Odwiedziło nas
1619827 gości

   

Malowanie pędzlem i nie tylko

Tegoroczny wrzesień był wyjątkowo słoneczny. Spędzaliśmy więc dużo czasu na dworze i staraliśmy się go wykorzystać jak najaktywniej.

Ganialiśmy z piłką i za piłką. Skakaliśmy na skakance. Graliśmy w gumę. Budowaliśmy salony masażu z MEGA-KOLCKOW i bawiliśmy się w SPA, ale znaleźliśmy też czas na pracę twórczą.

Pewnego upalnego popołudnia panie podzieliły nas na grupy, dały ogromne kartony i poleciły namalować nasze wymarzone miejsce. Dostaliśmy farby, pędzle, odrobinę wody i się zaczęło … malowanie oczywiście. Na początku jak na „grzeczne dzieci” przystało malowaliśmy tym czym panie dały, a potem tym czym chcieliśmy sami … w ruch poszedł więc piasek, ręce, nogi, a nawet śliczna biała sukienka Oli P. z klasy I (nadal była śliczna, ale już nie biała).

 

Image

 

Nasze panie były zadowolone z dzieł, które powstały, ale trochę mniej z artystycznego nieładu, który po sobie zostawiliśmy. Niektórzy rodzice też kręcili nosem, ale co poradzić? Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Starszy kręci nosem i kalkuluje, a nam jeśli przyjdzie ochota na „misiowy tatuaż” na ramieniu, to ją po prostu realizujemy. Nie prowadzimy dialogów typu: „Słuchaj Olu, a może jednak nie będziemy tego robić … bo mama nakrzyczy?” „Masz rację Leno. Myślę, że pani Lidka też będzie niezadowolona”.

 

Image

 

No cóż łapaliśmy ten słoneczny czas w co tylko się dało, bo niebawem przyszedł deszcz, potem zaczął padać śnieg i musieliśmy rozstać się z placem zabaw na ładnych kilka miesięcy.

 

zdjęcia - Karolina Borczon, tekst - I.P.R

 

 

 

10 Lipca 2020
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Amelia,
Aniela

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę