Odwiedziło nas
1273415 gości

   

FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIERWSZY KROK W POEZJĘ

18 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Pierwszy krok w poezję. Reprezentanci naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:

W kategorii klas I:

Staś Mróz - I miejsce

Jan Mierzejewski - III miejsce

W kategorii klas II

Gabriela Nisio - III miejsce

W kategorii klas III

Zofia Zyśk I miejsce

Igor Łada - I miejsce

Maciej Załęski - III miejsce

Serdecznie gratulujemy!

Image

 
STO Z SUKCESAMI NA ARENIE LEKKOATLETYCZNEJ

Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła awans na Mistrzostwa Województwa w Czwórboju Lekkoatletycznym, (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m), które odbędą się 26 maja w Kadzidle.

Dziewczęta startujące w składzie:

 • Amelia Napiórkowska,
 • Maja Rochniak,
 • Alicja Prusik,
 • Maja Czaplińska,
 • Lena Wilczyńska,
 • Oliwia Napiórkowska,

po zaciętej rywalizacji wskoczyły na najwyższe miejsce podium w Mistrzostwach Miasta i uzyskały awans do zawodów międzypowiatowych. Na kolejnym szczeblu rywalizacji, w Kadzidle 22 maja reprezentacja STO ustąpiła tylko miejsca zespołowi z Zaręb Kościelnych, kwalifikując się tym samym do udziału w Mistrzostwa Województwa.

Image

Image

Katarzyna Szuster

 
NASI LAUREACI XX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

12 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym w SP nr 3. Gratulacje dla Wojciecha Biedrzyckiego z klasy 3a, który zajął II miejsce w konkursie czytelniczym i I m. w konkursie plastycznym oraz dla Kornelii Nawrockiej z klasy 3b za zajęcie I miejsca w konkursie czytelniczym i I m. w konkursie plastycznym.

 
MNEMOTECHNIKI - LEKCJA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

Dzisiejszy poranek uczniowie klas V i VI spędzili na poznawaniu tajników mnemotechnik, dzięki którym nauka może stać się łatwa i przyjemna 😊

Image

Image Image

Image Image

 

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 
JAK CZYTAĆ ETYKIETY PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH?

Uczniowie klas czwartej i piątej uczestniczyli w spotkaniu z panią Lidią Gontarz dotyczącym zdrowego trybu życia .Pani Dyrektor wytłumaczyła dzieciom zasady zdrowego odżywiania, omówiła piramidę żywienia oraz wyjaśniła zasady odczytywania etykiet produktów spożywczych.

Image

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W KL. V

O tym, jak ważna jest znajomość zasad udzielania pomocy poszkodowanym, mieli okazję dowiedzieć się piątoklasiści. Pod fachowym okiem nauczycielki przyrody, pani Lidii Prusik, każdy kursant miał możliwość przećwiczenia masażu serca na fantomie. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, poznane zasady z pewnością przydadzą się w życiu codziennym.

Image

Image

Image

Image

Katarzyna Kurowska-Mierzejewska

 

 
TYDZIEŃ TEMATYCZNY

W dniach od 8 do 12 maja 2017 roku w naszej szkole został zorganizowany tydzień tematyczny. W ramach tej zabawy każdego dnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ubierali się w określony sposób:

 • w poniedziałek - na biało,
 • we wtorek - na czerwono,
 • w środę - na czarno,
 • w czwartek - w koszulę i okulary,
 • w piątek - artystycznie.

Codziennie w klasach IV-VI SP i Gimnazjum została przeprowadzona gra edukacyjna. Każda klasa dostawała zestaw pytań z różnych przedmiotów, na które musiała wspólnie odpowiedzieć podczas przerw. Wszystkie prace zostały sprawdzobe, a wyniki prezentują się następująco: Szkoła podstawowa - najlepsze wyniki:
*J. Angielski - kl. VI (100%) *Przyroda - kl. IV (90%) *J. Polski - kl. VI (100%) *Historia - kl. VI (96%) *Matematyka - kl. VI (80%) *Plastyka - kl. IV (+2 pkt.) Najwięcej punktów w ogólnej klasyfikacji uzyskała klasa VI z wynikiem 85,5% Gimnazjum - najlepsze wyniki: *J. Angielski - kl. Ig (100%) *Chemia - kl. IIg (100%) *J. Polski - kl. IIIg (94%) *Historia - kl. IIIg (96%) *WOS - razem kl. IIg i IIIg (87%) *Matematyka - kl. IIIg (100%) *Plastyka - kl. IIIg (+2 pkt.)
Najwięcej punktów w ogólnej klasyfikacji uzyskała klasa IIIg z wynikiem 93%

Natalia Rudzik, Tomasz Żochowski (kl II gimnazjum)

 

 
SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY KOZUCHA KŁAMCZUCHA

Dnia 10 maja 2 2017 roku nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w profilaktycznym przedstawieniu pt. "Kozucha kłamczucha". Bawiliśmy się świetnie i mamy nadzieję, że każdy z nas zapamięta, że kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw.

 
WIZYTA W CENTRUM MULTIMEDIALNYM NATURA

Dnia 9 maja klasa 0,IIIa i IIIb wyruszyły na zajęcia terenowe w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych rzeczy na temat ochrony przyrody w naszym regionie. Samodzielnie mierzyliśmy obwód drzew i w ten sposób, szukaliśmy pomników przyrody. Kino 360 stopni było dla nas bardzo miłym przeżyciem.

Image

Image

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»12 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Aleksander,
Dagmara
Do końca roku szkolnego zostało 191 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę