Odwiedziło nas
1943363 gości

   

NAUKOBUS Z CENTRUM KOPERNIKA

15 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję pobawić się "naukowymi zabawkami" w NAUKOBUSIE, który zawitał do Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Jolanta Zera

 
ZAPRASZAMY NA LEKCJE PASJI

Podzielić się swoją pasją - wspaniała sprawa! Zarazić nią kogoś i wspólnie się rozwijać - fantastyczne! Są w naszej szkole dni, kiedy dzielimy się swoimi zainteresowaniami. Mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Zachęcamy Rodziców, Dziadków naszych uczniów, Przyjaciół szkoły do dzielenia się z nami tym, co w Państwa sercach gra i czyni życie bardziej kolorowym, niezwykłym i pięknym. Zachęcamy do lekcji pasji! Czekamy na Państwa propozycje!

Image

Image

Image

 

 
WARSZTATY GRAFICZNE W "WYTWÓRNI"

Dziesiątego października laureaci zeszłorocznej edycji konkursu literacko-plastycznego "Świat w oczach księdza Jana Twardowskiego" wzięli udział w warsztatach grafiki artystycznej. Pod fachowym okiem dr Agaty Budny-Ciszewskiej wyonali najpierw projekty grafiki do cytatów z wierszy ks. Jana Twardowskiego. Przenieśli je potem na specjalnie przycięte kawałki linoleum i stworzyli matryce, które z kolei poslużyły do wykonania odbitek. Chętni samodzielnie obsłuzyli prase graficzną, a wszyscy wykonali swój pierwszy w życiu linoryt.

Pani Agata zaproponowała zorganizowanie w galerii wystawy powarsztatowej z udzialem rodziców. Miejmy nadzieję, że znajdą się chętni do kontemplowania sztuki dziecka :)

Dziękujemy za ufundowanie tej nagrody, za wspólny czas, za cenne rady, za motywację do dalszych działań.

Image

Image

Image

Image Image

Image Image

Image

Katarzyna Mierzejewska, Iwona Piskorek-Rakowska

 

 
SPOTKANIE Z AKTOREM

W dniu 26.09.2019r w naszej szkole gościł pan Kamil Załuska, aktor teatralny i filmowy młodego pokolenia znany z takich seriali jak „Pierwsza miłość”, „Barwy szczęścia” czy „ Ślad”.
Pan Kamil pracuje również jako aktor w Teatrze Katarynka-Bajki Stają Się Rzeczywistością jest instruktorem aktorstwa w Brodway Musical School i trenerem szkoleniowym w Lira Teatroterapia. Podczas spotkania z uczniami klas VII i VIII aktor opowiadał o swojej pracy i kulisach powstawania filmu, trudnych początkach, wielogodzinnej pracy oraz satysfakcji jaką daje możliwość wcielania się w różne postacie. Podzielił się również wieloma ciekawostkami związanymi z produkcją filmową.

Aktor chętnie udzielił odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez naszych uczniów. Pan Kamil przeprowadził również warsztaty teatralne podczas których uczniowie mogli ćwiczyć oddech, poprawną dykcję, nabywanie umiejętności wyrażania uczuć i emocji gestem, mimiką i ruchem. W tak miłej atmosferze czas szybko minął na koniec wszyscy chętni dostali autografy i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jolanta Zera

 

 
KLASY I-III NA TEATRZYKU

Wyjście klas 1-3 na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. ”Przyjaciele z Bullerbyn”. To była teatralna podróż pełna piękna, mądrości i wruszeń. Przyjaciele z Bullerbyn porwali nas swoją energią i kreatywnością w magiczny świat niezapomnianych przygód,pokazując jak warto cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma.

Image

Image

Image

Agnieszka Krak

 
WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS I-III

W piękny, jesienny dzień- 27 września klasy I- III wyruszyły na wyjazd integracyjny do Olszynki. Na miejscu czekało na uczniów wiele atrakcji - liczne konkurencje sportowe, zajęcia strzeleckie, tory przeszkód, eurobungee, pieczenie kiełbasek w ognisku i wiele, wiele innych. To był dzień pełen sportowych wrażeń.

Image

Image

Image

Image

 
JESTEŚMY W OSE

Październik zaczął się "szerokopasmowo". 2 października 2019 r. w związku z przystąpieniem do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) naszą szkołę odwiedził Minister Cyfryzacji Marek Zagórski.
OSE to dedykowana sieć łącząca wszystkie szkoły w Polsce, która zapewni dostęp do szybkiego internetu, usług i treści edukacyjnych oraz bezpieczeństwo sieci. Jeszcze tylko komputery wymienimy na nowsze i ruszamy w szeroki świat ;)

Image

Image

Image

 
JESIENNE OKŁADKI W KL. II

Klasa 2 podjęła się poważnego wyzwania. Stworzyliśmy okładki do jesiennego menu restauracji BB LOFT. Wszyscy pracowali wytrwale i z ogromnym zaangażowaniem.

Image

Image

Image

Agnieszka Krak

 
PLAN LEKCJI OD 30 WRZEŚNIA

Uwaga! Od poniedziałku (30 września 2019 r.) - kosmetyczne zmiany w planie kl. IV i VIII (zannaczone na zielono).

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»19 Września 2021
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę