Odwiedziło nas
1273477 gości

   

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Święto Niepodległości w tym roku postanowiliśmy uczcić trochę inaczej, niż to było w latach ubiegłych. Zamiast poważnej uroczystości zorganizowaliśmy wesołe lekcje patriotyzmu. Uczniów podzieliliśmy na trzy grypy: klasy I – III, IV – VII oraz II g i III g. Obok prezentacji wiadomości podstawowych, dotyczących okoliczności historycznych tego święta, przypominaliśmy sobie legendy i podania o początkach naszego państwa, symbolach narodowych, polskich patriotach.

Najmłodsi uczniowie tworzyli piękne kotyliony, a najstarsi im w tym pomagali. Klasy IV-VI ozdobiły korytarz szkoły biało – czerwonym łańcuchem.

Były również emitowane filmiki o historii naszego państwa. Uczniowie klasy V przygotowali prezentację na temat okoliczności powstania najpopularniejszych polskich pieśni patriotycznych. Przedstawili ją  każdej z grup, po czym odbyło się wspólne ich śpiewanie.

Dzień przed Świętem NIepodległości nasza szkoła i my zostaliśmy ubrani w biel i czerwień.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

tekst: Aneta Zyśk, zdjęcia: Lidia Prusik, Dorota Żebrowska, Karolina Borczon, Agnieszka Krak, Katarzyna Szuster, Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
NIETYPOWY GOŚĆ U PIERWSZAKÓW

U pierwszaków zapanowało wielkie poruszenie. Tłumnie odwiedzali najmłodszych starsi koledzy. Wszystko to za sprawą Borysa - miłego, białego królika, który dzięki uprzejmości dziadka Poli przywędrował do klasy.

Image

 
SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

Na początku listopada pierwszoklasiści mieli okazję spotkać się z panią pielęgniarką. Dowiedzieli się na czym polega jej praca, w jaki sposób dbać o zdrowie i po co odbywa się fluoryzacja i badania bilansowe.

Image

Dużą atrakcją dla uczniów były pomiary ciśnienia:) Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą lekcję o zdrowiu!

Image

 
"BIEGAM BO LUBIĘ" W NASZEJ SZKOLE

Tuż przed Świętem Niepodległości przeżyliśmy dzień na sportowo z członkami klubu "Biegam Bo Lubię" Ostrołęka. Dzięki uprzejmości mamy Marysi i Huberta, Pani Kasi Mrówki mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pasjonatów sportu. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 
1 LISTOPADA 2017

Pamięć jest mądrością narodu... Dbamy o to, by mali i duzi uczniowie naszej szkoły pamiętali o nieobecnych, o swoich bliskich i nieznanych, którym zawdzięczamy to, jacy jesteśmy oraz to, w jakim miejscu żyjemy.

Image

 

 
V EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO O ORLE PIÓRO

W przeddzień Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu literackiego o Orle Pióro. Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w następujących kategoriach:

klasa III - Bartłomiej Mierzejewski - II miejsce
klasa IV - Zofia Zyśk - III miejsce
klasa V - Zofia Zielińska - wyróżnienie.

Image

Laureatom konkursu życzymy dalszych sukcesów :)

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA

Image

 
10 LISTOPADA

Image

oprac. W.Prochniak-Janicka

 
XXX LAT STO

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»12 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Aleksander,
Dagmara
Do końca roku szkolnego zostało 191 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę