Odwiedziło nas
1619839 gości

   

Warsztaty ceramiczne klas starszych
Dnia 24 kwietnia 2008 roku, o godzinie 8:00 spod budynku Społecznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce wyjechaliśmy na wycieczkę do Mostówki.
Jechaliśmy autokarem. Podróż trwała około dwóch godzin. Na miejscu naszym oczom ukazały się dwa duże domy. Na podwórku już czekały na nas miłe panie, które zajmowały się prowadzeniem zajęć. Zaraz po nas przyjechała kolejna wycieczka. Gdy weszliśmy do jednego z domów, zostaliśmy rozdzieleni na grupy, po 8-12 osób. Jedna z pań wytłumaczyła nam jak malować glinianą figurkę. Potem każde z dzieci dostało misia lub kota do pomalowania i ozdobienia oraz wybrane przez siebie farby akrylowe. To była świetna zabawa! Oczy robiliśmy złotą, czarną lub srebrną konturówką. Po skończeniu pracy otrzymaliśmy „dokładki” – czyli małą krówkę, aniołka lub kurę. Je też mogliśmy pomalować. Po sprzątnięciu kubeczków z wodą, pędzelków i farb, panie opowiedziały o glinie i nam ją rozdały. Najciekawsze było usłyszeć, że im więcej lepimy z gliny, tym bardziej staje się ona twarda. Według planu każde dziecko musiało wykonać minimum dwie prace. Mogły to być na przykład miseczki, dzbanki oraz płaskorzeźby i nie tylko. Gdy wszyscy ukończyli swoje dzieła i posprzątali po sobie, mogliśmy wyjść na dwór. Na początku usiedliśmy na drewnianych ławeczkach i patrzyliśmy jak panie przygotowują dla nas kiełbaski na grillu. Po chwili każdy miał w ręce swoją porcję i ją ze smakiem zajadał. Potem mogliśmy pójść do sklepiku z pamiątkami. Po obkupieniu się zaczęliśmy się bawić – chłopcy grali w piłkę, a dziewczyny skakały na skakankach. Wszyscy się świetnie bawili. W trakcie przebywania na podwórku, panie zorganizowały dla nas pokaz baniek mydlanych. Wszystkim się to bardzo podobało, bo to były niezwykłe bańki – bardzo duże. Na dworze spędziliśmy około dwóch godzin. Potem nastąpiło sprzątanie papierków i pakowanie. Pod bramę podjechał nasz autokar. Wsiedliśmy do niego, a razem z nami pani, która organizowała zajęcia. Podziękowała nam za tak mile spędzony czas i oznajmiła, że figurki i „dokładki” są zapakowane w gazety i kartony i jadą razem z nami w bagażniku do Ostrołęki. Dodała, że nasze gliniane dzieła dojadą w ciągu dwóch tygodni. Bardzo się ucieszyliśmy. Droga powrotna trwała krócej niż poprzednio – około jednej godziny i trzydziestu minut. Pod szkołą już czekali na nas rodzice. Gdy wysiedliśmy, dostaliśmy nasze prace i wróciliśmy do swoich domów.
Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Z wielką chęcią pojadę jeszcze raz do Mostówki, aby dowiedzieć się więcej o technikach malowania figur z gliny. Spędziłam tam bardzo ciekawy dzień. Mój kot i krówka stoją w moim domu na parapecie, a jak na nie patrzę to wspominam mile spędzony czas w pracowni i na podwórku razem w kolegami i koleżankami.

Julia Truszkowska, uczennica klasy IV
 

10 Lipca 2020
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Amelia,
Aniela

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę