Odwiedziło nas
1321903 gości

   

BIWAK INTEGRACYJNY KLAS GIMNAZJALNYCH

W dniach 27-28 września byliśmy na biwaku integracyjnym w Wierzbowie. Podczas naszego pobytu odbył się Dzień chłopaka. Chłopcy wykonywali zadania wymyślone przez dziewczyny miedzy innymi rzuty do kosza oraz żonglerki. Dziewczęta przygotowały różne zabawy sportowe oraz niezwykle metamorfozy modowe, które o dziwo chłopcy zaakceptowali. Następny dzień spędziliśmy na oglądaniu otaczającej nas przyrody.

Image

Image

Image

Image

Tosia Krupka

 
26 WRZEŚNIA - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Europejski Dzień Języków spędziliśmy poznając ciekawostki dotyczące różnych krajów,

Image

oglądając prezentacje przygotowane przez naszych starszych kolegów

Image

i tańcząc i śpiewając. To była bardzo miły dzień.

Image

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I-III

Jest to trochę podchwytliwe święto, ponieważ nie chodzi o to, aby świętować powstanie znaku interpunkcyjnego, jakim jest kropka, ale o coś znacznie głębszego. W 2003 roku znany amerykański pisarz i ilustrator książeczek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał opowieść pt. „Kropka”. Opowiada ona o historii małej dziewczynki, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka została wydana w ponad 20 językach i przetłumaczona na język Brailla, stając się światowym hitem. Opowieść ta stała się inspiracją dla wielu pedagogów i w ten sposób w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Od 2016 roku 15 września świętujemy go w naszej szkole. Inicjatywa ta ma pobudzać kreatywność uczniów, wiarę w swoje możliwości i zachęcać ich do tworzenia. W tym roku nasze dzieci i młodzież zapoznawały się z filmem o Vashti i jej fantastycznej nauczycielce, tworzyły swoje kropkowe dzieła, opowiadały o swoich talentach i pasjach, poszukiwały przedmiotów, których istnienie nie byłoby możliwe bez kropki. Nasza społeczność cieszyła też oko swoimi kropkowanymi strojami.

Tutaj można zobaczyć historię małej Vashti, jej nauczycielki i kropki, która zmieniła świat dziewczynki.

http://www.pedagogpisze.pl/2016/09/miedzynarodowy-dzien-kropki.html

Image

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z tego dnia

 
LEKCJA PASJI Z PANIĄ MARTĄ GÓRALSKĄ - WOŁOSZ W KL. III

Wrzesień minął trzecioklasistom na czytaniu lektury "O psie, który jeździł koleją". To wzruszające opowiadanie autorstwa Romana Pisarskiego traktuje o losach psa Lampo. Aby dzieci lepiej poznały tło i miejsce wydarzeń na pierwsze zajęcia, rozpoczynające pracę z lekturą, zaprosiłam p.Martę Góralską-Wołosz. Mama Alanka jest magistrem filologii włoskiej. Wiele lat spędziła we Włoszech, gdzie zajmowała się tłumaczeniami. Pani Marta opowiadała dzieciom o tradycjach i zwyczajach tego pięknego kraju. Jedną z niespodzianek było "wykonanie" smacznej flagi Włoch z sera mozarella, pomidorów i bazylii. Zwięczeniem spotkania była nauka kilku słówek w języku włoskim.

Składam serdeczne podziękowania p. Marcie Góralskiej - Wołosz za przygotowanie i poprowadzenie zajęć. Grazie!

Agnieszka Krak

Image

Image

Image

 

 
OBCHODY DNIA KROPKI W KL. III

Dzień 15 września zapisał się w klasie III jako dzień kreatywności, twórczości i radosnej zabawy. Za przykładem Vashti, bohaterki książeczki "The Dot" okazuje się każde dziecko może odkryć w sobie talent.

Image

Agnieszka Krak

 
ROBOTYKA 2017-2018

Informujemy, że od dnia 25 września rozpoczynamy przygodę z robotyką i programowaniem. Przed Wami 13 fascynujących spotkań w świecie nowoczesnych technologii. Wszystkich Młodych Konstruktorów, którzy zgłosili się na zajęcia chcemy powiadomić, że listy z  podziałem na grupy dostępne są u wychowawców. Do zobaczenia na warsztatach.

Poniedziałek - godz. 14.30 grupy Lego Mindstorms EV3:
klasy IV, III i VI

Środa - godz. 13.45 grupy Lego WeDo 2.0: klasy I i II

 

 
AKCJA "STARSI MŁODSZYM"

Natalia Rudzik, uczennica klasy III gimnazjum jest stypendystką Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka. O swojej pracy w ramach projektu zatytułowanego "Tajemnice ludzkiego ciała" opowiedziała młodszym koleżankom i kolegom z klasy III SP i VI. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji oraz aktywnie uczestniczyli w warsztatach dotyczących wykrywania białek, tłuszczów i węglowodanów w produktach spożywczych.

Natalko, dziękujemy za wspaniale przeprowadzone zajęcia.

Image

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE

Image

 
BASEN 2017/2018

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»26 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz, Klet
Do końca roku szkolnego zostało 56 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę