Odwiedziło nas
1321941 gości

   

Świetlica
ŚRODOWE ŁAMIGŁÓWKI ZAPAŁCZNAE

Kiedyś modne było hasło „Zapałki + dziecko = pożar”. Idąc tym tropem w Treningową Środę dzieci dostały zapałki i kilka kartek, żeby spowodować pożar mózgu ;).

Jak to w przyrodzie bywa, jedne mózgi płonęły umiarkowanie, inne rozgrzewały się do czerwoności, jeszcze inne próbowały podpalić się myślą sąsiada. Nie mniej jednak okazało się, że stare dobre łamigłówki zapałczane, wcale nie są takie proste i trzeba trochę wytężyć umysł, żeby zapłonął dobrym rozwiązaniem.

Image

Image

Image Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Dorota Żebrowska

 
SŁODKIE KUCHCIKOWO - 13.11.2017

Za oknem jesień w pełni. Na szczęście mamy rezerwy witaminy C w ukiszonych na poprzednich zajęciach kulinarnych ogórkach i buraczkach.

Image

13 listopada postanowiliśmy sprawdzić słuszność powiedzenia "cukier krzepi" i osłodzić sobie wietrzne i bure dni wafelkami z kremem czekoladowym, masłem i pysznym dżemem. Było energetycznie i pysznie!

Image

Image

Image

 

 

 
TRENINGOWA ŚRODA 8.11.2017

8 listopada trenowaliśmy umiejętności językowe. Na rozgrzewkę, na czas, zespołowo szukaliśmy słów na daną literę, układaliśmy zdania, w których każdy wyraz rozpoczyna się określoną literą. W końcu pisaliśmy opowiadania, w których trzeba było umieścić wylosowane i wybrane przedmioty (np. grzybki marynowane, wałek, konia na biegunach, papier toaletowy, kryształowy wazon itp. ). Opowiadania musiały mieć poprawną konstrukcję, być logicznie uporządkowane, osadzone w konkretnym czasie i miejscu. W końcowej fazie zajęć uczniowie odczytywali je przy salwach śmiechu. Możemy zapewnić - uczniowie naszej szkoły są niezwykle kreatywni!

Image

Image

Image

 
TRENINGOWA ŚRODA - 25.10.2017

W co można zmienić kółko? W co się tylko zechce, ale jeśli jest na to tylko 7 min., a kółek 30 i brakuje akurat pod ręką "czarodzeijeskiej rózdżki", to trzeba trochę ruszyć głową, żeby pomysłów było dużo, żeby nie powtarzały się  i na dodatek były oryginalne. No, ale po to są "szare komórki", żeby je rozgrzewać, a Trenngowa Środa, żeby trenować. W związku z tym rozgrzewaliśmy mózgi również dyktandem graficznym, które wymagało prezycji i skupienia, a na koniec mogliśmy puścić wodze fantazji rysując w parach fantastyczne stwory.

Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Dorota Żebrowska, Iwona Piskorek-Rakowska

 
ŚRODOWE TANGRAMY - 18.10.2017

W Treningową Środę uczniowie zmierzyli się z łamigłówką, która ma już ponad 3000 lat. Najpierw układali kwadrat z 7 części (tanów), potem ze wszystkich części układali postaci wg łatwego wzoru. Później było coraz trudniej, ale wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze, a niektórzy świetnie! Rosą nowe mądre "Łamigłowy".

Na zakończenie uczniowie mieli wymyślić własną postać skladającą się z 7 elementów. Efekty tej pracy można zobaczyć (tymczasowo) na gazetce (korytarz szkolny).

Image

Image

Image Image

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska, Iwona Piskorek-Rakowska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 59


26 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz, Klet
Do końca roku szkolnego zostało 56 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę