Odwiedziło nas
1416476 gości

   

"UŚMIECHNIJ SIĘ" 20.03.2009 R.

W piątek 20 marca 2009 r. zakończył się projekt uczniowski "Społeczeństwo obywatelskie zaczyna się w szkole". Akcja pod hasłem "Uśmiechnij się" spotkała się z dużą aprobatą społeczności lokalnej.Uczestniczki projektu rozdawały w terenie ulotki oraz kwaśne cukierki. Zachęcały ludzi do okazywania sobie wzajemnej życzliwości. Akcja objęta była honorowym  patronatem przez Prezydenta Miasta Ostrołęka, pana Janusza kotowskiego. Wszystkim uczestnikom projektu oraz ludziom popierającym naszą akcję - dziękujemy.

Image 

 
Czas konkursów matematycznych 19.03.2009 r.

19. 03. 2009 roku uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami konkursu matematycznego Kangur. 23. 03. 2009 roku z zapałem rozwiązywali zadania konkursowe Łamigłowy 2009. Mamy nadzieję, że trud uczniów i ich nauczycieli przyniesie pozytywne wyniki. Liczymy na Wasze sukcesy! Wszystkim startujacym  w konkursach gratulujemy umiejętności logicznego, twórczego  myślenia, łamania schematów w rozwiązywaniu zadań, niepoddawania się, gdy jest trudno, pokonywania tremy i stresu. Trzymamy za Was kciuki!

 

 

 
Warsztaty etnograficzne dla klas II w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce 16.03.2009 r.

Dnia 16. 03. 2009 klasy drugie uczestniczyły w warsztatach etnograficznych w ostrołęckim muzeum. Uczniowie zapoznawali się ze zwyczajami  i obrzędami wielkanocnymi naszego regionu, ozdobami zdobiącymi wiosną kurpiowskie domostwa. Samodzielnie wykonywali wielkanocne palmy.  Żałujemy tylko, że czas warsztatów był tak krótki. Marzymy o kolejnych szkoleniach w zakresie zdobienia pisanek.

Image 

 
DZIECI GOTUJĄ 02.03.2009 R.

W naszej szkole od września odbywają się zajęcia Klubu Smakosza, na które uczęszczają dzieci z klas 0, I, II a, II b. Przyrządzanie potraw sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą. Na jednej z takich lekcji gościliśmy szefa kuchni z Restauracji "Pojednanie' pana Michała Miłoszewskiego. Podczas tej lekcji dzieci wspólnie z kucharzem przygotowały risotto i pyszny deser. Dużą przyjemność sprawiło dzieciom konsumowanie przygotowanych potraw. Mniam, mniam.

Image

 
Nowy projekt "W POSZUKIWANIU SERCA KURPIOWSZCZYZNY"

Minister Pracy i Polityki Społecznej zaprosił organizacje pozarządowe do udziału w otwartym konkursie ofert na najlepsze projekty dofinansowywane w 2009 roku ze środków krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W odpowiedzi na zaproszenie zgłosiliśmy do zaakceptowania i realizacji projekt o nazwie "W POSZUKIWANIU SERCA KURPIOWSZCZYZNY". Zgodnie z tytułem projektu, chcemy odszukać " bijące serce Kurpiowszczyzny". Projekt ma na celu zapoznanie uczestników z najcenniejszymi tradycjami, miejscami i postaciami związanymi z regionem oraz związkiem Kurpiowszczyzny z historią Polski. Chcemy, by nasi uczniowie dostrzegli wartość dziedzictwa kulturowego Kurpiowszczyzny, potrafili czerpać z jego bogactwa i chronili tradycje dla następnych pokoleń.  Do projektu chcemy zaprosić działaczy kultury regionalnej, historyków, twórców ludowych, władze lokalne i wojewódzkie. O wynikach konkursu dowiemy się w połowie maja.

Image 

 
PROFILAKTYKA W NASZEJ SZKOLE
Samodzielne Koło Terenowe Nr 116 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce - organ prowadzący naszą szkołę, po raz drugi wystąpił o środki w ramach wspierania realizacji programów edukacyjno-profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom finansowanych przez Urząd Miasta w Ostrołęce. W bieżącym roku projekt nosi tytuł "Uczę się zdrowo żyć" i realizowany będzie w szkole podstawowej i gimnazjum. W ramach projektu organizowane będą spotkania z pedagogiem szkolnym dla uczniów i rodziców, odbędzie się wyjazd połączony z nabywaniem wiedzy i umiejętności promujących zdrowy tryb życia, dbywać się będą zajęcia kół zainteresowań i zajęcia sportowe, zakupione zostaną pomoce i przyrządy gimnastyczne, jak co roku odbędzie się piknik rodzinny.
 
8 MARCA DZIEŃ KOBIET

 

 

Czytaj całość
 
Warsztaty regionalne 6.03.2009 r.

W dniu 6 marca 2009 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty rękodzieła kurpiowskiego oraz wykład na temat historii Kurpiowszczyzny w ramach niemieckojęzycznego projektu dla uczniów gimnazjum. Warsztaty rękodzieła poprowadziła p. Edyta Pliszka, wykład zaś p. Bernard Kielak. Podczas warsztatów uczniowie podzieleni na dwie grupy wykonywali pod opieką p. Edyty wiosenne kwiaty z bibuły. W trakcie trwania warsztatów p. Bernard Kielak, znawca historii i tradycji kurpiowskich w bardzo interesujący sposób opowiedział o regionie. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę regionalną i przygotowali kolorowe bukiety. Niektórzy przekonali się, że wykonywanie nawet najprostszych elementów dekoracyjnych może sprawiać problem, ale liczą się przede wszystkim chęci. Co widać na załączonym obrazku.

Image 

Image 

Czytaj całość
 
Wyniki próbnego sprawdzianu szółstoklasistów 4.03.2009 r.
Dnia 4 marca 2009 r. odbył sie próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. Do sprawdzianu przystąpiło 11 uczniów, jedna uczennica była zwolniona z pisania z powodu kontuzji ręki. Średnia klasy wyniosła 33 punkty na 40 możliwych do uzyskania. Była to próba generalna przed właściwym sprawdzianem, który odbędzie się 2 kwietnia. Życzymy powodzenia.
 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»25 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą:
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku szkolnego zostało 56 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę