Odwiedziło nas
1340258 gości

   

Świetlica
PIĘKNY WTOREK

Za nami kolejny „Zaczarowany wtorek”. Tym razem odkrywaliśmy co to jest piękno. Okazuje się, że dla każdego z nas pięknym jest coś innego. Dla jednych – krajobraz, dla innych słodki maluszek. Ktoś znowu widzi piękno w piłkarzu, śnieżnej sowie czy sławnej modelce. Nie mieliśmy jednak wątpliwości i osiągnęliśmy zgodność co do tego, że zawsze piękny będzie ten, kogo kochamy i jeszcze ktoś dobry, życzliwy dla innych. Czy można zarażać się pięknem jak grypą? Mamy taką nadzieję;) Dostrzegajmy piękno wokół siebie! Bądźmy piękni!

Image

Dorota Żebrowska

 
Nie boimy się ubrudzić

Poniedziałek jest GRZECZNY, wtorek ZACZAROWANY, środa TRENINGOWA, czwartek BIZNESOWY, natomiast piąteczek jest BEZTROSKI.

Image Image

Tylko marudy czekają na szczęście z założonymi rękami i myśłą, że przybędzie do nich niczym książę na białym koniu i zaprosi do przeżywania przygód. Szczęśliwe i twórcze dzieciaki potrzebują niewiele, żeby na twarzy zagościł uśmiech. Przede wszystkim szczęśliwe dzieci NIE BOJĄ SIĘ UBRUDZIĆ.

Image

Jeśli twórca nie zanurzy się (albo nawet unurza :)) w materiale, z którego tworzy i nie pozna go wszystimi zmysłami - nie stworzy wiekopomnego dzieła, ani nawet maleńkiego "dziełka". Dlatego dziecko jest najbardziej twórcze. Ciągnie je do błota, nie ma problemu z plamami na ubraniu. Nie boi się wisieć na trzepaku głową w dół. Niestety z wiekiem ta spontaniczność przechodzi. Niektórym dzieciom przechodzi już bardzo wcześnie.

Na szczęście nie nam, którzy w piątek ubabraliśmy "się nie wiadomo czym i nie wiadomo po co", żeby na chwilę poczuć beztroskę i brak kontroli. Nie można tego poczuć stojąc z boku. Trzeba doświadczyć, żeby wiedzieć, że nie każdy brud brudzi, a nie każda czystość jest dobra.

Image

Mózg potrzebuje wyzwań. Potrzebuje zmiennych doświadczeń. Potrzebuje odstresowania, żeby działał lepiej niż najlepszy komputer. W końcu potrzebuje radości, żeby czegoś w ogole się nauczyć. Nauka bez radości to tylko ćwiczenie. Czasem trzeba poczuć inny grunt pod nogami, żeby mózg zastanowił się: "Co to?" "Po co?" "Co mogę z tym zrobić?"

Image

Image

Dziecko, które boi się ubrudzić, hmmm .... jeszcze będzie miało czas na te strachy, kiedy dorośnie, teraz do wspólnej zabawy!

KOCHAMY PIĄTECZKI :)

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, zdjęcia Katarzyna i Konrad Szusterowie

 
Zaproszenia na bal karnawałowy

Kolejny czwartek , kolejne wyzwanie. Dzisiejszym zadaniem było zaprojektowanie zaproszenia na bal karnawałowy. I oto: pomysł, projekt, wykonanie, a efekt ? Imponujący.

Image

Image

 

 

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
Czwartkowa "Śnieżna opowieść"

Podczas dzisiejszego spotkania królował płatek śniegu. Stał się głównym bohaterem "Śnieżnej opowieści ". Śnieżynkowych wariacji, pomysłów, wybuchów radości nie brakowało. Oto czwartkowy efekt:

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
Noworoczne cele w Biznesowy Czwartek

 

Wraz z nadejsciem Nowego Roku wielu z nas wyznacza sobie cele, zadania.

Image

Oto nasze plany i marzenia spisane, ozdobione. Liczymy, że wszystkie i te małe, i te duże, spełnią się w 2017 roku. Zachęcamy do planowania, życząc samych zrealizowanych celów

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 60


20 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę