Odwiedziło nas
1358576 gości

   

Świetlica
BIZNESOWO W CZWARTEK

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie!! Przekonali się o tym uczestnicy zajęć ekonomicznych, którzy podczas ostatniego spotkania mieli okazję zaprezentować się w roli biznesmana/bizneswoman.

Image

Image

Zajęcia te były realizowane metodą projektu. Wcześniej każde dziecko otrzymało szczegółowe wytyczne dotyczące realizacji projektu – Będę Biznesmenem!!! Uczestnicy zajęć pracowali indywidualnie lub grupowo. Efekt przerósł nasze oczekiwania. W czwartkowy poranek już od rana zaroiło się w szkole od elegancko ubranych przedstawicieli świata biznesu.

Image

Image

W trakcie zajęć, w sposób niemalże perfekcyjny, zaprezentowali informacje o swoich firmach i działalności gospodarczej, jak się w trakcie okazało, prowadzonej nie tylko na terenie naszego kraju, ale również za oceanem. Z tego co udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, podpisano kilka bardzo intratnych umów o współpracy oraz fuzji dwóch największych spółek, oczywiście z kapitałem zagranicznym. Oby tak dalej, o przyszłość zawodową naszych uczniów, raczej jesteśmy spokojni.

To było udane spotkanie biznesowe!!!

Image

Image

Aneta Zyśk, Marzena Staśkiewicz

 
TRENINGOWA ŚRODA = W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

Nie od dziś wiadomo, że aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie warto regularnie ćwiczyć. Wigor, energia, humor i pełnia życia - oto główne następstwa aktywności fizycznej.

Image

Głównym celem TRENINGOWEJ ŚRODY jest stworzenie dziecku mozliwości spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji ruchowej :)

Image

Image

Image

Katarzyna Szuster, Konrad Szuster

 

 
PIĘKNY WTOREK

Za nami kolejny „Zaczarowany wtorek”. Tym razem odkrywaliśmy co to jest piękno. Okazuje się, że dla każdego z nas pięknym jest coś innego. Dla jednych – krajobraz, dla innych słodki maluszek. Ktoś znowu widzi piękno w piłkarzu, śnieżnej sowie czy sławnej modelce. Nie mieliśmy jednak wątpliwości i osiągnęliśmy zgodność co do tego, że zawsze piękny będzie ten, kogo kochamy i jeszcze ktoś dobry, życzliwy dla innych. Czy można zarażać się pięknem jak grypą? Mamy taką nadzieję;) Dostrzegajmy piękno wokół siebie! Bądźmy piękni!

Image

Dorota Żebrowska

 
Nie boimy się ubrudzić

Poniedziałek jest GRZECZNY, wtorek ZACZAROWANY, środa TRENINGOWA, czwartek BIZNESOWY, natomiast piąteczek jest BEZTROSKI.

Image Image

Tylko marudy czekają na szczęście z założonymi rękami i myśłą, że przybędzie do nich niczym książę na białym koniu i zaprosi do przeżywania przygód. Szczęśliwe i twórcze dzieciaki potrzebują niewiele, żeby na twarzy zagościł uśmiech. Przede wszystkim szczęśliwe dzieci NIE BOJĄ SIĘ UBRUDZIĆ.

Image

Jeśli twórca nie zanurzy się (albo nawet unurza :)) w materiale, z którego tworzy i nie pozna go wszystimi zmysłami - nie stworzy wiekopomnego dzieła, ani nawet maleńkiego "dziełka". Dlatego dziecko jest najbardziej twórcze. Ciągnie je do błota, nie ma problemu z plamami na ubraniu. Nie boi się wisieć na trzepaku głową w dół. Niestety z wiekiem ta spontaniczność przechodzi. Niektórym dzieciom przechodzi już bardzo wcześnie.

Na szczęście nie nam, którzy w piątek ubabraliśmy "się nie wiadomo czym i nie wiadomo po co", żeby na chwilę poczuć beztroskę i brak kontroli. Nie można tego poczuć stojąc z boku. Trzeba doświadczyć, żeby wiedzieć, że nie każdy brud brudzi, a nie każda czystość jest dobra.

Image

Mózg potrzebuje wyzwań. Potrzebuje zmiennych doświadczeń. Potrzebuje odstresowania, żeby działał lepiej niż najlepszy komputer. W końcu potrzebuje radości, żeby czegoś w ogole się nauczyć. Nauka bez radości to tylko ćwiczenie. Czasem trzeba poczuć inny grunt pod nogami, żeby mózg zastanowił się: "Co to?" "Po co?" "Co mogę z tym zrobić?"

Image

Image

Dziecko, które boi się ubrudzić, hmmm .... jeszcze będzie miało czas na te strachy, kiedy dorośnie, teraz do wspólnej zabawy!

KOCHAMY PIĄTECZKI :)

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, zdjęcia Katarzyna i Konrad Szusterowie

 
Zaproszenia na bal karnawałowy

Kolejny czwartek , kolejne wyzwanie. Dzisiejszym zadaniem było zaprojektowanie zaproszenia na bal karnawałowy. I oto: pomysł, projekt, wykonanie, a efekt ? Imponujący.

Image

Image

 

 

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 62


16 Października 2018
Imieniny obchodzą:
Ambroży, Aurelia,
Dionizy

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę