Odwiedziło nas
1397945 gości

   

Świetlica
KUCHCIKOWO W AKCJI

Nie straszna nam zimna jesień. Nie straszne nam bakterie i wirusy, gdy mamy w zasięgu witaminowe bomby przygotowane na zajęciach kuchcikowa. Wzmocniliśmy się już sałatką owocową

Image

i koktajlami.

Image
Było owocowo i pysznie!

 
KLASA I PROGRAMUJE

Na wtorkowej lekcji Zuzia z kl. I stała się robotem, zwykłe kartki A4 zamieniły się w płytki (z których powstawała droga), a uczniowie stali się programistami - i nie były to żadne "czary mary". Uczniowie bez komputera "napisali" linię bardzo długiego kodu, który miał doprowadzić Zuzię - robota do mety.

Dzieci same zauważyły, że robot może dojść do celu różnymi drogami. W trakcie pracy nad kodem Kuba i Krzyś próbowali "utopić" robota, czyli specjalnie robili błędy w programie. Kiedy jednak klasa chciała prowadzić Zuzię do celu długą drogą, Kuba zaprotestował twierdząc, że "można przecież krócej".

Niby zabawa, a jednak pierwsze kroki w programowaniu pierwszaki mają za sobą. Zasłużyli na ogromne brawa!

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska

 
TRENUJEMY GŁOWĘ I CIAŁO

W październiku na środowych zajęciach świetlicowych prowadzonych przez p. Iwonę i p. Dorotę, mieliśmy wiele różnych zadań: rozwiązywaliśmy sudoku, uczyliśmy się rysować na podstawie komunikatów drugiej osoby, mierzyliśmy się z labiryntami. Czekały na nas też zadania logiczno- ruchowe rozwijające kreatywność i umiejętność pracy w zespole. Efekty zajęć można było zobaczyć na gazetce. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej galerii.

Image

 
"CHEMICZNE JAJO"

Kolejnym doświadczeniem wykonanym przez naszych małych odkrywców było „chemiczne jojo”, które my nazwaliśmy „gumi jagodami”. W jednym kubeczku do octu dodaliśmy kilka kropelek barwnika. Do drugiego kubeczka wsypaliśmy dwie łyżeczki sody oczyszczonej, którą zalaliśmy powoli olejem . Następnie za pomocą pipet (można strzykawką) wpuszczaliśmy kropelki wcześniej zabarwionego octu. Kropelki octu powoli opadały na dno, a gdy dotarły do sody oczyszczonej zachodziła reakcja, w wyniku której powstawał gaz dwutlenek węgla, który z powrotem unosił nasze gumi jagody do góry.

Image

Image

Image

Image

 

Anita Kojtek

 
"CHEMICZNA" TĘCZA

Razem z uczniami chcieliśmy przypomnieć sobie jak wygląda tęcza ... W tym celu ułożyliśmy dookoła talerza cukierki Skittlesy następnie zalaliśmy je ciepłą wodą i ... po pewnym czasie pojawiła się tęcza, którą później zjedliśmy :)

Image

Image

Image

Image

 

Anita Kojtek

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 79


23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn
Do końca roku szkolnego zostało 116 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę