Odwiedziło nas
1459350 gości

   

Zajęcia przyrodnicze

Podczas pewnej środy, tuż po lekcjach obowiązkowych, zostalismy podzieleni na 3 grupy. Pani Lidia Gontarz wręczyła nam kartki z zadaniami. Mielismy wcielić się w uważnych obserwatorów i znaleźć: "coś brzydkiego, coś ładnego, coś okrągłego, coś zielonego i coś kolorowego". W pobliżu szkoły znajduje się mnóstwo takich rzeczy, ale mielismy kłopot, żeby nasze znaleziska były oryginalne. Szukaliśmy więc bardzo uważnie, a to co wydało nam się godne uwagi pakowalismy do ekologicznych toreb.

Kiedy wszystkie grupy wróciły z poszukiwań, pani Lidia zaskoczyła nas sposobem wykorzystania naszych skarbów. Powiedziała, że mamy z nich wykonać makietę lasu, która ma przedstawiać wszystkie jego warstwy. Zadanie zostało wykonane na piątkę. Makiety zawisły na gazetce, a my wiemy już gdzie znajduje się ściółka, runo leśne, podszyt i wysokie drzewa.

Image

 

Image

 

Image

Karolina Borczon, I.P.R.

 

 

19 Września 2019
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę