Odwiedziło nas
1619883 gości

   

Lekcja w Muzeum
Dnia 25 kwietnia 2008 roku w piątek klasa IV i przedstawiciele kółka history
cznego pod opieką pani Anety Zyśk wyruszyli do muzeum. Tego dnia o godz. 13.00 miała się odbyć wcześniej zaplanowana lekcja muzealna.
Droga trwała około 30 minut. Zrobiliśmy sobie przerwę przy Pomniku Czwartaków. Stąd już prosto udaliśmy się do muzeum. W muzeum przywitały nas bardzo miłe panie. Najpierw zapoznaliśmy się z wystawą czasową pt. „Kultura Węgierska”. Później obejrzeliśmy wystawę stałą o starej Ostrołęce. Zaciekawiła nas historia o przypadkowym włączeniu się alarmu podczas odkurzania cennego obrazu. Podobały nam się również mundury żołnierzy oraz galeria sztuki Kultury Kurpiowskiej. Podziwialiśmy piękną kapliczkę z drewna nadjedzoną przez korniki, obrazy i zabytkowe krzyże. Zajęcia skończyły się około godziny 15:00.
Bardzo nam się podobała lekcja historii w muzeum. Mamy nadzieję, że pani zrobi nam jeszcze kiedyś prezent w postaci podobnych zajęć.

Dominika Rakoczy
i Julia Truszkowska
- uczennice klasy IV


Image

Image 

 

10 Lipca 2020
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Amelia,
Aniela

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę