Odwiedziło nas
1441170 gości

   

Świetlica
Zaproszenia na bal karnawałowy

Kolejny czwartek , kolejne wyzwanie. Dzisiejszym zadaniem było zaprojektowanie zaproszenia na bal karnawałowy. I oto: pomysł, projekt, wykonanie, a efekt ? Imponujący.

Image

Image

 

 

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
Czwartkowa "Śnieżna opowieść"

Podczas dzisiejszego spotkania królował płatek śniegu. Stał się głównym bohaterem "Śnieżnej opowieści ". Śnieżynkowych wariacji, pomysłów, wybuchów radości nie brakowało. Oto czwartkowy efekt:

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
Noworoczne cele w Biznesowy Czwartek

 

Wraz z nadejsciem Nowego Roku wielu z nas wyznacza sobie cele, zadania.

Image

Oto nasze plany i marzenia spisane, ozdobione. Liczymy, że wszystkie i te małe, i te duże, spełnią się w 2017 roku. Zachęcamy do planowania, życząc samych zrealizowanych celów

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
BIZNESOWE CZWARTKI

Co tydzień, w każdy czwartek, na siódmej godzinie lekcyjnej, odbywają się zajęcia, na których uczniowie zapoznają się z ogólnymi podstawami ekonomii i przedsiębiorczości.

Skąd się wzięły pieniądze i jak funkcjonują? Czy są tylko sposobem otrzymywania zapłaty i narzędziem, dzięki któremu kupujemy to, co chcemy? Jak to się dzieje, że pieniądze rosną? Takie pytania zadaje sobie każdy z nas już od najmłodszych lat. Z wiekiem znajdujemy na nie odpowiedzi, jednak kolejnych pytań wciąż przybywa…

Image

Na zajęciach Biznesowego Czwartku zapoczątkowana została wędrówka w poszukiwaniu wiedzy o pieniądzach, o tym, jak funkcjonują i czy rzeczywiście „forsa wprawia w ruch ten świat”. Podróż ta okazuje się o wiele bardziej zabawniejsza i bardziej pouczająca, a także bardziej wzbogacająca, niż nam się wydawało to na początku. Mamy nadzieję, że ta przygoda będzie trwać, rozbawiać i inspirować, wyjaśniając, jak funkcjonują pieniądze i jak można sprawić, żeby pracowały dla nas dokładnie tak, jak chcemy.

Image

Oprócz lekcji tematycznych, odbyły się spotykania z ciekawymi ludźmi, którzy starali się przybliżyć dzieciom np. proste metody oszczędzania (np. z przedstawicielem Rejonu Energetycznego w Ostrołęce), przedstawicielkami PKO Banku Polskiego, które wprowadziły uczniów, w bardzo ciekawy sposób, w świat ogólnej bankowości i zasad oszczędzania w tego typu instytucjach. W najbliższym czasie zostaną założone książeczki SKO i uczniowie sami będą mogli monitorować stan własnych kont J. W przyszłym miesiącu będzie wyjście do banku, by z perspektywy klienta ale i pracownika tej instytucji, poznać zasady jej funkcjonowania. Na początku grudnia 2016 roku. Odbyła się wycieczka – „Warszawa – EKONOMICZNIE”. Dzieciaki, wraz z przewodnikiem, odwiedziły ważne miejsca związane z pieniędzmi – NBP – Centrum Pieniądza oraz Mennicę Polską.

Image

tekst Aneta Zyśk, zdjęcia Marzena Staśkiewicz

 
ZACZAROWANY WTOREK - CO TO ZNACZY BYĆ PRZYJACIELEM

Każdy chciałby mieć dobrego przyjaciela – wszak to prawdziwy skarb. Na dzisiejszych zajęciach zastanawialiśmy się, co oznacza być dobrym przyjacielem. Wypisywaliśmy jego cechy na dużej odrysowanej postaci. Tworzyliśmy również zespołowo pomnik przyjaźni.

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 85


21 Lipca 2019
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Daniel

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę