Odwiedziło nas
1303507 gości

   

Przedświąteczna gorączka

W okresie przedświątecznym w ZSSTO działo się wiele ciekawych rzeczy.

Ozdabialiśmy klasy i korytarze, przygotowywaliśmy kartki, stroiki i ozdoby choinkowe na świąteczny kiermasz, piekliśmy pyszne pierniczki.

Nie skupialiśmy się jedynie na tym, co widać „gołym okiem”. Przecież „to, co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Zadbaliśmy, więc o odpowiednie przygotowanie naszych wnętrz. Pracowaliśmy nad charakterami przy okazji „Adwentowych kalendarzy dobrych postanowień i czynów”- codziennie staraliśmy się zrobić coś dobrego dla innych i pokonywać własne słabości i pokusy. Włączyliśmy się również do akcji zbierania darów (produktów spożywczych i przyborów szkolnych) dla osób potrzebujących przy Parafii Św. Wojciecha w Wojciechowicach. To był pracowity, wyjątkowy czas.

 

Image 

 
Konkurs czytelniczy

Tradycją Zespołu Szkół STO w Ostrołęce stał się konkurs czytelniczy „Mój ulubiony bohater literacki”, przeznaczony dla uczniów klas IV – VI, który odbył się 7 grudnia 2007 roku. W bieżącym roku szkolnym honorowy patronat nad konkursem objął Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie. Organizatorki- p. Katarzyna Kurowska i p. Aneta Zysk zaprosiły do udziału w zmaganiach szkoły z powiatu ostrołęckiego.

Czytaj całość
 
Konto OPP tylko do 1 % od podatku

SZANOWNY RODZICU !

Przekaż 1 % swojego podatku na rzecz OPP

SAMODZIELNE KOŁO TERENOWE NR 116 STO W OSTROŁĘCE

         Bank BPS w Ostrołęce 37 1930 1666 2340 0339 1781 0002

Nr KRS 0000151928

W rozliczeniu z Urzędem Skarbowym wystarczy wpisać nazwę Organizacji Pożytku Publicznego,

nr KRS i kwotę w wysokości (1 % podatku). Te dane wystarczą ,żeby podana kwota została przekazana na nasze konto.

 Z GÓRY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. 
 
"Ocalić od zapomnienia" 28 listopada 2007r.
Jesień – ta piękna, choć nostalgiczna pora roku skłania zwykle do zadumy, refleksji... o  przemijaniu. 1 listopada przypomina nam o tym szczególnie, blaskiem zapalonych świec – to znak, że pamiętamy o tych, co odeszli. W jesiennych spotkaniach  z poezją uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, postanowili ocalić od zapomnienia postacie wspaniałych nieobecnych już artystów.
Czytaj całość
 
Dzień Niepodległości

Oprócz uroczystych obchodów Dnia Niepodległości w tym roku weszła nowa forma uczczenia tego święta. Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum spotkały się ze znanym historykiem, działaczem społecznym i przyjacielem naszej szkoły z dr Jerzym Kijowskim. Spotkanie odbyło się w formie pogadanki. Na wstępie dr Jerzy Kijowski odczytał wiersze Cypriana Kamila Norwida i Alfreda Sierzputowskiego Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wysłuchali interesującą opowieść o burzliwych czasach wyzwolenia naszego kraju z jarzma zaboru. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania staną się naszą tradycją.

 
Super Belfer 2007
W piątkowe popołudnie 12 października 2007r., w jesiennej scenografii i przy akompaniamencie chóru szkolnego, społeczność Zespołu Szkół STO w Ostrołęce uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2007/2008. Tego dnia odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Najmłodsi zaprezentowali się w przedstawieniu „Jesień…”. Otrzymali gratulacje od Pani Dyrektor, upominki, gromkie brawa publiczności i stali się prawowitymi uczniami szkoły.
Czytaj całość
 
Partnerzy z projektu przyjaciółmi

 Od 28 września do 1 października 2007 r. w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce przebywali goście z Beatrix Potter School w Londynie. Wizyta miała ścisły związek z zakończonym w sierpniu bieżącego roku projektem w ramach programu Socrates Comenius. Projekt o nazwie „Together”- „ Razem” realizowany był w ciągu trzech ostatnich lat przez szkoły partnerskie: Beatrix Potter School w Londynie w Wielkiej Brytanii, De Witte School w Noordwijk w Holandii, Direzione Didattica Statale w Cortonie we Włoszech oraz Społeczną Szkołę Podstawową Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce.

Czytaj całość
 
Wakacje naszych uczniów

Nasi uczniowie cieszą się z rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale mile wspominają wakacje.

Zamieszczamy rysunek oraz kilka słów o wakacjach jednej z naszych uczennic..

Image 

"Moje wakacje zaliczam do udanych, ponieważ od razu po zakończeniu roku szkolnego wyjechałem do Chorwacji.
Czytaj całość
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Nasi pupile z klasy IIIG po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony. Uzyskali najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego zarówno w części humanistycznej jak i matematyczno - przyrodniczej w Ostrołęce. Nasza średnia - łącznie 81 pkt z obu części - jest wynikiem zdecydowanie wyższym od pozostałych szkół zarówno publicznych jak i niepublicznych. Kolejny wynik punktowy to 66 pkt Gimnazjum Klasycznego.
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 nast.  » koniec »»24 Lutego 2018
Imieniny obchodzą:
Bogurad, Bogusz, Boguta
Do końca roku szkolnego zostało 117 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę