Odwiedziło nas
1273421 gości

   

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

28 kwietnia 2017 r. uczniowie klas trzecich – Michasia Dziwiszek, Kornelia Nawrocka i Wiktor Damięcki brali udział w Konkursie Piosenki Angielskiej „Rising Stars”, który odbył się w SP nr 10 w Ostrołęce. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły uczestników za odwagę i pokonywanie tremy! Szczególne gratulacje dla dziewczynek - Kornelii Nawrockiej za zajęcie II miejsca oraz Michaliny Dziwiszek za wyróżnienie w konkursie. Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie!

Image

 
PROMYK POEZJI 2017

Dnia 26 kwietnia 2017 roku w szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce po raz dwudziesty odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – „Promyk Poezji”. Spotkanie odbyło się pod hasłem „ W magicznej krainie wierszy”. Reprezentantami naszej szkoły byli Antoni Klemendorf z klasy I, Gabriela Traczyk z klasy II i Zuzanna Walkowiak z klasy IIIa. Wszyscy nasi recytatorzy zajęli III miejsca. Gratulujemy dobrych występów i pokonania tremy!

Image

 
WYCIECZKA DO TORUNIA I BYDGOSZCZY

19 i 20 .04.2017 uczniowie klas I- III wybrali się do Torunia i Bydgoszczy. To była intensywna, bogata w przeżycia wycieczka. Zwiedzaliśmy Żywe Muzeum Piernika,

Image

Dom Legend Toruńskich

Image

oraz Muzeum Brudu i Historii Higieny w Bydgoszczy.

Image

Chcemy podziękować mamie Olka - pani Izabeli Rawie za świetny program i doskonałą organizację tego wyjazdu. Już czekamy na kolejne wspólne wyprawy!

 

 

 
WYCIECZKI KLAS IV-VI

Image

Image

Image

Image

Image

Image

przygotowała p. S. Chalamońska

 

 
IGOR BARTOWIAK W I GRAND PRIX OSTROŁĘKI W SZACHACH

Igor Bartkowiak - uczeń klasy IIIa - zajął III miejsce w I Grand Prix Ostrołęki w Szachach. Rywalizacja była naprawdę duża. Gratulujemy Igorowi wyniku i życzymy dalszych sukcesów :)

Image

Żródło wiadomości i grafiki:

http://www.sport.moja-ostroleka.pl/art1493623836,szachisci-walczyli-w-grand-prix-zdjecia-wideo

 
2 MAJA

Image 

 
SZKOLNE OBCHODY DNIA KSIĄŻKI

Dnia 25 kwietnia 2017 r. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych i poprowadzonych przez panią Anetę Zyśk. Tematem wiodącym spotkania była książka, historia jej powstania, rozwój.

Image

Zabawy, zagadki, rebusy dotyczące książek,praw autorskich, czytelnictwa wzbudzały wiele emocji.

Image

 

Każdy chciał wykazać się wiedzą.

Image

Okazało się również, że książka jest dobra na wszystko :), nawet na prawidłową postawę.

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
EGZAMIN GIMNAZJALNY

Uśmiechy na twarzach, mobilizacja i nadzieja na dobre wyniki :)

Image

Image

 
WIELKANOC TUŻ TUŻ

W naszej szkole dbamy o kultywowanie polskich tradycji. W trakcie lekcji i podczas zajęć świetlicowych omawialiśmy nasze zwyczaje wielkanocne. Oglądaliśmy fragmenty programów na temat obrzędów wielkanocnych, symboliki produktów umieszczanych w święconkach a nawet film z 1948 roku o Wielkanocy w Polsce i w świecie. W kwietniu klasę II i III b odwiedzili twórcy ludowi. Prowadzili warsztaty tworzenia palemek wielkanocnych oraz wypieku kurpiowskich fafernuchów (regionalnego przysmaku z marchewki). Uczniowie klasy IIIa mieli tez okazję przygotowywać pisanki tak, jak robiły to nasze prababcie - pisać je woskiem.

Image

Dzięki Pani Edycie Luchcińskiej (mamie Kalinki) i Pani Dorocie Ładzie (mamie Igora) i ich kulinarnej lekcji pasji, trzeciaki tworzyły piękne świąteczne mazurki. Nie możemy się doczekać kiedy je schrupiemy:)

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»12 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Aleksander,
Dagmara
Do końca roku szkolnego zostało 191 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę