Odwiedziło nas
1398061 gości

   

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

 

Za to, że codziennie siebie ofiarujesz.

Za troskę i cierpliwość Tobie dziś dziękuję.

Za ciepło, którego nie znajdę w żadnej innej osobie,

za miłość i opiekę, dziś dziękuję Tobie!

Jesteś dla mnie miłości i ciepła ostoją.

Jesteś Kimś najwspanialszym!

Zawsze będziesz w sercu moim.

kochanej Babci i kochanemu Dziadziusiowi - Wnusia i Wnuczek

Image

Image

Image

Administrator

 
APEL PAMIĘCI PAWŁA ADAMOWICZA

Modlitwa o wschodzie słońca

Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski

Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
Przed mocą Twoją się ukorzę
Ale chroń mnie, Panie, od pogardy
Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże

Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
Którego nie wyrażą słowa
Więc mnie od nienawiści obroń
I od pogardy mnie zachowaj

Co postanowisz, niech się ziści
Niechaj się wola Twoja stanie
Ale zbaw mnie od nienawiści
I ocal mnie od pogardy Panie...

Image

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 

 
NOCOWANIE KL. 6 - 2019

Dnia 11 stycznia 2019 r. w szkole STO odbyło się nocowanie kl. VI. Nocowanie to zaczęło się od różnych zabaw. Graliśmy w planszówki i bawiliśmy się w chowanego. Zabawę przerwała nam pizza, po której położyliśmy się do "łóżek" i obejrzeliśmy film.

Image

Image Image

Image Image

tekst - Antoni Pasternak, zdjęcia - Zosia Malona (kl. VI)

 
OCHRONA ŚRODOWISKA WG KL. VII

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie walorów środowiska przyrodniczego. Tymczasem elementy przyrody, warunkują życie ludzi na Ziemi. Zasoby naturalne pozwalają człowiekowi zaspokajać podstawowe potrzeby. Środowisko przyrodnicze pełni istotne funkcje rekreacyjne i estetyczne. Dlatego tak ważna jest jego ochrona… Udowodnili to uczniowie klasy siódmej – prezentując na zajęciach, w bardzo ciekawy sposób, różne formy ochrony środowiska.

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 
ORSZAK TRZECH KRÓLI - 2019 R.

Image

Image

 
DAMY I RYCERZE W KL. IV A

 Image

Image

Image

Image Image

Image Image

Aneta Zyśk

 
KOLEKCJONERZY WIELKIEJ HISTORII

„Kolekcjonerzy Wielkiej Historii” - to tytuł wystawy, którą zobaczyliśmy w Szkole Podstawowej w Rzekuniu. Wystawa powstała z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt ten to żywa lekcja historii, ukazująca losy żołnierza polskiego na frontach I Wielkiej Wojny. Jednym z głównych elementów wystawy są odtworzone z dużym pietyzmem wojenne okopy. W ten sposób obrazowo zostały ukazane realia I wojny światowej. W trakcie zwiedzania ekspozycji „zaciągnięto” nas do wojsk pruskich i rosyjskich a następnie podzielono nas przez linię frontu. Uczestniczyliśmy w bitewnej ofensywie. Poprzez takie doświadczenie niejako na własnej skórze mogliśmy poczuć namiastkę wojennej atmosfery, zdać sobie sprawę z dramatu, z jakim na froncie zmagać się musieli żołnierze zaciągnięci siłą do wrogich armii i walczący w bratobójczej wojnie. Jednym z elementów ekspozycji jest okazały kopiec z piasku z celtyckim krzyżem pośrodku i listą poległych. Każde ziarenko piasku symbolizuje jedno ludzkie życie, które pochłonęła wojna. Uczniowie przygotowujący wystawę odliczyli dokładnie 3 miliony ziarenek pisaku…

Image

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

Aneta Zyśk

 
LEKCJA PASJI W KLASIE DRUGIEJ

Dzięki tacie Zuzi poznaliśmy trochę tajników własnego ciała, dokładniej zaś serca i układu krwionośnego. Przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Mogliśmy usłyszeć bicie serca a nawet zajrzeć do jego wnętrza (rozkładaliśmy i składaliśmy specjalny model). Dziękujemy Panu Chojnowskiemu za poświęcony nam czas i wartościową lekcję.

Image

 
NA OLIMPIE

Z wizytą na Olimpie"- taką nazwę nosił projekt edukacyjny realizowany na zajęciach historii i społeczeństwa w klasie piątej. Projekt ten miał na celu upowszechnienie wiedzy o mitologii, w szczególności: wprowadzenie w tradycje kultury antycznej, utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu mitologii greckiej, budzenie wrażliwości na piękno kultury antycznej, doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji na dany temat oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespole.

Uczniowie (oraz rodzice) z wielkim zaangażowaniem podeszli do projektu i wykonywali poszczególne zadania. Pierwszym etapem było przeprowadzenie cyklu lekcji zapoznających uczniów z treścią mitów i rolą jaką pełnią w naszej kulturze. Poznawali bogów, ich wierzenia, przyrodę i zabytki Hellady. W kolejnych etapach wykazali się ogromną pomysłowością i starannością w wykonywaniu zadań oraz dużą wiedzą z zakresu mitologii.

Efektem podsumowującym projekt były Dionizje, dzień, w którym uczniowie przebierali się za bogów i boginie helleńskie. Można było spotkać bogów, boginie i herosów zamieszkujących Olimp. Ciekawe i pełne emocji autoprezentacje przy dźwiękach greckiej muzyki przeniosły wszystkich w starożytny świat.

Praca nad realizacją projektu dała uczniom wiele radości i satysfakcji. Mogli przede wszystkim wykazać się zdolnościami literackimi, plastycznymi i techniką pięknego czytania. Publiczna prezentacja pokazała, że uczniowie potrafią rzetelnie i profesjonalnie zaprezentować efekty swojej pracy i zaciekawić innych.

Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image

Aneta Zyśk

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»24 Lutego 2019
Imieniny obchodzą:
Bogurad, Bogusz, Boguta
Do końca roku szkolnego zostało 116 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę