Odwiedziło nas
1397947 gości

   

Świetlica
PYSZNA ZIMA

Zima... Za oknem biało, mróz szczypie w nosy i pachnie dymem z kominów. Gdy wchodzimy do naszej szkoły pachnie zapiekankami. Na kuchcikowie trzecioklasiści kroili, dusili, piekli i pałaszowali. Zima jest u nas pyszna!

Image

Image

Image

Image

 

 
BIAŁE MIASTO - 13.12.2017

Za oknem niby zima, a śnieżnej bieli jak na lekarstwo. W związku z tym w Treningową Środę tworzyliśmy BIAŁE MIASTO. Kiedy w grę wchodzi kolor, wydaje się prosto, bo można narysować okno, nos, oko i po kłopocie – widać co jest co! Jednak kiedy tylko biel papieru jest w rozgrywce i można jedynie gnieść, składać, ciąć i rwać – wtedy trudno „narysować” prosty samochód na przykład. Trzeba pomyśleć zanim się zrobi np. dom tak, żeby dom był podobny do domu, a pies niekoniecznie do kota. Mimo początkowej konsternacji: „Ale jak?", Białe Miasto wyszło OK i było przy tym sporo zabawy – nawet po dzwonku :)

Image

Image

Image

Image

Dorota Żebrowska, Iwona PIskorek-Rakowska

 
ŚRODOWE ŁAMIGŁÓWKI ZAPAŁCZNAE

Kiedyś modne było hasło „Zapałki + dziecko = pożar”. Idąc tym tropem w Treningową Środę dzieci dostały zapałki i kilka kartek, żeby spowodować pożar mózgu ;).

Jak to w przyrodzie bywa, jedne mózgi płonęły umiarkowanie, inne rozgrzewały się do czerwoności, jeszcze inne próbowały podpalić się myślą sąsiada. Nie mniej jednak okazało się, że stare dobre łamigłówki zapałczane, wcale nie są takie proste i trzeba trochę wytężyć umysł, żeby zapłonął dobrym rozwiązaniem.

Image

Image

Image Image

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska, Dorota Żebrowska

 
SŁODKIE KUCHCIKOWO - 13.11.2017

Za oknem jesień w pełni. Na szczęście mamy rezerwy witaminy C w ukiszonych na poprzednich zajęciach kulinarnych ogórkach i buraczkach.

Image

13 listopada postanowiliśmy sprawdzić słuszność powiedzenia "cukier krzepi" i osłodzić sobie wietrzne i bure dni wafelkami z kremem czekoladowym, masłem i pysznym dżemem. Było energetycznie i pysznie!

Image

Image

Image

 

 

 
TRENINGOWA ŚRODA 8.11.2017

8 listopada trenowaliśmy umiejętności językowe. Na rozgrzewkę, na czas, zespołowo szukaliśmy słów na daną literę, układaliśmy zdania, w których każdy wyraz rozpoczyna się określoną literą. W końcu pisaliśmy opowiadania, w których trzeba było umieścić wylosowane i wybrane przedmioty (np. grzybki marynowane, wałek, konia na biegunach, papier toaletowy, kryształowy wazon itp. ). Opowiadania musiały mieć poprawną konstrukcję, być logicznie uporządkowane, osadzone w konkretnym czasie i miejscu. W końcowej fazie zajęć uczniowie odczytywali je przy salwach śmiechu. Możemy zapewnić - uczniowie naszej szkoły są niezwykle kreatywni!

Image

Image

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 79


23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn
Do końca roku szkolnego zostało 116 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę