Odwiedziło nas
2424375 gości

   

NAGRODY W KONKURSIE LITERACKIM DLA NASZYCH UCZNIÓW

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli świetne wyniki w konkursie literackim "O orle pióro" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Ostrołęce. W tym uczestnicy konkursu pisali prace na temat "Wszędzie dobrze, ale w Ojczyźnie najlepiej". II miejsca przypadły w udziale Jakubowi Załęskiemu i Alicji Mirowskiej z klasy III, III miejsce - Zosi Zielińskiej z klasy VII, zaś wyróżnienia Ani Leszczyńskiej z klasy V, Poli Prusinowskiej z kl. III i Stasiowi Prusinowskiemu z kl. III. Serdecznie gratulujemy!

Image

Image

Image

 
UWAGA

Image

Zapraszamy do klasy pierwszej na rok szkolny 2020-2021 i kolejne lata!

 
POLA NADZIEI

Od 1998 roku nasi uczniowie biorą czynny udział w akcji "Pola nadziei". Jesienią sadzą cebulki żonkili, by wiosną rozdając kwiaty zbierać fundusze na potrzeby polskich hospicjów. Tym razem - przy pracy pełna energii klasa VI a:)

Image

Image

Image

 
JESIENNY SPACER

Na jesienny spacer wybrała się klasa 1 i 2. Odwiedziliśmy studio fotograficzne mamy Alanka, naszego kolegi z klasy 5 b - p. Marty Góralskiej-Wołosz, która wykonała nam piękne zdjęcia podczas kąpieli w liściach.

Image

Agnieszka Krak

 
NAUKOBUS Z CENTRUM KOPERNIKA

15 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję pobawić się "naukowymi zabawkami" w NAUKOBUSIE, który zawitał do Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Jolanta Zera

 
ZAPRASZAMY NA LEKCJE PASJI

Podzielić się swoją pasją - wspaniała sprawa! Zarazić nią kogoś i wspólnie się rozwijać - fantastyczne! Są w naszej szkole dni, kiedy dzielimy się swoimi zainteresowaniami. Mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Zachęcamy Rodziców, Dziadków naszych uczniów, Przyjaciół szkoły do dzielenia się z nami tym, co w Państwa sercach gra i czyni życie bardziej kolorowym, niezwykłym i pięknym. Zachęcamy do lekcji pasji! Czekamy na Państwa propozycje!

Image

Image

Image

 

 
WARSZTATY GRAFICZNE W "WYTWÓRNI"

Dziesiątego października laureaci zeszłorocznej edycji konkursu literacko-plastycznego "Świat w oczach księdza Jana Twardowskiego" wzięli udział w warsztatach grafiki artystycznej. Pod fachowym okiem dr Agaty Budny-Ciszewskiej wyonali najpierw projekty grafiki do cytatów z wierszy ks. Jana Twardowskiego. Przenieśli je potem na specjalnie przycięte kawałki linoleum i stworzyli matryce, które z kolei poslużyły do wykonania odbitek. Chętni samodzielnie obsłuzyli prase graficzną, a wszyscy wykonali swój pierwszy w życiu linoryt.

Pani Agata zaproponowała zorganizowanie w galerii wystawy powarsztatowej z udzialem rodziców. Miejmy nadzieję, że znajdą się chętni do kontemplowania sztuki dziecka :)

Dziękujemy za ufundowanie tej nagrody, za wspólny czas, za cenne rady, za motywację do dalszych działań.

Image

Image

Image

Image Image

Image Image

Image

Katarzyna Mierzejewska, Iwona Piskorek-Rakowska

 

 
SPOTKANIE Z AKTOREM

W dniu 26.09.2019r w naszej szkole gościł pan Kamil Załuska, aktor teatralny i filmowy młodego pokolenia znany z takich seriali jak „Pierwsza miłość”, „Barwy szczęścia” czy „ Ślad”.
Pan Kamil pracuje również jako aktor w Teatrze Katarynka-Bajki Stają Się Rzeczywistością jest instruktorem aktorstwa w Brodway Musical School i trenerem szkoleniowym w Lira Teatroterapia. Podczas spotkania z uczniami klas VII i VIII aktor opowiadał o swojej pracy i kulisach powstawania filmu, trudnych początkach, wielogodzinnej pracy oraz satysfakcji jaką daje możliwość wcielania się w różne postacie. Podzielił się również wieloma ciekawostkami związanymi z produkcją filmową.

Aktor chętnie udzielił odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez naszych uczniów. Pan Kamil przeprowadził również warsztaty teatralne podczas których uczniowie mogli ćwiczyć oddech, poprawną dykcję, nabywanie umiejętności wyrażania uczuć i emocji gestem, mimiką i ruchem. W tak miłej atmosferze czas szybko minął na koniec wszyscy chętni dostali autografy i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jolanta Zera

 

 
KLASY I-III NA TEATRZYKU

Wyjście klas 1-3 na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. ”Przyjaciele z Bullerbyn”. To była teatralna podróż pełna piękna, mądrości i wruszeń. Przyjaciele z Bullerbyn porwali nas swoją energią i kreatywnością w magiczny świat niezapomnianych przygód,pokazując jak warto cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma.

Image

Image

Image

Agnieszka Krak

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»29 Maja 2023
Imieniny obchodzą:
Bogusława, Maksymilian,
Maria Magdalena

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę