Odwiedziło nas
1273413 gości

   

KONKURS DLA MŁODYCH KONSTRUKTORÓW

Zbliża się Dzień Dziecka, a firma KONSTRUUJEMY - warsztaty z robotyki - przygotowała dla Was konkurs z tej okazji. Zapraszamy wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach z robotyki w Zespole Szkół STO do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej kreatywnego MŁODEGO KONSTRUKTORA.

Zbudujcie ze swoich klocków robota, zwierzątko, postać z bajki, pojazd, budowlę lub coś innego co nas zaskoczy. Zróbcie sobie zdjęcie ze swoją konstrukcją i wyślijcie na nasze konto na Facebooku: Konstruujemy-warsztaty z robotyki. Dla najbardziej kreatywnego konstruktora czeka NIESPODZIANKA :)

Image

 
ZROZUMIEĆ STATYSTYKĘ

27 kwietnia wszyscy uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w kolejnej edycji projektu Urzędu Statystycznego, pomagającego uczniom lepiej poznać naukę, jaką jest statystyka. W ramach III edycji projektu "Zrozumieć statystykę" w szkole odbyły się trzy zajęcia warsztatowe, prowadzone przez przedstawicielkę najbliższego szkole terytorialnie Urzędu Statystycznego w Ostrołęce – Anetę Magdaleńską. Uczniowie podzieleni na grupy, poznawali rynek pracy w województwie mazowieckim z wykorzystaniem podstawowych danych statystycznych, uczyli się poprawnie interpretować dane statystyczne, poznawali tajniki prowadzenia i wykorzystywania badań ankietowych oraz poznawali historię i współczesność statystyki publicznej. Uczniom, dzięki udziałowi w projekcie, zapewne łatwiej będzie nie tylko "zrozumieć statystykę" podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie, geografii czy historii.

Image

Image

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 

 
OBIEŻYŚWIAT 2017

Jak co roku uczniowie naszej szkoły stanowili silną reprezentację w XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego "Obieżyświat 2017". W zmaganiach wzięło udział 63 uczniów ze szkół z powiatów ostrołęckiego i ostrowskiego. Tegoroczna edycja konkursu upłynęła pod hasłem "Ziemia z lotu ptaka". Przygotowując się do konkursu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o zjawiskach i procesach atmosferycznych. Bezkonkurencyjny w swej kategorii (gimnazjum) okazał się uczeń klasy III naszego gimnazjum – Szymon Ślusarz, zdobywając I miejsce. Wielką niespodzianką było również III miejsce, biorącej w tym konkursie udział po raz pierwszy - Marysi Mrówki z klasy I gimnazjum. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 
Z WIZYTĄ NA OLIMPIE

Z wizytą na Olimpie"- taką nazwę nosił projekt edukacyjny realizowany na zajęciach historii i społeczeństwa w klasie czwartej. Projekt ten miał na celu upowszechnienie wiedzy o mitologii, w szczególności: wprowadzenie w tradycje kultury antycznej, utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu mitologii greckiej, budzenie wrażliwości na piękno kultury antycznej, doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji na dany temat oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespole

Uczniowie (oraz rodzice) z wielkim zaangażowaniem podeszli do projektu i wykonywali poszczególne zadania. Pierwszym etapem było przeprowadzenie cyklu lekcji zapoznających uczniów z treścią mitów i rolą jaką pełnią w naszej kulturze. Poznawali bogów, ich wierzenia, przyrodę i zabytki Hellady. W kolejnych etapach wykazali się ogromną pomysłowością i starannością w wykonywaniu zadań oraz dużą wiedzą z zakresu mitologii.

Efektem podsumowującym projekt były Dionizje, dzień, w którym uczniowie przebierali się za bogów i boginie helleńskie. Można było spotkać bogów, boginie i herosów zamieszkujących Olimp. Ciekawe i pełne emocji autoprezentacje przy dźwiękach greckiej muzyki przeniosły wszystkich w starożytny świat.

Praca nad realizacją projektu dała uczniom wiele radości i satysfakcji. Mogli przede wszystkim wykazać się zdolnościami literackimi, plastycznymi i techniką pięknego czytania. Publiczna prezentacja pokazała, że uczniowie potrafią rzetelnie i profesjonalnie zaprezentować efekty swojej pracy i zaciekawić innych.

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 

 
SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

11 maja 2017 r.
Dzięki uprzejmości Pani Hanny Jastrzębskiej, kierowniczki Biblioteki nr 6, uczniowie klas IV i V wzięli udział w spotkaniu z Sebastianem Sobowcem, autorem książek o tematyce przyrodniczej i turystycznej. Spotkanie dotyczyło świadomego czytelnictwa. Niespodzianką dla zgromadzonych w czytelni okazał się wykład o ptakach . Sebastian Sobowiec jest miłośnikiem i znawcą ptaków. Oprócz prezentacji szerokiej wiedzy ormitologicznej,ku zdumieniu sluchaczy, wygwizdywał ptasie trele

Image

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
ZACZYTANI W KLASIE V

Lektura pt. "Charlie i fabryka czekolady"

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 

 
LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO INACZEJ

Odsłona w klasie czwartej:)

Migawki z pracy nad lekturą pt. "Spotkanie nad morzem" Jadwigi Korczakowskiej. Przygoda z Elzą.

Image

Image

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 

 
FRANIO MRÓZ OMNIBUSEM 2017!

27 kwietnia w Zespole Szkół nr 4 w Ostrołęce przeprowadzono XX edycję Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Omnibus” dla uczniów klas trzecich. Uczestniczyło w nim 11 uczniów z ostrołęckich i okolicznych szkół. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością wiedzy ogólnej. Z przyjemnością informujemy, że Omnibusem tegorocznej edycji konkursu został Franciszek Mróz - uczeń klasy IIIa naszej szkoły. Drugie miejsce zajęła Julia Borkowska ze Szkoły Podstawowej w Laskowcu, a trzecie – Adrianna Ponichtera z SP4. Ogromnie się cieszymy. Gratulujemy serdecznie:)

Image

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

28 kwietnia 2017 r. po raz XXVII w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie z klas III ostrołęckich szkół. Celem konkursu było propagowanie zachowań ekologicznych i rozwijanie wiedzy z zakresu przyrody. Świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie. Franciszek Mróz z klasy III a zajął II miejsce a Maksymilian Żebrowski z klasy IIIb otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Image

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»12 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Aleksander,
Dagmara
Do końca roku szkolnego zostało 191 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę