Odwiedziło nas
1534373 gości

   

Świetlica
OSZUKUJEMY MÓZG ;)

Na środowym treningu głowy (21.02.18) zastanawialiśmy się: dlaczego mózg widzi przestrzeń skoro wie, że jest płasko? Oglądaliśmy przykłady iluzji. Na koniec stworzyliśmy mini iluzje. Niektórzy padli ze zdziwienia ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Dorota Żebrowska

 

 
TARdiMS ORAZ "ILUSTROWANE PRZYSŁOWIA"

Na środowym treningu głowy (10.01.2018) ćwiczyliśmy myślenie wg schematu TARdiMS (transformowanie, abstrahowanie rozumowanie dedukcyjne/indukcyjne oraz metaforyzowanie i skojarzenia). Jedni pracowali jak najwyższej klasy procesor, inni odrobinkę się przegrzali ,ale wszyscy pięknie zilustrowali wybrane przysłowia.

Image

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska, Iwona Piskorek-Rakowska

 
PYSZNA ZIMA

Zima... Za oknem biało, mróz szczypie w nosy i pachnie dymem z kominów. Gdy wchodzimy do naszej szkoły pachnie zapiekankami. Na kuchcikowie trzecioklasiści kroili, dusili, piekli i pałaszowali. Zima jest u nas pyszna!

Image

Image

Image

Image

 

 
BIAŁE MIASTO - 13.12.2017

Za oknem niby zima, a śnieżnej bieli jak na lekarstwo. W związku z tym w Treningową Środę tworzyliśmy BIAŁE MIASTO. Kiedy w grę wchodzi kolor, wydaje się prosto, bo można narysować okno, nos, oko i po kłopocie – widać co jest co! Jednak kiedy tylko biel papieru jest w rozgrywce i można jedynie gnieść, składać, ciąć i rwać – wtedy trudno „narysować” prosty samochód na przykład. Trzeba pomyśleć zanim się zrobi np. dom tak, żeby dom był podobny do domu, a pies niekoniecznie do kota. Mimo początkowej konsternacji: „Ale jak?", Białe Miasto wyszło OK i było przy tym sporo zabawy – nawet po dzwonku :)

Image

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska, Iwona PIskorek-Rakowska

 
ŚRODOWE ŁAMIGŁÓWKI ZAPAŁCZNAE

Kiedyś modne było hasło „Zapałki + dziecko = pożar”. Idąc tym tropem w Treningową Środę dzieci dostały zapałki i kilka kartek, żeby spowodować pożar mózgu ;).

Jak to w przyrodzie bywa, jedne mózgi płonęły umiarkowanie, inne rozgrzewały się do czerwoności, jeszcze inne próbowały podpalić się myślą sąsiada. Nie mniej jednak okazało się, że stare dobre łamigłówki zapałczane, wcale nie są takie proste i trzeba trochę wytężyć umysł, żeby zapłonął dobrym rozwiązaniem.

Image

Image

Image Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Dorota Żebrowska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 90


28 Lutego 2020
Imieniny obchodzą:
Chwalibóg, Józef, Makary
Do końca roku szkolnego zostało 118 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę