Odwiedziło nas
1380584 gości

   

Świetlica
MEMORY PO POLSKU I ANGIELSKU

Techniki uczenia są przydatne nie tylko w szkole, sprawdzają się również w życiu codziennym. Podczas zajęć Treningowej Środy dzieci wykonały karty memory w języku polskim i angielskim. Inspiracją ilustracji stały się symbole wielkanocne. Zabawie nie było końca :)

ImageImage

Image

 
WIOSENNE MENU

Podczas zajęć Treningowej Środy uczniowie przygotowali dwa przepisy kulinarne. Jednym z nich była sałatka owocowa, a drugim sałatka warzywna. Przepisy zostały przetłumaczone na język angielski, po czym pięknie ozdobione trafiły na gazetkę szkolną.

Image

Image

Image

 

 
SKŁADANE ZWIERZĘ W BEZTROSKI PIĄTEK

W piątkowe popołudnie dostaliśmy słomki do napojów, plastelinę, nozyczki i ielismy z tego zrobić jakieś zwierzę. Zadanie wydawalo się banalnie proste, ale pracę musielismy wykonać w grupach i tutaj zaczęły się schodki, bo każdy mial pomysł, a zwierzę miało być jjedno i wspólne. Na szczęście mieliśmy starszych starszych od siebie szefów (p. Magdę oraz Piotrka i Miłosza z klasy VI), ktorzy odrobinę pomogli opanować chaos, w którym każdy chciał robić coś swojego. W efekciły powstały wspólne twory rurkowo plastelinowe bardzo luźno nawiązujące do swoich pierwowzorów w naturze :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Katarzyna Szuster, Konrad Szuster

 
WIOSENNIE W TRENINGOWĄ ŚRODĘ

Na zajęciach Treningowej Środy powitaliśmy WIOSNĘ. Uczniowie uzupełniali rymowanki związane z obecną porą roku oraz przysłuchiwali się wierszom, których tematem była „Pani Wiosna”. Prace przygotowane przez dzieci podczas zajęć ozdobiły szkolny korytarz.

Image

Image

Image

 
POMOCNA DŁOŃ

W Beztroski Piatek podawaliśmy sobie pomocne dłonie, a że pogoda pozwoliła, bo to już 17 marca, robiliśmy to na dworze. Naszym zadaniem bylo pokonywanie różnych przeszkód i zachowanie przy tym równowagi. Bez potknięć, upadków i koziołków oczywiście sie nie obyło, ale to nie jest takie ważne. Najważaniejsze, że nie tylko wszyscy wyszli z tego bez szwanku, ale każdy miał na twarzy usmiech od ucha do ucha. Pomagaliśmy sobie podczas przechodzenia przez różne przeszkody. Biegaliśmy po oponach, chodziliśmy na krawędzi, wspinaliśmy się na drabinki i schodziliśmy jak raki, i było nam z tym naprawdę dobrze.

Image

Image

Image

Image

Katarzyna Szuster, Iwona Piskorek-Rakowska, Konrad Szuster

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 69


17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta, Łazarz

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę