Odwiedziło nas
1321933 gości

   

Świetlica
Nie boimy się ubrudzić

Poniedziałek jest GRZECZNY, wtorek ZACZAROWANY, środa TRENINGOWA, czwartek BIZNESOWY, natomiast piąteczek jest BEZTROSKI.

Image Image

Tylko marudy czekają na szczęście z założonymi rękami i myśłą, że przybędzie do nich niczym książę na białym koniu i zaprosi do przeżywania przygód. Szczęśliwe i twórcze dzieciaki potrzebują niewiele, żeby na twarzy zagościł uśmiech. Przede wszystkim szczęśliwe dzieci NIE BOJĄ SIĘ UBRUDZIĆ.

Image

Jeśli twórca nie zanurzy się (albo nawet unurza :)) w materiale, z którego tworzy i nie pozna go wszystimi zmysłami - nie stworzy wiekopomnego dzieła, ani nawet maleńkiego "dziełka". Dlatego dziecko jest najbardziej twórcze. Ciągnie je do błota, nie ma problemu z plamami na ubraniu. Nie boi się wisieć na trzepaku głową w dół. Niestety z wiekiem ta spontaniczność przechodzi. Niektórym dzieciom przechodzi już bardzo wcześnie.

Na szczęście nie nam, którzy w piątek ubabraliśmy "się nie wiadomo czym i nie wiadomo po co", żeby na chwilę poczuć beztroskę i brak kontroli. Nie można tego poczuć stojąc z boku. Trzeba doświadczyć, żeby wiedzieć, że nie każdy brud brudzi, a nie każda czystość jest dobra.

Image

Mózg potrzebuje wyzwań. Potrzebuje zmiennych doświadczeń. Potrzebuje odstresowania, żeby działał lepiej niż najlepszy komputer. W końcu potrzebuje radości, żeby czegoś w ogole się nauczyć. Nauka bez radości to tylko ćwiczenie. Czasem trzeba poczuć inny grunt pod nogami, żeby mózg zastanowił się: "Co to?" "Po co?" "Co mogę z tym zrobić?"

Image

Image

Dziecko, które boi się ubrudzić, hmmm .... jeszcze będzie miało czas na te strachy, kiedy dorośnie, teraz do wspólnej zabawy!

KOCHAMY PIĄTECZKI :)

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, zdjęcia Katarzyna i Konrad Szusterowie

 
Zaproszenia na bal karnawałowy

Kolejny czwartek , kolejne wyzwanie. Dzisiejszym zadaniem było zaprojektowanie zaproszenia na bal karnawałowy. I oto: pomysł, projekt, wykonanie, a efekt ? Imponujący.

Image

Image

 

 

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
Czwartkowa "Śnieżna opowieść"

Podczas dzisiejszego spotkania królował płatek śniegu. Stał się głównym bohaterem "Śnieżnej opowieści ". Śnieżynkowych wariacji, pomysłów, wybuchów radości nie brakowało. Oto czwartkowy efekt:

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
Noworoczne cele w Biznesowy Czwartek

 

Wraz z nadejsciem Nowego Roku wielu z nas wyznacza sobie cele, zadania.

Image

Oto nasze plany i marzenia spisane, ozdobione. Liczymy, że wszystkie i te małe, i te duże, spełnią się w 2017 roku. Zachęcamy do planowania, życząc samych zrealizowanych celów

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
BIZNESOWE CZWARTKI

Co tydzień, w każdy czwartek, na siódmej godzinie lekcyjnej, odbywają się zajęcia, na których uczniowie zapoznają się z ogólnymi podstawami ekonomii i przedsiębiorczości.

Skąd się wzięły pieniądze i jak funkcjonują? Czy są tylko sposobem otrzymywania zapłaty i narzędziem, dzięki któremu kupujemy to, co chcemy? Jak to się dzieje, że pieniądze rosną? Takie pytania zadaje sobie każdy z nas już od najmłodszych lat. Z wiekiem znajdujemy na nie odpowiedzi, jednak kolejnych pytań wciąż przybywa…

Image

Na zajęciach Biznesowego Czwartku zapoczątkowana została wędrówka w poszukiwaniu wiedzy o pieniądzach, o tym, jak funkcjonują i czy rzeczywiście „forsa wprawia w ruch ten świat”. Podróż ta okazuje się o wiele bardziej zabawniejsza i bardziej pouczająca, a także bardziej wzbogacająca, niż nam się wydawało to na początku. Mamy nadzieję, że ta przygoda będzie trwać, rozbawiać i inspirować, wyjaśniając, jak funkcjonują pieniądze i jak można sprawić, żeby pracowały dla nas dokładnie tak, jak chcemy.

Image

Oprócz lekcji tematycznych, odbyły się spotykania z ciekawymi ludźmi, którzy starali się przybliżyć dzieciom np. proste metody oszczędzania (np. z przedstawicielem Rejonu Energetycznego w Ostrołęce), przedstawicielkami PKO Banku Polskiego, które wprowadziły uczniów, w bardzo ciekawy sposób, w świat ogólnej bankowości i zasad oszczędzania w tego typu instytucjach. W najbliższym czasie zostaną założone książeczki SKO i uczniowie sami będą mogli monitorować stan własnych kont J. W przyszłym miesiącu będzie wyjście do banku, by z perspektywy klienta ale i pracownika tej instytucji, poznać zasady jej funkcjonowania. Na początku grudnia 2016 roku. Odbyła się wycieczka – „Warszawa – EKONOMICZNIE”. Dzieciaki, wraz z przewodnikiem, odwiedziły ważne miejsca związane z pieniędzmi – NBP – Centrum Pieniądza oraz Mennicę Polską.

Image

tekst Aneta Zyśk, zdjęcia Marzena Staśkiewicz

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 59


26 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz, Klet
Do końca roku szkolnego zostało 56 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę