Odwiedziło nas
1397943 gości

   

Świetlica
GWIEZDNY EXPRESS - Z EURO W TLE

Podczas zajęć edukacji ekonomicznej gościliśmy panią Aleksandrę Nowak, która jest konsultantką Punktu Informacji Europejskiej - Europe Direct w Ostrołęce. Zapoznała uczniów z historią tworzenia Unii Europejskiej, jej istotą oraz osobami zaangażowanymi w jej powstanie. Przybliżyła również proces jej rozszerzania o kolejne kraje Europy. Uczniowie obejrzeli również bardzo ciekawą prezentację na temat europejskiej waluty, jej wartości, symboliki. Dodatkowo, pani Aleksandra podarowała każdemu dziecku ciekawą publikację wydawniczą dotyczącą Unii Europejskiej „Gwiezdny Express” , dzięki której można zwiedzić Europę zjednoczoną w różnorodności, poznać jej historię, symbole i wszystkie państwa, które ją tworzą. Nie zabrakło też zabaw z mapą, czy też rzutów dość pokaźnych rozmiarów, monetą EURO do celu.

Image

 
BEZTROSKIE KLASY

Starsi znają tę zabawę bardzo dobrze. Gra w klasy może do trudnych nie należy, ale trzeba znać zasady, żeby w nią grać. Jak to często w naszej szkole bywa, starsi uczniowie pokazywali młodszym o co w tej grze chodzi. Jednym gra przypadła do gustu, inni twierdzili, że " mama mówiła inaczej", a jeszcze inni czekali tylko aż dostaną piłkę i będą mogli pograć "w nogę".

Image

Image

Image Image

Image Image

Katarzyna Szuster, Konrad Szuster, Iwona Piskorek-Rakowska

 
ŚWIETLICOWO W SIECI

Na wtorkowych świetlicowych zajęciach zastanawialiśmy się jak bardzo to, co mówimy o innych, i to jakie gesty i uczucia kierujemy w stronę innych ludzi, ma wpływ na nas i nasze życie. Okazuje się, że ogromny. Nasze słowa mają wielką moc. Mogą sprawić, że ktoś będzie szczęśliwy, odważny, spokojny, lub wręcz przeciwnie - odbiorają energię, powodują lęk i cierpienie. Jesteśmy połączeni pajęczyną słów i gestów. Obyśmy tworzyli przyjazne, ciepłe, bezpieczne sieci.

Image

Image

 
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE ZE WSPÓŁPRACY

8 maja 2017 roku na zajęciach świetlicowych mieliśmy okazję doświadczać, czy potrafimy ze sobą współpracować. Mogliśmy obserwować o ile radośniej i łatwiej jest wykonywać różne zadania zespołowo niż indywidualnie. Poznawaliśmy jakie role w grupie podejmujemy, jakie zadania lubimy a jakie są dla nas kłopotliwe. W bardzo krótkim czasie sporo dowiedzieliśmy się o sobie i przy okazji dużo się śmialiśmy.

Image

Image

 
SAVOIR VIVRE PODCZAS ZAGRANICZNYCH WOJAŻY

W poniedziałek 15 maja podczas zajęć z savoir vivre dowiedzieliśmy się jak powinniśmy zachowywać się podczas wyjazdów zagranicznych ;) Wspomnień nie było końca. Przypomniały nam się wyjazdy wakacyjne. Podczas quizu utrwaliliśmy naszą wiedzę i sprawdziliśmy swoją pamięć ;)

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 79


23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn
Do końca roku szkolnego zostało 116 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę