Odwiedziło nas
1333394 gości

   

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Uczniowie klasy pierwszej udowodnili, że zasługują na miano prawdziwych uczniów. 23 listopada 2017 roku w obecności Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli pierwszaki pokazały swoje talenty wokalne i recytatorskie, popisały się grzecznością i kreatywnością a potem złożyły ślubowanie.

Image

Razem z wychowawcami chcą jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przygotowali z nimi tę uroczystość – paniom Iwonie Rakowskiej i Lidii Prusik za pomoc w dekorowaniu klasy, pani Agnieszce Krak za miłe niespodzianki, pani Marzenie Staśkiewicz za zdjęcia, paniom Grażynce i Marzence za pomoc w porządkach. Rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek. Zuzi,  Julci i Kalince z klasy IVA za świetnie odegrane role. Nie ma to jak praca w zgranym zespole!

Image

 
DZIEŃ MISIA

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka świata, niezastąpiona przytulanka, czyli - miękki, puchaty, milutki, pluszowy miś.

Image

Nie mogliśmy o tym zapomnieć! Upodobniliśmy się do niego swoimi strojami, przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione pluszaki.

Image

Na koniec wspólnie wykonaliśmy szkolnego, polarnego misia giganta.

Image

 

 
KONCERT

Image

 
KATARZYNKI W KL. III

Czwartkowy poranek pachniał cynamonem, goździkami, miodem, gałką muszkatołową. To sprawka trzecioklasistów, którzy szykowali pierniczki katarzynki. W ciasteczkowych zmaganiach pomagały niezawodne mamusie. Czas oczekiwania na słodkie wypieki młodym cukiernikom umilały solenizantki z 25 listopada- Panie Katarzyny.

Dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam za rok o tej samej porze 😊

Image

Image

Image

Image

Image

Agnieszka Krak, zdjęcia - Marta Góralska-Wołosz

 

 
KALENDARZE ADWENTOWE

Jak nakazuje wieloletnia tradycja naszej szkoły, rozpoczęliśmy prace nad kalendarzami adwentowymi. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonują swoje dzieła, które w przyszłym tygodniu będzie oceniała komisja konkursowa. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie kreatywności, kształcenie umiejętności organizacji pracy, wprowadzenie w szkole atmosfery świąt oraz przypomnienie, że szkoła to nie tylko lekcje.


Wybór projektu kalendarza to niełatwe zadanie. Jak wymyślić coś, czego jeszcze nie było? W wyszukiwanie pomysłów oraz przygotowanie „półproduktów” do kalendarza nierzadko zaangażowane są całe rodziny, co dla wielu jest dobrą zabawą, a przede wszystkim wspólnym, rodzinnym spędzeniem czasu. Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy i trzymamy kciuki za wszystkich artystów.

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Ewa Biedrzycka

 
EGZAMIN PRÓBNY - KL. III GIMNAZJUM

Image

 
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Święto Niepodległości w tym roku postanowiliśmy uczcić trochę inaczej, niż to było w latach ubiegłych. Zamiast poważnej uroczystości zorganizowaliśmy wesołe lekcje patriotyzmu. Uczniów podzieliliśmy na trzy grypy: klasy I – III, IV – VII oraz II g i III g. Obok prezentacji wiadomości podstawowych, dotyczących okoliczności historycznych tego święta, przypominaliśmy sobie legendy i podania o początkach naszego państwa, symbolach narodowych, polskich patriotach.

Najmłodsi uczniowie tworzyli piękne kotyliony, a najstarsi im w tym pomagali. Klasy IV-VI ozdobiły korytarz szkoły biało – czerwonym łańcuchem.

Były również emitowane filmiki o historii naszego państwa. Uczniowie klasy V przygotowali prezentację na temat okoliczności powstania najpopularniejszych polskich pieśni patriotycznych. Przedstawili ją  każdej z grup, po czym odbyło się wspólne ich śpiewanie.

Dzień przed Świętem NIepodległości nasza szkoła i my zostaliśmy ubrani w biel i czerwień.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

tekst: Aneta Zyśk, zdjęcia: Lidia Prusik, Dorota Żebrowska, Karolina Borczon, Agnieszka Krak, Katarzyna Szuster, Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
NIETYPOWY GOŚĆ U PIERWSZAKÓW

U pierwszaków zapanowało wielkie poruszenie. Tłumnie odwiedzali najmłodszych starsi koledzy. Wszystko to za sprawą Borysa - miłego, białego królika, który dzięki uprzejmości dziadka Poli przywędrował do klasy.

Image

 
SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

Na początku listopada pierwszoklasiści mieli okazję spotkać się z panią pielęgniarką. Dowiedzieli się na czym polega jej praca, w jaki sposób dbać o zdrowie i po co odbywa się fluoryzacja i badania bilansowe.

Image

Dużą atrakcją dla uczniów były pomiary ciśnienia:) Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą lekcję o zdrowiu!

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»25 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę