Odwiedziło nas
1595119 gości

   

HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ"

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie, dziękuję”. Jest to jedno z działań związanych z kształtowaniem świadomości młodzieży w dziedzinie hazardu i zagrożeń, które wiążą się z tym zjawiskiem.

W ramach kampanii odbyło się szkolenie dla uczniów. Młodzież poznała rodzaje gier hazardowych, także internetowych, dowiedziała się, jaka jest skala zysku dla ich organizatorów i jak iluzoryczne są wygrane ich uczestników. Uczniowie uzyskali wiedzę o nielegalności większości takich przedsięwzięć, o konsekwencjach udziału w nielegalnym hazardzie oraz poznali mechanizm uzależnienia od gry, szczególnie niebezpiecznego dla młodych ludzi.

Image

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

 

Za to, że codziennie siebie ofiarujesz.

Za troskę i cierpliwość Tobie dziś dziękuję.

Za ciepło, którego nie znajdę w żadnej innej osobie,

za miłość i opiekę, dziś dziękuję Tobie!

Jesteś dla mnie miłości i ciepła ostoją.

Jesteś Kimś najwspanialszym!

Zawsze będziesz w sercu moim.

kochanej Babci i kochanemu Dziadziusiowi - Wnusia i Wnuczek

Image

Image

Image

Administrator

 
APEL PAMIĘCI PAWŁA ADAMOWICZA

Modlitwa o wschodzie słońca

Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski

Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
Przed mocą Twoją się ukorzę
Ale chroń mnie, Panie, od pogardy
Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże

Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
Którego nie wyrażą słowa
Więc mnie od nienawiści obroń
I od pogardy mnie zachowaj

Co postanowisz, niech się ziści
Niechaj się wola Twoja stanie
Ale zbaw mnie od nienawiści
I ocal mnie od pogardy Panie...

Image

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 

 
NOCOWANIE KL. 6 - 2019

Dnia 11 stycznia 2019 r. w szkole STO odbyło się nocowanie kl. VI. Nocowanie to zaczęło się od różnych zabaw. Graliśmy w planszówki i bawiliśmy się w chowanego. Zabawę przerwała nam pizza, po której położyliśmy się do "łóżek" i obejrzeliśmy film.

Image

Image Image

Image Image

tekst - Antoni Pasternak, zdjęcia - Zosia Malona (kl. VI)

 
OCHRONA ŚRODOWISKA WG KL. VII

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie walorów środowiska przyrodniczego. Tymczasem elementy przyrody, warunkują życie ludzi na Ziemi. Zasoby naturalne pozwalają człowiekowi zaspokajać podstawowe potrzeby. Środowisko przyrodnicze pełni istotne funkcje rekreacyjne i estetyczne. Dlatego tak ważna jest jego ochrona… Udowodnili to uczniowie klasy siódmej – prezentując na zajęciach, w bardzo ciekawy sposób, różne formy ochrony środowiska.

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 
ORSZAK TRZECH KRÓLI - 2019 R.

Image

Image

 
DAMY I RYCERZE W KL. IV A

 Image

Image

Image

Image Image

Image Image

Aneta Zyśk

 
KOLEKCJONERZY WIELKIEJ HISTORII

„Kolekcjonerzy Wielkiej Historii” - to tytuł wystawy, którą zobaczyliśmy w Szkole Podstawowej w Rzekuniu. Wystawa powstała z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt ten to żywa lekcja historii, ukazująca losy żołnierza polskiego na frontach I Wielkiej Wojny. Jednym z głównych elementów wystawy są odtworzone z dużym pietyzmem wojenne okopy. W ten sposób obrazowo zostały ukazane realia I wojny światowej. W trakcie zwiedzania ekspozycji „zaciągnięto” nas do wojsk pruskich i rosyjskich a następnie podzielono nas przez linię frontu. Uczestniczyliśmy w bitewnej ofensywie. Poprzez takie doświadczenie niejako na własnej skórze mogliśmy poczuć namiastkę wojennej atmosfery, zdać sobie sprawę z dramatu, z jakim na froncie zmagać się musieli żołnierze zaciągnięci siłą do wrogich armii i walczący w bratobójczej wojnie. Jednym z elementów ekspozycji jest okazały kopiec z piasku z celtyckim krzyżem pośrodku i listą poległych. Każde ziarenko piasku symbolizuje jedno ludzkie życie, które pochłonęła wojna. Uczniowie przygotowujący wystawę odliczyli dokładnie 3 miliony ziarenek pisaku…

Image

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

Aneta Zyśk

 
LEKCJA PASJI W KLASIE DRUGIEJ

Dzięki tacie Zuzi poznaliśmy trochę tajników własnego ciała, dokładniej zaś serca i układu krwionośnego. Przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Mogliśmy usłyszeć bicie serca a nawet zajrzeć do jego wnętrza (rozkładaliśmy i składaliśmy specjalny model). Dziękujemy Panu Chojnowskiemu za poświęcony nam czas i wartościową lekcję.

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»2 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą:
Efrem, Erazm, Eugeniusz
Do końca roku szkolnego zostało 23 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę