Odwiedziło nas
1358500 gości

   

PRZYWOŁUJEMY WIOSNĘ

7 lutego pierwszaki uczyły się siać i sadzić rośliny. Założyły witaminowy ogródek ze szczypiorkiem, rzeżuchą, rzodkiewką. Teraz trzeba tylko systematycznie o niego dbać i poczekać, aż rośliny urosną i można będzie je schrupać na śniadaniówkach.

Image

Image

Image

 
OKO W OKO Z BIOLOGIĄ

Na początku lutego pierwszoklasiści mieli okazję poznać z bliska pracę biologa. Pani Dyrektor Lidia Gontarz opowiadała nam o jej tajnikach i umożliwiła podglądanie świata mikroskopem. Mogliśmy obejrzeć z bliska preparat ludzkiej krwi, przybory szkolne, różnorodne tkaniny, a nawet linie papilarne i własny język! To było wyjątkowe doświadczenie!

Image

Image

Image

 
BAK KARNAWAŁOWY

Za nami bal karnawałowy. Konkursy, tańce, słodkie pyszności. Krótko ujmując – moc radości!

Image

Image

Image

 
SPOTKANIE Z PANEM RYSZARDEM MAKOWSKIM

„Wpływamy na siebie nawzajem – i często zdarza się, że przelotne spotkanie, rozmowa, wymiana myśli, złośliwy żarcik nawet, potrafią wyżłobić głęboki ślad w czyjejś pamięci i zaważyć nawet na całym życiu człowieka” Małgorzata Musierowicz

05 lutego 2018 roku uczniowie i nauczyciele nasze szkoły mieli okazję spotkać się z Panem Ryszardem Makowskim, pasjonatem życia i ludzi, wytrawnym turystą, znawcą przyrody i sztuki przetrwania, pedagogiem, wieloletnim wychowawcą poprawczego dyrektorem zakładu poprawczego w Laskowcu, który kieruje się zasadą, że trzeba w trudnej młodzieży szukać iskierek dobra i rozdmuchiwać je w pożyteczny płomień. Czas spędzony z naszym Gościem, Jego opowieści, zdjęcia i filmy, które prezentował, był dla nas powiewem świeżości i porcją pozytywnej energii. Dziękujemy za poświęcony nam czas, za zarażanie pasją do życia i turystyki, za moc dobrych emocji, które trudno ująć w słowa. Mamy nadzieję na kolejne spotkania – te w szkole i w terenie.
Image
Image
Image
 
 
SEKRETARIAT

Godziny pracy sekretariatu

w okresie ferii zimowych:

800 - 1500

 

 
ZAPRASZAMY NA BAL

Image

 
KONKURS FOTOGRAFICZNY

22 grudnia 2017r. pożegnaliśmy jesień podsumowując szkolny konkurs fotograficzny dla klasy drugiej i trzeciej.

Nagrody odebrali:
I miejsce - Wiktoria Przybyłowska
Adrian Podolak
Jan Konarzewski
II miejsce - Jan Mierzejewski
Mateusz Czekalski
Franciszek Kwaśny
Alan Wołosz
III miejsce - Aleksandra Piasta
Magdalena Tyl
Bardzo dziękujemy sponsorom: Wytwórni Betonu Towarowego CEMEX i Studiu Fotograficznemu Wysmułek, którzy od wielu lat okazują nam zainteresowanie i wsparcie.
 
Image
Agnieszka Krak

 

 
CYKL ZAJĘĆ PRZYRODNICZYCH W KLASACH I-III

Dla klas młodszych jesień i zima to czas szczególnych obserwacji przyrody. W październiku i listopadzie uczniowie klas I- III poznawali świat ptaków - ich przystosowania do latania oraz przysmaki. Najmłodsi zdobywali wiadomości o ptakach odlatujących do ciepłych krajów i o sposobach ich wędrówki. Nie zapomnieli też o skrzydlatych przyjaciołach, które u nas spędzają zimę - przygotowywali dla nich karmniki i zdrowy pokarm. Z przyjemnością obserwują stadka odwiedzające przyszkolne ptasie stołówki:)

Image

W grudniu dzięki kolegom z klasy szóstej klasy młodsze dowiedziały się sporo o Układzie Słonecznym. Niebawem kolejne zajęcia. Czekamy na nie niecierpliwie!

Image

Image

 
DOMKI Z PIERNIKA W KLASIE DRUGIEJ

Drugoklasiści mieli wyjątkową lekcję pasji z panem Chełstowskim. Przygotowywali domki z pierników. Małe budowle to prawdziwe dzieła sztuki! Piernikowe osiedle można wciąż podziwiać w klasie drugiej.

Image

Image

Image

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»16 Października 2018
Imieniny obchodzą:
Ambroży, Aurelia,
Dionizy

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę