Odwiedziło nas
1459333 gości

   

BIZNESOWE CZWARTKI

Co tydzień, w każdy czwartek, na siódmej godzinie lekcyjnej, odbywają się zajęcia, na których uczniowie zapoznają się z ogólnymi podstawami ekonomii i przedsiębiorczości.

Skąd się wzięły pieniądze i jak funkcjonują? Czy są tylko sposobem otrzymywania zapłaty i narzędziem, dzięki któremu kupujemy to, co chcemy? Jak to się dzieje, że pieniądze rosną? Takie pytania zadaje sobie każdy z nas już od najmłodszych lat. Z wiekiem znajdujemy na nie odpowiedzi, jednak kolejnych pytań wciąż przybywa…

Image

Na zajęciach Biznesowego Czwartku zapoczątkowana została wędrówka w poszukiwaniu wiedzy o pieniądzach, o tym, jak funkcjonują i czy rzeczywiście „forsa wprawia w ruch ten świat”. Podróż ta okazuje się o wiele bardziej zabawniejsza i bardziej pouczająca, a także bardziej wzbogacająca, niż nam się wydawało to na początku. Mamy nadzieję, że ta przygoda będzie trwać, rozbawiać i inspirować, wyjaśniając, jak funkcjonują pieniądze i jak można sprawić, żeby pracowały dla nas dokładnie tak, jak chcemy.

Image

Oprócz lekcji tematycznych, odbyły się spotykania z ciekawymi ludźmi, którzy starali się przybliżyć dzieciom np. proste metody oszczędzania (np. z przedstawicielem Rejonu Energetycznego w Ostrołęce), przedstawicielkami PKO Banku Polskiego, które wprowadziły uczniów, w bardzo ciekawy sposób, w świat ogólnej bankowości i zasad oszczędzania w tego typu instytucjach. W najbliższym czasie zostaną założone książeczki SKO i uczniowie sami będą mogli monitorować stan własnych kont J. W przyszłym miesiącu będzie wyjście do banku, by z perspektywy klienta ale i pracownika tej instytucji, poznać zasady jej funkcjonowania. Na początku grudnia 2016 roku. Odbyła się wycieczka – „Warszawa – EKONOMICZNIE”. Dzieciaki, wraz z przewodnikiem, odwiedziły ważne miejsca związane z pieniędzmi – NBP – Centrum Pieniądza oraz Mennicę Polską.

Image

tekst Aneta Zyśk, zdjęcia Marzena Staśkiewicz

 

19 Września 2019
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę