Odwiedziło nas
1648607 gości

   

Pierwszy Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACH

        „Witam wszystkich na Pierwszym Miejskim Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „DACH” i oddaję głos Pani Dyrektor” – tymi słowami prowadzący Kajetan Prusaczyk rozpoczął rozgrywki 86 ostrołęckich gimnazjalistów dotyczące ich wiedzy o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein. Konkurs odbył się dnia 28 lutego 2008 roku o godzinie 11:00 w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Honorowy patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Ostrołęka Pan Janusz Kotowski oraz Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Ostrołęce Pan Wojciech Domański. Konkurs zorganizowały Pani Anna Mateusiak oraz Pani Ewa Biedrzycka – nauczycielki języka niemieckiego w ZS STO. Pytania konkursowe ułożyli nauczyciele Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce.

„Nie spodziewałyśmy się tak dużego zainteresowania” – mówi jedna z organizatorek. Konkurs składał się z dwóch części. Etap I składał się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Czas przeznaczony na ten etap wynosił 30 minut. Po zakończeniu pierwszego etapu uczestnicy mieli czas na podzielenie się wrażeniami i mały poczęstunek. Okazało się, że w celu wyłonienia 10 finalistów potrzebna była dogrywka pomiędzy Patrykiem Pawłowskim, Joanną Kaczyńską, Krzysztofem Cychowskim i Kamilą Turek.

Zasady gry w drugim etapie przypominały znany teleturniej „1 z 10”. W skład Komisji weszli Pan Wojciech Domański, Pani Katarzyna Kossakowska, Pani Lidia Gontarz oraz Pani Aneta Zyśk. Uczniowie odpowiadali na losowo przez siebie wybrane pytania. Etap drugi przebiegał w sposób niezwykle emocjonujący. „Nie sądziłyśmy, że uczniowie wykażą się tak wysokim poziomem wiedzy”- podsumowały konkurs organizatorki.

Lista zwycięzców:

I miejsce – Artur Bałazy (Gimnazjum nr 3) – nagroda odtwarzacz MP 4 ufundowany przez firmę Raiffeisen Leasing oraz Repetytorium języka niemieckiego, które zakupiła ostrołęcka firma MAREX.

II miejsce – Natalia Mierzejewska (Gimnazjum nr 3) – odtwarzacz MP 3 ufundowany przez Prezydenta Miasta Ostrołęka.

III miejsce – Karol Czubek (Gimnazjum nr 1) – słownik oraz Repetytorium języka niemieckiego ufundowane przez firmę MAREX.

IV miejsce – Kamila Turek (Gimnazjum nr 3) – nagroda książkowa ufundowana przez Pana Wojciecha Domańskiego – Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatury w Ostrołęce.

V miejsce Kacper Kempisty (Gimnazjum STO) - nagroda książkowa ufundowana przez Pana Wojciecha Domańskiego – Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatury w Ostrołęce.

VI miejsce – Krzysztof Cychowski (Gimnazjum nr 3)

VII miejsce – Joanna Sierzputowska (Gimnazjum nr 3)

VIII miejsce – Kamila Milewska (Gimnazjum STO)

IX miejsce – Monika Radecka (Gimnazjum nr 2)

X miejsce – Marta Puciata (Gimnazjum STO)

Osoby z miejscami od VI do X otrzymały nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Miasta, Raiffeisen Leasing oraz Pana Rafała Kowalczyk.

Serdecznie dziękujemy:

§        Panu Januszowi Kotowskiemu – Prezydentowi Miasta Ostrołęka za ufundowanie nagrody,

§        Panu Wojciechowi Domańskiemu – Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Ostrołęce za ufundowanie nagród i udział w Komisji,

§        Pani Edycie Parzych – Dyrektor Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce oraz Pani Ewie Gałka i Panu Krzysztofowi Zawalich za przygotowanie pytań konkursowych,

§        Firmie Raiffeisen Leasing za ufundowanie nagród,

§        Panu Adamowi Sikora za zaangażowanie i pomoc,

§        Panu Markowi Andrzejczyk, prezesowi firmy MAREX za ufundowanie nagród,

§        Panu Rafałowi Kowalczyk za ufundowanie nagród,

§        Pani Monice Chojnowskiej za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji,

§        Pani Katarzynie Kossakowskiej za pomoc, zaangażowanie oraz udział w Komisji,

§        Pani Lidii Gontarz za udział w Komisji,

§        Pani Anecie Zyśk za udział w Komisji i pomoc w organizacji,

§        Pani Iwonie Piskorek za zaangażowanie oraz zaprojektowanie i przygotowanie dekoracji,

§        Panu Wacławowi Karolak za pomoc w organizacji,

§        Pani Dorocie Żebrowskiej za pomoc w organizacji,

§        wszystkim nauczycielom i uczniom ZS STO w Ostrołęce za zaangażowanie i pomoc

      w organizacji.

 

Ewa Biedrzycka

Anna Mateusiak

organizatorki konkursu

 

 

10 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą:
Asteria, Bernard, Bogdan

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę