Odwiedziło nas
1351441 gości

   

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Święto Niepodległości w tym roku postanowiliśmy uczcić trochę inaczej, niż to było w latach ubiegłych. Zamiast poważnej uroczystości zorganizowaliśmy wesołe lekcje patriotyzmu. Uczniów podzieliliśmy na trzy grypy: klasy I – III, IV – VII oraz II g i III g. Obok prezentacji wiadomości podstawowych, dotyczących okoliczności historycznych tego święta, przypominaliśmy sobie legendy i podania o początkach naszego państwa, symbolach narodowych, polskich patriotach.

Najmłodsi uczniowie tworzyli piękne kotyliony, a najstarsi im w tym pomagali. Klasy IV-VI ozdobiły korytarz szkoły biało – czerwonym łańcuchem.

Były również emitowane filmiki o historii naszego państwa. Uczniowie klasy V przygotowali prezentację na temat okoliczności powstania najpopularniejszych polskich pieśni patriotycznych. Przedstawili ją  każdej z grup, po czym odbyło się wspólne ich śpiewanie.

Dzień przed Świętem NIepodległości nasza szkoła i my zostaliśmy ubrani w biel i czerwień.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

tekst: Aneta Zyśk, zdjęcia: Lidia Prusik, Dorota Żebrowska, Karolina Borczon, Agnieszka Krak, Katarzyna Szuster, Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 

26 Września 2018
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz,
Justyna

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę