Odwiedziło nas
1340287 gości

   

WIZYTA W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

4 grudnia klasy I- III odwiedziły pracownię Mikołaja w Kętrzynie. To pełne niespodzianek miejsce. Spotkaliśmy tam zapracowanego elfa, obserwowaliśmy tworzenie i zdobienie bombek,

Image

ujeżdżaliśmy renifery,

Image

odwiedziliśmy pocztę Świętego Mikołaja,

Image

dekorowaliśmy własne bombki.

Image

Ta wycieczka bardzo się nam podobała.

 
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Uczniowie klasy pierwszej udowodnili, że zasługują na miano prawdziwych uczniów. 23 listopada 2017 roku w obecności Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli pierwszaki pokazały swoje talenty wokalne i recytatorskie, popisały się grzecznością i kreatywnością a potem złożyły ślubowanie.

Image

Razem z wychowawcami chcą jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przygotowali z nimi tę uroczystość – paniom Iwonie Rakowskiej i Lidii Prusik za pomoc w dekorowaniu klasy, pani Agnieszce Krak za miłe niespodzianki, pani Marzenie Staśkiewicz za zdjęcia, paniom Grażynce i Marzence za pomoc w porządkach. Rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek. Zuzi,  Julci i Kalince z klasy IVA za świetnie odegrane role. Nie ma to jak praca w zgranym zespole!

Image

 
DZIEŃ MISIA

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka świata, niezastąpiona przytulanka, czyli - miękki, puchaty, milutki, pluszowy miś.

Image

Nie mogliśmy o tym zapomnieć! Upodobniliśmy się do niego swoimi strojami, przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione pluszaki.

Image

Na koniec wspólnie wykonaliśmy szkolnego, polarnego misia giganta.

Image

 

 
KONCERT

Image

 
KATARZYNKI W KL. III

Czwartkowy poranek pachniał cynamonem, goździkami, miodem, gałką muszkatołową. To sprawka trzecioklasistów, którzy szykowali pierniczki katarzynki. W ciasteczkowych zmaganiach pomagały niezawodne mamusie. Czas oczekiwania na słodkie wypieki młodym cukiernikom umilały solenizantki z 25 listopada- Panie Katarzyny.

Dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam za rok o tej samej porze 😊

Image

Image

Image

Image

Image

Agnieszka Krak, zdjęcia - Marta Góralska-Wołosz

 

 
KALENDARZE ADWENTOWE

Jak nakazuje wieloletnia tradycja naszej szkoły, rozpoczęliśmy prace nad kalendarzami adwentowymi. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonują swoje dzieła, które w przyszłym tygodniu będzie oceniała komisja konkursowa. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie kreatywności, kształcenie umiejętności organizacji pracy, wprowadzenie w szkole atmosfery świąt oraz przypomnienie, że szkoła to nie tylko lekcje.


Wybór projektu kalendarza to niełatwe zadanie. Jak wymyślić coś, czego jeszcze nie było? W wyszukiwanie pomysłów oraz przygotowanie „półproduktów” do kalendarza nierzadko zaangażowane są całe rodziny, co dla wielu jest dobrą zabawą, a przede wszystkim wspólnym, rodzinnym spędzeniem czasu. Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy i trzymamy kciuki za wszystkich artystów.

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Ewa Biedrzycka

 
EGZAMIN PRÓBNY - KL. III GIMNAZJUM

Image

 
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Święto Niepodległości w tym roku postanowiliśmy uczcić trochę inaczej, niż to było w latach ubiegłych. Zamiast poważnej uroczystości zorganizowaliśmy wesołe lekcje patriotyzmu. Uczniów podzieliliśmy na trzy grypy: klasy I – III, IV – VII oraz II g i III g. Obok prezentacji wiadomości podstawowych, dotyczących okoliczności historycznych tego święta, przypominaliśmy sobie legendy i podania o początkach naszego państwa, symbolach narodowych, polskich patriotach.

Najmłodsi uczniowie tworzyli piękne kotyliony, a najstarsi im w tym pomagali. Klasy IV-VI ozdobiły korytarz szkoły biało – czerwonym łańcuchem.

Były również emitowane filmiki o historii naszego państwa. Uczniowie klasy V przygotowali prezentację na temat okoliczności powstania najpopularniejszych polskich pieśni patriotycznych. Przedstawili ją  każdej z grup, po czym odbyło się wspólne ich śpiewanie.

Dzień przed Świętem NIepodległości nasza szkoła i my zostaliśmy ubrani w biel i czerwień.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

tekst: Aneta Zyśk, zdjęcia: Lidia Prusik, Dorota Żebrowska, Karolina Borczon, Agnieszka Krak, Katarzyna Szuster, Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
NIETYPOWY GOŚĆ U PIERWSZAKÓW

U pierwszaków zapanowało wielkie poruszenie. Tłumnie odwiedzali najmłodszych starsi koledzy. Wszystko to za sprawą Borysa - miłego, białego królika, który dzięki uprzejmości dziadka Poli przywędrował do klasy.

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»20 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę