Odwiedziło nas
1595034 gości

   

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - KL. IVB

Świeże i zdrowe soki,a potem spacer na powitanie wiosny

Image

Image Image

Image

Konrad Szuster

 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - KL. III

Powitanie wiosny w klasie III 😊 wiosenne akcenty w dekoracji klasy, w zdrowych sokach, w ubiorze.

Image

Image

Image

Lidia Prusik

 

 
KL. III - "LITERATURA TO NIE BZDURA"

Wiosna tuż, tuż, energii przybywa, zatem wystartowaliśmy dziś z nowym projektem!
Wraz z Hanią z sąsiadującej z nami Biblioteki Osiedlowej Nr 6 rozpoczęliśmy akcję pod nazwą "Literatura to nie bzdura". Do zabawy z czytaniem zaprosiliśmy klasę 3 ze szkoły STO. Akcja trwać będzie mniej więcej do zakończenia roku szkolnego - raz w tygodniu będziemy spotykać się, żeby pokazać dzieciakom, że czytanie jest super!
Pierwsze spotkanie poświęciliśmy poezji dziecięcej - przeczytaliśmy kilka wierszy, porozmawialiśmy o ulubionych utworach dzieci. Rozwiązaliśmy też krzyżówkę, która sprawdzała przekazaną dziś wiedzę - okazało się, że dzieci słuchały bardzo uważnie i żadne z haseł nie nastręczyło Im trudności.
Kolejne spotkanie już za tydzień - ale to nie tak, że przez te dni będziemy się obijać My zaczynamy przygotowania do kolejnych zajęć, a nasi młodzi przyjaciele dostali zadania, których wykonanie sprawdzimy już w przyszłą środę

Akcję czytelniczą wspiera Stora Enso

artykuł i zdjęcia ze strony: https://www.facebook.com/Cooltownia-813919268694557/

Image

Image

Image

 
KL. IVB DLA SCHRONISKA W KRUSZEWIE

Razem możemy więcej!

Zbiórka dla schroniska w Kruszewie zorganizowana przez klasę 4b przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki wrażliwości WIELU OSÓB zebraliśmy kilogramy karmy, koce, miski na pokarm i wspaniałą budę dla psa.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie

Image

Image

Image

Image Image

Konrad Szuster

 
SŁODKIE UŁAMKI W KL. IVB

To już chyba nasza szkolna tradycja, że zanim zaczniemy liczyć ułamki musimy ich spróbować! Dziś klasa 4 B dowiedziała się czym są ułamki 😀Podobno nawet je polubili 😀 Dla przypomnienia... mianownik mówi nam o tym na ile równych kawałków dzielimy czekoladę, a licznik o tym ile z tych kawałków zjadamy!

Image

Image

Image

Izabela Ościłowska

 
LEKTURA A LAPBOOKU

Na j. polskim uczniowie kl. Va, Vb i VI opracowali lektury w postaci lapbooka.

Image

Image Image

ImageImage

ImageImage

Katarzyna Mierzejewska

 
PLANY NA POWITANIE WIOSNY

Środa - 21 marca:

... oprócz lekcji:

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny (zgłoszeni)
kl. I-III - przygotowanie soków owocowo-warzywnych
kl. IV-V - przygotowanie soków owocowo-warzywnych
kl. VI - "W pogoni za WIOSNĄ" - 15 km "bieg" z mapą
kl. VII-VIII - maraton czytelniczy -Leseraton w j. niemieckim

Image

 
PACZKA DLA KRESÓW

Za 40 dni Wielkanoc. Czy to dużo czasu? - zależy jak na to spojrzeć. By zebrać dary dla potrzebujących Polaków na Kresach – wcale nie tak wiele. Nasza szkoła po raz drugi odpowiada na apel Mazowieckiego Kuratora Oświaty i przyłącza się do harcerskiej akcji Paczka na Kresy. Przed Bożym Narodzeniem dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy kilka kartonów produktów żywnościowych i środków czystości. Harcerze, uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 i p. Dorota z naszej szkoły zawieźli je na Białoruś, Ukrainę i Litwę, Wszyscy wolontariusze mają niezapomniane doświadczenia spotkań z ludźmi spragnionymi polskości, rozmów w języku polskim, wspólnego kolędowania, czasu razem. Niezależnie gdzie byliśmy, wszędzie spotykaliśmy serdecznych, dobrych ludzi, często starszych, samotnych i schorowanych. Bardzo często warunki w jakich żyją są dalekie od przeciętnych standardów w naszym kraju. Mimo to, czuliśmy się niezwykle ugoszczeni – ciepłem serc, pozytywną energią, która płynęła od Polaków mieszkających daleko od Ojczyzny. Ubogacono nas radością i optymizmem - niezależnymi od ilości posiadanych dóbr i trudów dnia codziennego, piękną znajomością języka polskiego i naszej historii. Wiosną tego roku chcemy jeszcze raz udowodnić, że pamiętamy o naszych rodakach na wschodzie. Wierzymy, że i tym razem okażą Państwo swą szczodrość i wielkie serca. Zbieramy: środki żywności, słodycze, kawy, herbaty, oleje, chemię, medykamenty, środki opatrunkowe, kremy. Mile widziane są też kartki z życzeniami świątecznymi. Mamy czas do 29 marca. Liczymy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdy dar.

Na koniec – dziękujemy Dyrekcji LO nr 2 za zaproszenie naszej szkoły do tej wyjątkowej akcji 😊

 

Image

Image

Image

Image

 
KL. V W "ŁUBUDU"

Klasa 5 b świętuje Dzień Kobiet w Łubudu Bowling. To był niesamowity dzień! :)

Image

Image

Image

Marzena Staśkiewicz

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»1 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
Bernard
Do końca roku szkolnego zostało 24 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę