Odwiedziło nas
1358580 gości

   

Świetlica
BIZNESOWY CZWARTEK

Podczas czwartkowych zajęć ekonomicznych, tym razem trzecioklasiści zmierzyli się z zadaniami iście matematycznymi. Rozwiązywali różnego rodzaju zawiłości w postaci spirali matematycznych, zadań z treścią czy też łamigłówek. Następnie, w postaci rysunku, zaprezentowali swoje marzenia, na które będą oszczędzać. Życzymy im dużo cierpliwości i konsekwencji w działaniu.

Image

Image

Image

ImageImage

Image
                                                                                                                                                                                                                                                    Aneta Zyśk

 
W KOŃCU CIEPŁO - BEZTROSKI PIĄTEK

W szkolnych murach czuć jeszcze zimę. Na korytarzu widać nauczycieli opatulonych w szale. Za oknem słonko niemrawo świeci, a najmłodszych ciągnie na dwór. Po co? Przecież się przeziębią? Za zimno! No, ale dzieci są uparte i krzyczą: "Jest ciepło". nauczyciel wychyla nos spod szala, wychodzi na dwór i stwierdza: "Jest ciepło! Naprawdę jest ciepło". Zamiast więc beztrosko ćwiczyć w Gimbazie wyszliśmy na słonko. Było naprawdę wiosennie, ciepło, nawet gorąco, wesoło i zabawnie. Bawiliśmy się w "Sczura", "Jaskółki", graliśmy w ringo, pletliśmy wianki i ganialiśmy za piłką i motylami.

Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Katarzyna Szuster, Konrad Szuster

 

 

 
MEMORY PO POLSKU I ANGIELSKU

Techniki uczenia są przydatne nie tylko w szkole, sprawdzają się również w życiu codziennym. Podczas zajęć Treningowej Środy dzieci wykonały karty memory w języku polskim i angielskim. Inspiracją ilustracji stały się symbole wielkanocne. Zabawie nie było końca :)

ImageImage

Image

 
WIOSENNE MENU

Podczas zajęć Treningowej Środy uczniowie przygotowali dwa przepisy kulinarne. Jednym z nich była sałatka owocowa, a drugim sałatka warzywna. Przepisy zostały przetłumaczone na język angielski, po czym pięknie ozdobione trafiły na gazetkę szkolną.

Image

Image

Image

 

 
SKŁADANE ZWIERZĘ W BEZTROSKI PIĄTEK

W piątkowe popołudnie dostaliśmy słomki do napojów, plastelinę, nozyczki i ielismy z tego zrobić jakieś zwierzę. Zadanie wydawalo się banalnie proste, ale pracę musielismy wykonać w grupach i tutaj zaczęły się schodki, bo każdy mial pomysł, a zwierzę miało być jjedno i wspólne. Na szczęście mieliśmy starszych starszych od siebie szefów (p. Magdę oraz Piotrka i Miłosza z klasy VI), ktorzy odrobinę pomogli opanować chaos, w którym każdy chciał robić coś swojego. W efekciły powstały wspólne twory rurkowo plastelinowe bardzo luźno nawiązujące do swoich pierwowzorów w naturze :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Katarzyna Szuster, Konrad Szuster

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 62


16 Października 2018
Imieniny obchodzą:
Ambroży, Aurelia,
Dionizy

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę