Odwiedziło nas
1327633 gości

   

Mamy finalistę! 07.12.2007 R.

16 grudnia 2006 roku odbył się stopień rejonowy konkursu polonistycznego. Uczestników obowiązywała znajomość tekstów ujętych w podstawie programowej dla uczniów gimnazjum. Inspiracją konkursu był motyw snu w literaturze i sztuce.

Uczeń klasy III Społecznego Gimnazjum STO w Ostrołęce Łukasz Kowalski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego z wysokim wynikiem – 47 pkt na 50 możliwych, co daje 94%.
Do konkursu Łukasza przygotowywała nauczycielka języka polskiego Irena Prusaczyk.
Życzymy połamania pióra i gratulujemy!

 
Na święta 07.12.2007 R.
Image
 
Kiermasz przedświąteczny 07.12.2007 R.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w szkole kiermasz, na którym można było zakupić piękne, własnoręcznie wykonane prace, (karty świąteczne, portrety Mikołaja, stroiki, choinki).

Największym hitem tegorocznego kiermaszu były makaronowe choinki. Zyski ze sprzedaży przeznaczone będą na zakup pomocy szkolnych.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy, gratulujemy pomysłowości i zapraszamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach.

Samorząd szkolny

 
"I Ty zostań Mikołajem" 07.12.2007 R.

Tradycją naszej szkoły stała się akcja, która ma na celu pomoc dzieciom potrzebującym. Już od siedmiu lat Samorząd Szkolny przekazuje paczki w okresie przedświątecznym.
W tym roku wsparliśmy świetlicę środowiskową, działającą przy Zespole Szkół w Lelisie. Aby akcja odbiła się szerokim echem, już od połowy listopada rozpoczęliśmy szereg działań zmierzających do zwiększenia zainteresowania losem biednych dzieci. W tym celu informowaliśmy społeczność uczniowską, nauczycieli, rodziców i wszystkich zainteresowanych poprzez plakaty, ulotki, rozmowy. Starania nasze przyniosły wymierny efekt w postaci ogromnej ilości zebranych rzeczy. Cieszy nas, że z roku na rok liczba prezentów rośnie.
20 grudnia przedstawiciele szkoły zawieĄli podarunki do Lelisa.
Opiekunowie świetlicy oraz dzieci tam uczęszczające przyjęli nas wyjątkowo. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie w gwarze kurpiowskiej o tematyce bożonarodzeniowej. Następnie zostaliśmy poczęstowani pysznymi kanapkami i ciastem.
Dzięki wizycie w Lelisie, pełnej ciepła i wzruszeń, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wiele satysfakcji przynosi pomoc drugiemu. Doskonale wiemy, że lepiej jest dawać niż brać.

 
13 PAŹDZIERNIKA ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ 13.10.2007 R.

13 października w naszej szkole odbyła się akademia z trzech ważnych powodów:
1.Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego
2.Pasowanie pierwszaków
3.Dzień Edukacji Narodowej.
Jak na każdej akademii najpierw wystąpiła Pani Dyrektor i wygłosiła mowę na temat naszej szkoły i tego co się w niej dzieje.

Czytaj całość
 
Sprawdzian kompetencji uczniów klas szóstych ! 12.04.2007 R.

Dnia 12 kwietnia 2007 r. o godz. 9.00 w budynku Straży Pożarnej przy ul. Celnej 11, uczniowie klasy VI piszą swój pierwszy "prawdziwy" sprawdzian kompetencji. Obejmuje on wiadomości i umiejętności ogólne ze wszystkich lat nauki,a w szczególności czytanie ze zrozumieniem. Nasi uczniowie przygotowywali się do niego przez cały rok, ale jakie będą ich wyniki dowiemy się dopiero w maju. Trzymamy kciuki za klasę VI i życzymy jak najmniej tremy, a jak najwięcej skupienia.

 
Walentynki 14.02.2007 R.

Dnia 14 lutego w naszej szkole uczciliśmy dzień Świętego Walentego.
Każdy uczeń przebrał się w ubrania płci przeciwnej. Przez cały dzień trwały wesołe zabawy oraz podziwianie wdzięków "chłopaków" przez "dziewczyny" i odwrotnie.
Każda klasa musiała też zagrać w przedstawieniu, które wcześniej wylosowała. Ileż było przy tym śmiechu i zabawy !
Każdy wrócił do domu zadowolony i uśmiechnięty. Ten dzień był bardzo udany.

 
Zmiany w Zarządzie19.01.2007 R.

W piątek 19 stycznia w Zespole Szkół STO odbyło się walne zebranie zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 116 w Ostrołęce.
Podczas posiedzenia wybrano nowy Zarząd Koła.
Obecny zarząd SKT nr 116 w Ostrołęce:

  • Prezes p. Piotr Żyłka
  • wiceprezes p. Grzegorz Puciata
  • wiceprezes p. Michał Piotr Gawrych
  • sekretarz p. Beata Kielak
  • skarbnik p. Beata Kotowska
  • członek zarządu p. Dariusz Andrzej Chorążewicz
  • członek zarządu p. Jakub Szczepkowski
 
Próbny egzamin sprawdzający 16-17.01.2007 R.

Uczniowie klasy IIIG w dniach w dniach 16-17.01.2007 oraz klasy VI w dniu 19.01.2007 zmierzyli się z próbnym egzaminem sprawdzającym.
Według nauczycieli sprawdzających testy w tym roku były one dość trudne, a wyniki potwierdziły systematyczną pracę uczniów i nauczycieli.
Uczniom i ich nauczycielom gratulujemy ciężkiej pracy i życzymy powodzenia w kwietniu.

 
««  start « poprz. 111 112 113 nast.  » koniec »»26 Maja 2018
Imieniny obchodzą:
Beda, Filip, Marianna
Do końca roku szkolnego zostało 26 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę