Odwiedziło nas
1380557 gości

   

AKADEMIA POŚWIĘCONA 90-TEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

     "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem"

 Image

Józef Piłsudski

Czytaj całość
 
III Powiatowy Konkurs Czytelniczy

W dniu 21 listopada 2008 r. w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce przy ul. Celnej 11 został przeprowadzony III Powiatowy Konkurs Czytelniczy p.h. "Bohater literacki", zorganizowany przez Zespół Szkół STO w Ostrołęce pod patronatem Kuratora Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce.

 

Czytaj całość
 
PROGRAM WIZYTY KOORDYNATORÓW I DYREKTORÓW SZKÓŁ Z BUŁGARII, LITWY I POLSKI

TERMIN: 03.11.2008 r. - 07-11.2008 r.

PROJEKT " HOBBYS UND HANDARBEITEN DER GENERATIONEN"

Czytaj całość
 
Wizyta przygotowawcza w Szkocji

Wojciech Załuska - nauczyciel jęz. angielskiego odwiedził szkołę Alva Primary w miejscowości Alva w okolicach Stirling w Szkocji. Wizyta odbyła się w dn. 26 października - 1 listopada i była poświęcona przygotowaniu nowego projektu Comenius dla szkoły podstawowej.

Czytaj całość
 
Wizyta w STIRLING

W dniach 27 - 31 października 2008 r. Pan Wojciech Załuska przebywa w Stirling w Szkocji w ramach wizyty przygotowawczej programu Socrates Comenius. Podczas wizyty p. Załuska odwiedzi Alva Primary School, szkołę z którą chcemy napisać kolejny projekt, tym razem dla szkoły podstawowej. Oprócz spotkania z dyrektorem szkoły, p. Craigiem Rennie oraz przedstawicielami szkół z Turcji i Hiszpanii, nasz koordynator bedzie uczestniczył w spotkaniu dyrektorów szkół z władzami oświatowymi poczas którego zaprezentuje prezentację na temat polskiego systemu oświaty. W programie wizyty przewidziano również zwiedzanie Stirling i okolic. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję na sukces kolejnego projektu.

 Image

Czytaj całość
 
DZIEŃ PAPIESKI

16 października został ogłoszony w Polsce DNIEM PAPIESKIM w związku z wyborem Karola Wojtyły na papieża. W  tym roku obchodzimy 30 rocznicę tego ważnego wydarzenia.  Wśród spuścizny duchowej Jan Paweł II pozostawił inicjatywę zwaną "Dziełem papieskim". Jego ideą jest pomoc ubogiej zdolnej młodzieży w zdobywaniu edukacji.

Z okazji rocznicy w naszej szkole została odprawiona 

przez ks. Tomasza Stefanowskiego

Msza Święta,

w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Odbyła sie też zbórka do puszki na powyższy cel.

Image 

Czytaj całość
 
Pasowanie pierwszoklasistów

10.10.2008 w szeregi naszej szkoły przyjęto nowych uczniów. W tym dniu ślubowanie złożyli pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Pasowania dokonała p. dyrektor Katarzyna Kossakowska. O oprawę uroczystości zadbał chór pod kierownictwem p. Ewy Szelkowskiej - Woźniczko. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: 0, 1, 4, 5 i 6 pod opieką p. Lidii Gontarz, p. Larysy Lemańskiej - Markiewicz i p. Marty Kijowskiej. W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Nauczyciela. Nagrodzeni zostali najlepsi spośród nas. Serdecznie im gratulujemy!

 Image 

 
PIERWSZE KROKI NA TEATRALNYCH DESKACH

03.10.2008 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Zajęcia dotyczące gestu i ruchu scenicznego prowadził znakomity aktor p. Tomasz Rynkowski. Na deskach sceny każdy zmagał się z konkretnym zadaniem teatralnym.

W salwach śmiechu ćwiczyliśmy emisję głosu i dykcję. Uczyliśmy się bez używania słów wyrażać emocje, pokazywać różne sytuacje. Uświadamialiśmy sobie, jak wiele znaczy najmniejszy nawet gest. Nagrodą za aktywny udział w warsztatach było obejrzenie spektaklu „Opowieści tysiąca i jednej nocy". Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z oferty łomżyńskiego teatru. Naprawdę warto!

Image 

 

 
Spotkanie integracyjne w Stajni Mustang

26.09.2008 w słoneczny piątek, społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym w Stajni Mustang w Dzbeninie. Na uczniów, nauczycieli i odwiedzających nas rodziców czekały liczne atrakcje. Były wśród nich m.in.: przejażdżki konne, zjazdy linowe, skoki na trampolinach i gry zespołowe. Spotkanie uwieńczyło ognisko i wspólny kiełbaskowy posiłek. To był wyjątkowy dzień.

 Image 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta, Łazarz

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę