Odwiedziło nas
1520062 gości

   

Świetlica
TAŃCE

4 grudnia podczas zajęć tanecznych uczniowie mieli możliwość wyrabiania w sobie poczucia rytmu oraz słuchu. Po ciężkim dniu nauki mogli odprężyć swój umysł i choć na chwilkę zapomnieć o obowiązkach.

Image

Image

Image

Marzena Staśkiewicz

 
LUBIMY WSPÓLNE ZABAWY NA ŚWIETLICY

Zabawa jest, obok nauki, podstawową formą aktywności uczniów. Uczniowie podczas pobytu na świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami, które staramy się kształtować, rozmawiając z nimi o ciekawych sposobach spędzania czasu, proponujemy różnorodne filmy, zabawy z masami plastycznymi i gry. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Kształtują umiejętności współżycia i współdziałania w grupie. Wykonywaliśmy wiele prac plastycznych o różnej tematyce zaczęliśmy jesienią.

Niby taka banalna i oczywista sprawa – kolorowy lub suchy liść. Jednak dla dzieci taki liść oraz wszystko to, co da się z nim zrobić, może być niebanalną przygodą, pobudzającą wyobraźnię. Co można wyczarować z liści? Świetliczaki mają głowy pełne pomysłów, dlatego wykorzystały jesienne liście na różne sposoby. Był motyl, ryby, lis, kot, kosmita a nawet jesienna biżuteria.

W minionym miesiącu wspominaliśmy też tych co odeszli, , ukazaliśmy różnice w obchodach Święta Zmarłych oraz przypomnieliśmy zasady właściwego zachowanie na cmentarzu. Oprócz zajęć tematycznych było wiele gier dydaktycznych, planszowych.

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski. Dzieci wykonały również orły z kółek. Prace plastyczne dzieci posłużyły do wykonania gazetek okolicznościowych.

Czy jest kultura osobista? Co oznacza być życzliwym ? Jakie cechy powinna posiadać kulturalna osoba? To tylko jedne z nielicznych pytań na jakie szukaliśmy odpowiedzi w minionym miesiącu.

25 listopada świetlica przyłączyła się do obchodów Dnia Misia. Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania historii pluszowego misia oraz prezentacji sylwetek znanych misiów, bohaterów bajek książkowych i filmowych. Uczniowie obejrzeli również bajkę pt. "Miś uszatek",” - wieczorynkę swoich rodziców i dziadków oraz wykonaliśmy misie z rosnących farbek.

Przed nami grudzień okres przygotowań do świąt i styczeń czas karnawału który na pewno wartościowo spędzimy na dalszej pracy i zabawie.

Image

Image    Image

Image   Image

Image  Image

Jolanta Zera

 
JESIENNIE

W zeszłym tygodniu przywitała i zagościła u nas kalendarzowa jesień więc na świetlicy zaczęliśmy realizować jej tematykę. Rozmawialiśmy o jej zwiastunach kolorowych liściach, grzybach i pogodzie przed nami jeszcze oglądanie filmów oraz czytanie różnych ciekawostek. Wykonywaliśmy przeróżne prace plastyczne np: gąsienice z liści, lampiony jesienne, kolorowe sówki, ludziki z liści. Rozmawialiśmy też o prawach zwierząt i opiece nad nimi.

Image

Image

Image Image

Image

Image Image

 

Jolanta Zera

 

 
ŁAMIGŁOWY 2019/20 - START!

Pierwsze zajęcia "Łamigłowy" w tym roku szkolnym za nami. Wykorzystując różne zabawy, zaczęliśmy trening koncentracji, pamięci, zadawania precyzyjnych pytań, uważnego słuchania i analizowania informacji.

Image

Image

Image

 

 
SZANSA NA DEBIUT W MAGAZYNIE KURPIE

Uczniowie naszej szkoły mają szansę na debiut literacki w regionalnym magazynie KURPIE.

Redaktor naczelna tego magazynu - p. Iwona Choroszewską-Zyśk - spotkała się w środę (20 marca2019 r.) z grupką uczniów, którym zaproponowała współpracę. Następne spotkanie z p. Iwoną już za tydzień. Chętne osoby będą miały okazję pochwalić się swoimi zdjęciami, opowiadaniami, wierszami, być może pierwszymi wywiadami.

Miejmy nadzieję, że na zapale się nie skończy i we wrześniu wystartuje gazetka szkolna z prężnym zespołem redaktorów

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Image

Image

Image

 

Iwona Piskorek-Rakowska

 

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 89


25 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą:
Miłosz, Miłowan, Miłowit
Do końca roku szkolnego zostało 152 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę