Odwiedziło nas
1381118 gości

   

JAK NAUKA TO TYLKO W PRAKTYCE

"Cz " o smaku słodkiej czekolady....

 

Image

Oko w oko z termometrem:)

Image

Image

 
DZIEŃ ŁAMIGŁÓWEK

23 marca był w naszej szkole Dniem Łamigłówek. Pisaliśmy wtedy szkolny etap ogólnopolskiego konkursu matematyczno- logicznego XXVII Łamigłowy. Graliśmy też w wiele ciekawych gier.

Image

Image

 
NASZE DZIEWCZĘTA W KONKURSIE WOKALNYM "ZANIM ZAŚPIEWASZ PIEŚŃ CHOPINA"

 

Z radością informujemy, że Kalina Luchcińska z klasy IV a wyśpiewała II miejsce w IX Konkursie Pieśni i Piosenki „Zanim zaśpiewasz pieśń Chopina”, który odbył się 13 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st w Ostrołęce. Kalina zaprezentowała pieśń Zygmunta Noskowskiego „Zajączek” oraz piosenkę „Poczuj rytm”.

W Konkursie znakomicie zaprezentowała się także Tosia Krupka z klasy II gimnazjum, wykonując pieśń Zygmunta Noskowskiego „Maciuś” oraz piosenkę dowolną „Dmuchawce, latawce, wiatr” z repertuaru Urszuli. Serdecznie gratulujemy!!!

Image Image

Image

Joanna Górska

 
PROSTOKĄTY A' LA MONDRIAN I WSPÓŁPRACA NA 100%

Siódma godzina lekcyjna nie należy do ulubionych - zgodzą się z tym nauczyciele i uczniowie. Zmęczony mózg żąda odpoczynku, ciało wyrywa się z "ucisku" ławki, a dusza pragnie wolności i robienia czegokowiek bez przymusu.

Tym większe brawa należą się Klasie IV b, która na 7 lekcji, pomimo wszystkich wyżej wymienionych niedogodności, potrafiła skoncentrować się ma maksa. Każdy nauczyciel byłby dumny z takiej współpracy, poczucia humoru i dystansu jaki zaprezentowali wychowankowie pani Marzeny Staśkiewicz.

Image

Image  Image

Image  Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska

 

 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018
Image

W niedzielę 11 marca 2018 r. w parafii Św. Wojciecha rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Będą one trwały do środy włącznie tj. 14 marca 2018 r.

Msze Święte odbędą się w następujących godzinach:
klasy I SP – V SP – godz.10:00
klasy VI SP – VII SP oraz II GIM – III GIM – godz. 11:00
Zajęcia lekcyjne według planu.
 
 
 
POMAGAMY ZAJĄCZKOWI 2018

Image

W dniach 12-16 marca 2018 r. odbędzie się charytatywna akcja „Pomagamy Zajączkowi”, której celem jest przygotowanie jak największej paczki wielkanocnej dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce. Specjalne „zajączkowe” pudełko na słodycze znajdować się będzie w sekretariacie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkanocnym darze serca.

Paweł Bieńkowski

 

 
"ZLOT" ABSOLWENTÓW

Bardzo lubimy kiedy odwiedzają nas byli uczniowie, kiedy "myszkują" po wszystkich kątach jakby byli u siebie w domu i uśmiechają się od ucha do ucha. Wpadają z okazji i bez okazji.

Dziś odwiedzili nas: Kinga, Partyk, Andrzej, MIchał i Hubert. Ogromnie miło było Was zobaczyć. Dziękujemy i zapraszamy :)

Image

 
LEKCJA PASJI Z PANIĄ MARTĄ GÓRALSKĄ - WOŁOSZ W KL. III

Uczniowie klasy trzeciej poznają tajniki języka włoskiego. Dziś odbyła się kolejna lekcja, której temat brzmiał: Pasta italiana. Pani Marta wykorzystuje przede wszystkim metody aktywizujące, dlatego podczas tej lekcji dzieci "smakowały" słówka w języku włoskim. Nie zabrakło nazw makaronów-spaghetti, penne, farfalle , fusilli oraz sosów : auto, pasta pesto, pasta bianca. Buon appetito!


Dziękujemy mamie Alanka za poświęcony czas. Grazie.

Image

Image

 

Agnieszka Krak

 
SPOTKANIE Z PANIĄ PSYCHOLOG KATARZYNĄ ŁADĄ W KL. VI


Niezależnie od wieku wszyscy posiadamy emocje. Radość, gniew, strach, smutek, to tylko część z nich, które towarzyszą nam prawie każdego dnia. Emocje są wszechobecne i powszechne, a zarazem najbardziej bliskie. W jaki sposób je oswajać? Jak sobie z nimi radzić? Czy istnieją sposoby na ich opanowanie i wyrażanie? Na te i inne pytania szukały odpowiedzi szóstoklasistki podczas warsztatów przygotowanych przez panią psycholog Katarzynę Ładę.


Pani Kasiu, dziękuję za ciekawe spotkanie, poświęcony czas
Wychowawczyni klasy

Image

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»19 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę