Odwiedziło nas
1351607 gości

   

Świetlica
GRZECZNY PONIEDZIAŁEK - W KRAINIE EMOCJI

Każdy z nas przeżywa różne uczucia. Są one reakcjami naszego organizmu, naszej psychiki na otaczający nas świat. Jedne z nich są przyjemne, inne smutne lub nawet bolesne. Są takie, na które czekamy i takie, których chętnie unikalibyśmy. Wszystkie jednak są nam potrzebne.

Image

 

 

Nie ma uczuć dobrych i złych. Powinniśmy wiedzieć, że dobry bądź zły może być jedynie sposób ich wyrażania, sposób radzenia sobie z nimi.

Image Image

 

O różnych emocjach mówiliśmy podczas poniedziałkowych zajęć. Trenowaliśmy różne dobre sposoby ich wyrażania. Mamy nadzieję, że te umiejętności będziemy wykorzystywać na co dzień.

Image

 

Image

Dorota Żebrowska

 

 
Środa z wykrywaczem

O tym, że w Wojciechowicach znajdują się charakterystyczne budynki z czerwonej cegły wiedzą chyba wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzieli, co się w nich znajdowało. Mieliśmy okazję się o tym przekonać. Podzieleni na 3 grupy dostaliśmy listę zadań: zlokalizować budynek ze zdjęcia, zaznaczyć obiekty na mapie, szybkim marszem pokonać wyznaczony teren, zastanowić się jak zmierzyć czas bez zegarka, dowiedzieć się co mieściło się w budynkach z czerwonej cegły i zebrać się w miejscu gdzie na mapie zaznaczony był skarb.

 

Image

Nie wszystkie zadania udało nam się wykonać. Na przykład nie dowiedzieliśmy się co było w tych budynkach z czerwonej cegły, ale z łatwością znaleźliśmy zaznaczony skarb.

 

Image

Pani Iwona z wykrywaczem metalu pomogła nam go zlokalizować i wykopać. Znaleźliśmy oryginalne carskie guziki (dokładnie takie jakie mieli przyszyte do mundurów żołnierze, którzy mieszkali kiedyś w Ostrołęce - właśnie w tych budynkach z czerwonej cegły). Wykopaliśmy też oryginalną carską klamrę, guziki ułanów, którzy również tutaj stacjonowali. Z reprodukcji starych fotografii mogliśmy się przekonać, że na naszym boisku szkolnym ćwiczyli kiedyś żołnierze rosyjscy, polscy i niemieccy. Najbardziej jednak ucieszyło nas znalezienie pudełka cukierków.

 

Image

Podczas tych „wykopów” padło pytanie: „Czy to żołnierze zakopali te skarby?” Odpowiedź była oczywiście przecząca. Niestety to pani ukryła w ziemi maleńkie okruchy historii, ale nie zmienia to faktu, że miejsce, na którym zbudowano naszą szkołę pamięta niejedną ciekawą historię.

 

Image

 

Image

I.P.R.

 

 
"Na straganie" w Zaczarowany Wtorek

W pewien październikowy wtorek wcieliliśmy się w role postaci z wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie”.

Na własnej skórze mogliśmy się przekonać jak ciężką pracę wykonują aktorzy, nawet Ci „chowający się” za kukiełkami.

Image

 

Image

Karolina Borczon

 

 

 
Zajęcia przyrodnicze

Podczas pewnej środy, tuż po lekcjach obowiązkowych, zostalismy podzieleni na 3 grupy. Pani Lidia Gontarz wręczyła nam kartki z zadaniami. Mielismy wcielić się w uważnych obserwatorów i znaleźć: "coś brzydkiego, coś ładnego, coś okrągłego, coś zielonego i coś kolorowego". W pobliżu szkoły znajduje się mnóstwo takich rzeczy, ale mielismy kłopot, żeby nasze znaleziska były oryginalne. Szukaliśmy więc bardzo uważnie, a to co wydało nam się godne uwagi pakowalismy do ekologicznych toreb.

Kiedy wszystkie grupy wróciły z poszukiwań, pani Lidia zaskoczyła nas sposobem wykorzystania naszych skarbów. Powiedziała, że mamy z nich wykonać makietę lasu, która ma przedstawiać wszystkie jego warstwy. Zadanie zostało wykonane na piątkę. Makiety zawisły na gazetce, a my wiemy już gdzie znajduje się ściółka, runo leśne, podszyt i wysokie drzewa.

Image

 

Image

 

Image

Karolina Borczon, I.P.R.

 

 
Piątkowa poezja Szusterów :)

Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi piątków. Na pewno lubi je małżeństwo Szusterów. Świadczy o tym wiersz, no może wierszyk, ich autorstwa. Jak widać nie tylko dzieci dobrze się bawią na świetlicy :)

 

 

Po tygodniu ciężkiej pracy – na beztroskę przyszedł czas!

Dzieci cieszą się i śmieją – wszystko dobrze rozumieją.

Gdy ochota jest i pora w piłkę gramy i biegamy,

z klocków wieżę ustawiamy – nudzie nigdy się nie damy!

Czasem tańce odstawiamy, malujemy i śpiewamy!

Wszystko by z uśmiechem płynął czas – bo na zabawę zasługuje każdy z nas!

 

Image

Image

 

Piątek = beztroska
Beztroska = zabawa
Zabawa = dziecko
Dziecko = uśmiech
K
iedy śmieje się dziecko, cieszy się cały świat!

Image

Image

Image

Katarzyna i Konrad Szusterowie

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 61 z 61


26 Września 2018
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz,
Justyna

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę