Odwiedziło nas
1333397 gości

   

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA W STO

 

Dziś - 20 lutego 2018 roku - mieliśmy wyjątkowe przedstawienie. Aktorami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Bema - w tym nasza absolwentka Marta Szczepanek:). Wystawiali dla klas I-III "Królewnę Śnieżkę" w języku angielskim. Sprawili nam wiele radości i pomogli sprawdzić w praktyce poziom rozumienia języka angielskiego. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Pladze i miłym aktorom! Czekamy na Wasze kolejne przedstawienia i inne projekty:)

Image

Image

Image

Image

 
WYPRAWA DO LASU Z NADLEŚNICTWEM OSTROŁĘKA I RADIEM OKO

15.02.2018r. odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu Nadleśnictwa Ostrołęka, Radia OKO i naszej szkoły. Klasy I-III pojechały do lasu, aby zostawić w paśniku przyniesione owoce, warzywa, żołędzie i kasztany. Powiesiliśmy pomalowane przez nas budki lęgowe, uczyliśmy się rozpoznawać szyszki drzew i rogi zwierząt. Na koniec napełniliśmy nasze brzuszki kiełbaskami, które upiekliśmy na ognisku. To była fantastyczna lekcja przyrody! Serdecznie za nią dziękujemy!

Image

Image

Image

 

 
WALENTYNKI Z BIBLIOTEKĄ MIEJSKĄ I KULTOWNIĄ

12 lutego pierwszaki z Panią Hanią z Biblioteki Miejskiej nr 6, Panią Anitką i Panem Staszkiem z Kultowni poznawały historię święta Walentynek, rozwiązywały krzyżówki, przygotowały kartki dla najbliższych - krótko mówiąc- pozytywnie i kreatywnie spędzały czas. Dziękujemy za ciekawe zajęcia w miłym gronie!

Image

Image

Image

 
PRZYWOŁUJEMY WIOSNĘ

7 lutego pierwszaki uczyły się siać i sadzić rośliny. Założyły witaminowy ogródek ze szczypiorkiem, rzeżuchą, rzodkiewką. Teraz trzeba tylko systematycznie o niego dbać i poczekać, aż rośliny urosną i można będzie je schrupać na śniadaniówkach.

Image

Image

Image

 
OKO W OKO Z BIOLOGIĄ

Na początku lutego pierwszoklasiści mieli okazję poznać z bliska pracę biologa. Pani Dyrektor Lidia Gontarz opowiadała nam o jej tajnikach i umożliwiła podglądanie świata mikroskopem. Mogliśmy obejrzeć z bliska preparat ludzkiej krwi, przybory szkolne, różnorodne tkaniny, a nawet linie papilarne i własny język! To było wyjątkowe doświadczenie!

Image

Image

Image

 
BAK KARNAWAŁOWY

Za nami bal karnawałowy. Konkursy, tańce, słodkie pyszności. Krótko ujmując – moc radości!

Image

Image

Image

 
SPOTKANIE Z PANEM RYSZARDEM MAKOWSKIM

„Wpływamy na siebie nawzajem – i często zdarza się, że przelotne spotkanie, rozmowa, wymiana myśli, złośliwy żarcik nawet, potrafią wyżłobić głęboki ślad w czyjejś pamięci i zaważyć nawet na całym życiu człowieka” Małgorzata Musierowicz

05 lutego 2018 roku uczniowie i nauczyciele nasze szkoły mieli okazję spotkać się z Panem Ryszardem Makowskim, pasjonatem życia i ludzi, wytrawnym turystą, znawcą przyrody i sztuki przetrwania, pedagogiem, wieloletnim wychowawcą poprawczego dyrektorem zakładu poprawczego w Laskowcu, który kieruje się zasadą, że trzeba w trudnej młodzieży szukać iskierek dobra i rozdmuchiwać je w pożyteczny płomień. Czas spędzony z naszym Gościem, Jego opowieści, zdjęcia i filmy, które prezentował, był dla nas powiewem świeżości i porcją pozytywnej energii. Dziękujemy za poświęcony nam czas, za zarażanie pasją do życia i turystyki, za moc dobrych emocji, które trudno ująć w słowa. Mamy nadzieję na kolejne spotkania – te w szkole i w terenie.
Image
Image
Image
 
 
SEKRETARIAT

Godziny pracy sekretariatu

w okresie ferii zimowych:

800 - 1500

 

 
ZAPRASZAMY NA BAL

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»25 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę