Odwiedziło nas
1438897 gości

   

Świetlica
SŁODKIE KUCHCIKOWO - 13.11.2017

Za oknem jesień w pełni. Na szczęście mamy rezerwy witaminy C w ukiszonych na poprzednich zajęciach kulinarnych ogórkach i buraczkach.

Image

13 listopada postanowiliśmy sprawdzić słuszność powiedzenia "cukier krzepi" i osłodzić sobie wietrzne i bure dni wafelkami z kremem czekoladowym, masłem i pysznym dżemem. Było energetycznie i pysznie!

Image

Image

Image

 

 

 
TRENINGOWA ŚRODA 8.11.2017

8 listopada trenowaliśmy umiejętności językowe. Na rozgrzewkę, na czas, zespołowo szukaliśmy słów na daną literę, układaliśmy zdania, w których każdy wyraz rozpoczyna się określoną literą. W końcu pisaliśmy opowiadania, w których trzeba było umieścić wylosowane i wybrane przedmioty (np. grzybki marynowane, wałek, konia na biegunach, papier toaletowy, kryształowy wazon itp. ). Opowiadania musiały mieć poprawną konstrukcję, być logicznie uporządkowane, osadzone w konkretnym czasie i miejscu. W końcowej fazie zajęć uczniowie odczytywali je przy salwach śmiechu. Możemy zapewnić - uczniowie naszej szkoły są niezwykle kreatywni!

Image

Image

Image

 
TRENINGOWA ŚRODA - 25.10.2017

W co można zmienić kółko? W co się tylko zechce, ale jeśli jest na to tylko 7 min., a kółek 30 i brakuje akurat pod ręką "czarodzeijeskiej rózdżki", to trzeba trochę ruszyć głową, żeby pomysłów było dużo, żeby nie powtarzały się  i na dodatek były oryginalne. No, ale po to są "szare komórki", żeby je rozgrzewać, a Trenngowa Środa, żeby trenować. W związku z tym rozgrzewaliśmy mózgi również dyktandem graficznym, które wymagało prezycji i skupienia, a na koniec mogliśmy puścić wodze fantazji rysując w parach fantastyczne stwory.

Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Dorota Żebrowska, Iwona Piskorek-Rakowska

 
ŚRODOWE TANGRAMY - 18.10.2017

W Treningową Środę uczniowie zmierzyli się z łamigłówką, która ma już ponad 3000 lat. Najpierw układali kwadrat z 7 części (tanów), potem ze wszystkich części układali postaci wg łatwego wzoru. Później było coraz trudniej, ale wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze, a niektórzy świetnie! Rosą nowe mądre "Łamigłowy".

Na zakończenie uczniowie mieli wymyślić własną postać skladającą się z 7 elementów. Efekty tej pracy można zobaczyć (tymczasowo) na gazetce (korytarz szkolny).

Image

Image

Image Image

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska, Iwona Piskorek-Rakowska

 
MODELE ATOMOWE H2O I CO2 - 18.10.2017

Dzisiaj (środa - 18 października) tworzyliśmy modele atomowe wody i dwutlenku węgla. Wykorzystaliśmy do tego doświadczenia kolorową plastelinę i zapałki.

Image

Image

Anita Kojtek

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 85


16 Lipca 2019
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Dzierżysław

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę