Odwiedziło nas
1388799 gości

   

Jak założyć akwarium? - spotkanie klas 0 i II z p. Zielińskim 24.02.2009 r.

24.02.2009 roku uczniowie klas 0, IIa i IIb dzięki p.Zielińskiemu poznali tajniki zakładania akwarium. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o rybkach akwariowych oraz technikach wędkowania. Serdecznie dziękujemy za trud przygotowania takiej praktycznej lekcji. Liczymy na prelekcje kolejnych odważnych rodziców.

Image 

 
Tajemnice muszli - spotkanie klas 0- II z p. Lidią Gontarz 24.02.2009 r.

24. 02.2009 klasy 0, IIa i IIb mogły zgłębić swą wiedzę o świecie morskich stworzeń. Dzięki pani Lidii Gontarz uczniowie poznali gatunki niektórych żyjących w morzach i oceanach istot. Mogli zobaczyć kolekcję pięknych i rzadkich muszli, zarazić się pasją zbierania rzeczy niezwykłych. Niektórzy słuchali nawet historii szeptanych przez muszle z dalekich stron świata ;)

Image

 
Spotkanie z Super Nianią 23.02.2009 r.

Spotkanie z Super Nianią ! 23 lutego  panie z kształcenia zintegrowanego-p.Lidia Prusik, p.Marta Załuska -Kijowska i p.Agnieszka Krak spotkały się podczas konferencji z p. Dorotą Zawadzką-znaną jako Super Niania z popularnego programu telewizji TVN. Super Niania radziła pedagogom w jaki sposób pracować z najmłodszymi uczniami i jak to się ma do nowej podstawy programowej.

 
Dzień Babci i Dziadka klas II 18.02.2009

18.02.2009 klasy drugie obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Na tę okazję przygotowały montaż kilku  przedstawień, opatrzonych specjalnym komentarzem. Cała uroczystość miała przypomnieć Babciom i Dziadkom ich wyjątkowość. Ukazać jak bardzo są niezbędni, by uczyć młodszych od siebie cierpliwości, wrażliwości, wiary w to, co pozornie niemożliwe. Chcieliśmy pokazać wagę ich bezwarunkowej miłości, gestów dobroci, serdeczności i pobłażliwości w chwilach naszych słabości. Pragnęliśmy też podkreślić, że bez Nich nie bylibyśmy tak bogaci wewnętrznie i że za całe dobro jesteśmy im bardzo wdzięczni.

uczniowie i wychowawcy  klas II

 Image

 
Dzień Babci i Dziadka kl. 0 i I 16.02.2009 r.

Babcia i Dziadek to najblizsze dzieciom osoby. Chcąc im podziękować za ich dobre serca,  za ich cierpliwość dzieci z klasy 0 i I dnia 16 lutego 2009 r. przygotowały wielką uroczystość. Pierwsza część przedstawienie zakończyła się ogromnymi brawami. Druga część konkursowa sprawiła wszystkim wiele radości. Miło było patrzeć jak na wszystkich twarzach gościły wielkie uśmiechy.

I o to chodzi.

Uczniowie i Wychowawczynie

 

Czytaj całość
 
Bal karnawałowy klas 0- III 16.02.2009 r.

16.02.2009 w naszej szkole gościli między innymi: rycerze, wróżki, królewny, piraci, Indianie, sportowcy, baletnice, duchy, Spider - Man oraz wielu innych gości. Wszyscy bawili się hucznie na balu karnawałowym. Było kolorowo i radośnie. Już czekamy na przyszłoroczną edycję balu.

Image 

 
Zawody w unihokeja w dniach 14 i 15 lutego 2009

W  dniach  14  i  15  lutego  odbyły  się  zawody  w  unihokeju  w  ramach  Gimnazjady Miejskiej.  Reprezentacje  naszej  szkoły  wystartowały  w  tych  rozgrywka.

Dziewczęta  w  składzie Glinka  Anna I a, Jabłońska  Dorota Ia, Jabłońska  Joanna Ia, Kowalczyk  Martyna Ia, Malona  Zuzanna Ia, Mierzejewska  Klaudia Ia, Szczęsna  Aleksandra II i Żebrowska  Katarzyna II, po  zaciętej  walce  zdobyły II  miejsce -

srebrne  medale.  Do  zwycięstwa  w  całym  turnieju  zabrakło  strzelenia  w  ostatnim  meczu  1 bramki  więcej.

Reprezentacja  chłopców  w  składzie : : Dąbkowski  Maciej III, Kielak Artur II, Kossakowski  Krystian II, Kowalski  Mateusz II, Piórecki  Miłosz II, Pliszka  Mateusz II i Wargulewski  Kami II  nie  dali  się  zdystansować  swoim  koleżankom .  W ostrej  walce wywalczyli również  II  miejsce – srebrne  medale.  O końcowej  klasyfikacji  zadecydowała  różnica  bramek  strzelonych  do  straconych,

 Image

Czytaj całość
 
Kulig klas młodszych

09.01.2009 klasy młodsze w pełni wykorzystały uroki tegorocznej zimy. Razem z wychowawczyniami brały udział w kuligu w miejscowości Zabiele Piliki. Dopisywała nam aura, świetne humory i wilczy apetyt (między dwiema przejażdżkami piekliśmy w ognisku smakowite kiełbaski). Było mroźnie lecz radośnie. Sami zobaczcie:)

Image 

 

 
Spotkanie z P. Murawską

W dniu 5 stycznia 2009 r. na zajęciach godziny wychowawczej w klasie II gimnazjum gościliśmy panią doktor Hannę Murawską, specjalistę chorób wewnętrznych i kardiologii. Tematem spotkania była profilaktyka wad postawy u młodzieży. Dowiedzieliśmy się wielu cennych informacji na temat dbania o własne zdrowie, zapobiegania wadom, prawidłowego odżywiania, sposobu spędzania wolnego czasu oraz wykonywania korekcyjnych ćwiczeń fizycznych.

Serdecznie dziękujemy pani doktor za tak wspaniały wykład , co na pewno przyczyni się do naszego prawidłowego rozwoju.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»18 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Jaropełk,
Krystyna

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę