Odwiedziło nas
1340235 gości

   

Podręczniki 2007/2008
Zamieszczamy listę podręczników na rok szkolny 2007/2008.
Czytaj całość
 
Technologia informatyczna ponad granicami i kontynentami


    Nasza Pani Dyrektor Katarzyna Kossakowska, od 23 kwietnia do 4 maja tego roku, przebywała w Lake Charles w stanie Louisiana w USA. Wizyta mogła dojść do skutku dzięki zaproszeniu p. K. Kossakowskiej do udziału w międzynarodowej wymianie dyrektorów i edukatorów IT w ramach programu Fulbright Exchange i British Council. Program rozpoczął się w 2001 roku między Calcasieu Parish School Technology Center i edukatorami technologii informatycznej z Londynu. W tym roku program został poszerzony o nowych partnerów: dyrektora szkoły z Holandii, Polski i profesora uniwersytetu Kingstone w Londynie, który podczas wizyty prowadził badania naukowe w celu porównania poziomu wykorzystania technologii informatycznej w Wielkiej Brytanii, USA, Holandii i Polsce.
 

Czytaj całość
 
Zaproszenie na piknik rodzinny
Image
„Na pikniku ze Społeczną S T O, baw się zdrowo i aktywnie, to jest to!”

Zarząd SKT nr 116, dyrektor, nauczyciele,
rodzice i uczniowie
Zespołu Szkół STO w Ostrołęce
serdecznie zapraszają na piknik rodzinny,
który odbędzie się 20 czerwca 2007 r.,
o godzinie 15:00, na bocznej płycie stadionu MOSIR.
 

 
Dzień matki

Trudno słowami wyrazic życzenia którymi chcielibyśmy obdarować nasze mamy. Uczniowie klasy IV próbowali przekazać dla mam życzenia w postaci tzw "laurek". oto one:

Image

Image

 
Egzamin gimnazjalny

W dniach 24 i 25 kwietnia uczniowie klasy 3 gimanazjum - czyli nasi pupile - przystąpią do najważniejszego sprawdzianu na tym etapie nauki.
Egzamin gimnazjalny część humanistyczna odbędzie się we wtorek o godz. 9.00 w budynku Straży Pożarnej przy ul. Celnej 11, a część matematyczno - przyrodnicza w środę o tej samej porze.

Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

 
Sukces flecistek !
Dziewczęta z Zespołu Fletów Prostych „Letizja” zaprezentowały się podczas XI Konkursu Szkolnych Zespołów Instrumentalnych województwa mazowieckiego.
Wykonały następujące utwory: „Taniec szkocki”, „Dobry taniec polski”, „Sarabandę” oraz „Gawrota” i zdobyły pierwsze ex-eqwo miejsce.
Wyborem repertuaru i przeygotowaniem flecistek zajęła się pani Ewa Szelkowska – WoĄniczko.
Gratulujemy!
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.
Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom” został przeprowadzony w OSP w Ostrołęce.
Podczas miejskiego etapu swoją wiedzę z pożarnictwa sprawdzali również reprezentanci naszej szkoły. Konkurs, który jest organizowany od kilkunastu lat, to nie tylko możliwość zapoznania się młodych ludzi z problematyką strażacką, ale także wiedza z zakresu ochrony przeciwpożarowej, która potrzebna jest każdego dnia.
A oto wyniki miejskiego etapu wiedzy pożarniczej: w kategorii szkół podstawowych:
II miejsce – Krystian Kossakowski ( klasa VI)
W kategorii gimnazjów
I miejsce – Łukasz Kowalski ( klasa III )
II miejsce – Karol Szczepkowski ( klasa III )

Natomiast w etapie powiatowym szkołę reprezentował Krystian Kossakowski, który zajął IV miejsce.

Gratulujemy!
 
Wieczór poetycki "Miłosny kalejdoskop"

Niesłabnąca jest siła poezji i muzyki o tematyce miłosnej, dlatego stała się inspiracją do kolejnego spotkania poetyckiego. Inicjatorami wieczorku byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich nauczyciele.
W magicznej scenerii zaprezentowali się recytatorzy i soliści. Wykonali wiersze Gałczyńskiego, Poświatowskiej, Mickiewicza, Tuwima oraz piosenki o miłości.
Cieszymy się, że spotkania poetycko – muzyczne budzą zainteresowanie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. To doskonały czas na chwilę refleksji, wyciszenia i skupienia, którego tak mało w dzisiejszym świecie.

 
Mamy finalistę! 07.12.2007 R.

16 grudnia 2006 roku odbył się stopień rejonowy konkursu polonistycznego. Uczestników obowiązywała znajomość tekstów ujętych w podstawie programowej dla uczniów gimnazjum. Inspiracją konkursu był motyw snu w literaturze i sztuce.

Uczeń klasy III Społecznego Gimnazjum STO w Ostrołęce Łukasz Kowalski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego z wysokim wynikiem – 47 pkt na 50 możliwych, co daje 94%.
Do konkursu Łukasza przygotowywała nauczycielka języka polskiego Irena Prusaczyk.
Życzymy połamania pióra i gratulujemy!

 
««  start « poprz. 111 112 113 114 nast.  » koniec »»20 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę