie różnych ciekawostek. Wykonywaliśmy przeróżne prace plastyczne np: gąsienice z liści, lampiony jesienne, kolorowe sówki, ludziki z liści. Rozmawialiśmy też o prawach zwierząt i opiece nad nimi.

Image

Image

Image Image

Image

Image Image

 

Jolanta Zera

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 91


1 Kwietnia 2023
Imieniny obchodzą:
Chryzant, Grażyna, Hugo

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę