Odwiedziło nas
1441167 gości

   

Świetlica
Zajęcia przyrodnicze

Podczas pewnej środy, tuż po lekcjach obowiązkowych, zostalismy podzieleni na 3 grupy. Pani Lidia Gontarz wręczyła nam kartki z zadaniami. Mielismy wcielić się w uważnych obserwatorów i znaleźć: "coś brzydkiego, coś ładnego, coś okrągłego, coś zielonego i coś kolorowego". W pobliżu szkoły znajduje się mnóstwo takich rzeczy, ale mielismy kłopot, żeby nasze znaleziska były oryginalne. Szukaliśmy więc bardzo uważnie, a to co wydało nam się godne uwagi pakowalismy do ekologicznych toreb.

Kiedy wszystkie grupy wróciły z poszukiwań, pani Lidia zaskoczyła nas sposobem wykorzystania naszych skarbów. Powiedziała, że mamy z nich wykonać makietę lasu, która ma przedstawiać wszystkie jego warstwy. Zadanie zostało wykonane na piątkę. Makiety zawisły na gazetce, a my wiemy już gdzie znajduje się ściółka, runo leśne, podszyt i wysokie drzewa.

Image

 

Image

 

Image

Karolina Borczon, I.P.R.

 

 
Piątkowa poezja Szusterów :)

Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi piątków. Na pewno lubi je małżeństwo Szusterów. Świadczy o tym wiersz, no może wierszyk, ich autorstwa. Jak widać nie tylko dzieci dobrze się bawią na świetlicy :)

 

 

Po tygodniu ciężkiej pracy – na beztroskę przyszedł czas!

Dzieci cieszą się i śmieją – wszystko dobrze rozumieją.

Gdy ochota jest i pora w piłkę gramy i biegamy,

z klocków wieżę ustawiamy – nudzie nigdy się nie damy!

Czasem tańce odstawiamy, malujemy i śpiewamy!

Wszystko by z uśmiechem płynął czas – bo na zabawę zasługuje każdy z nas!

 

Image

Image

 

Piątek = beztroska
Beztroska = zabawa
Zabawa = dziecko
Dziecko = uśmiech
K
iedy śmieje się dziecko, cieszy się cały świat!

Image

Image

Image

Katarzyna i Konrad Szusterowie

 
Malowanie pędzlem i nie tylko

Tegoroczny wrzesień był wyjątkowo słoneczny. Spędzaliśmy więc dużo czasu na dworze i staraliśmy się go wykorzystać jak najaktywniej.

Ganialiśmy z piłką i za piłką. Skakaliśmy na skakance. Graliśmy w gumę. Budowaliśmy salony masażu z MEGA-KOLCKOW i bawiliśmy się w SPA, ale znaleźliśmy też czas na pracę twórczą.

Pewnego upalnego popołudnia panie podzieliły nas na grupy, dały ogromne kartony i poleciły namalować nasze wymarzone miejsce. Dostaliśmy farby, pędzle, odrobinę wody i się zaczęło … malowanie oczywiście. Na początku jak na „grzeczne dzieci” przystało malowaliśmy tym czym panie dały, a potem tym czym chcieliśmy sami … w ruch poszedł więc piasek, ręce, nogi, a nawet śliczna biała sukienka Oli P. z klasy I (nadal była śliczna, ale już nie biała).

 

Image

 

Nasze panie były zadowolone z dzieł, które powstały, ale trochę mniej z artystycznego nieładu, który po sobie zostawiliśmy. Niektórzy rodzice też kręcili nosem, ale co poradzić? Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Starszy kręci nosem i kalkuluje, a nam jeśli przyjdzie ochota na „misiowy tatuaż” na ramieniu, to ją po prostu realizujemy. Nie prowadzimy dialogów typu: „Słuchaj Olu, a może jednak nie będziemy tego robić … bo mama nakrzyczy?” „Masz rację Leno. Myślę, że pani Lidka też będzie niezadowolona”.

 

Image

 

No cóż łapaliśmy ten słoneczny czas w co tylko się dało, bo niebawem przyszedł deszcz, potem zaczął padać śnieg i musieliśmy rozstać się z placem zabaw na ładnych kilka miesięcy.

 

zdjęcia - Karolina Borczon, tekst - I.P.R

 

 

 
Przedstawiamy LOGO DNIA

Już od drugiej połowy września zajęcia świetlicowe odbywają się w ramach tak zwanych DNI TEMATYCZNYCH. Każdy dzień otrzymał swoje logo. Zostało ono stworzone na podstawie rysunków naszych uczniów, którzy wykonali je w ramach konkursu.

Najmłodsza zwyciężczyni to LENA CZAPLŃSKA (kl. I) - autorka rysunku, który będzie nam towarzyszył w poniedziałek. Jej uroczy aniołek będzie nam przypominał o tym, że warto być dobrym i kulturalnym człowiekiem.

Image

Wtorek otrzymał swoje logo od GABRYSI TRACZYK z kl. II. Tego dnia uczniowie i nauczyciele szukać będą klucza do zaczarowanego świata słowa.

Image

Środa, której logo wymyśliła MARYSIA KONOWALSKA (kl. II), będzie upływała na trenowaniu szarych komórek. Mózg skaczący na skakance ma nam uświadamiać to, że nie tylko mięśnie potrzebują ćwiczeń.

Image

W każdy czwartek będziemy małymi kroczkami wchodzić w świat biznesu, a towarzyszyć nam będzie logo ze „słoneczną walutą” - zaprojektowaną przez MATEUSZA CZEKALSKIEGO (kl. II).

Image

 

No i w końcu czas na piątek. Jak na koniec tygodnia przystało będzie to czas zabawy beztroskiego przebywania w grupie. Logo tego dnia wymyśliła TOSIA SOCHA (kl. IIIb).

Image

I.P.R

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 85 z 85


21 Lipca 2019
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Daniel

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę