Odwiedziło nas
1595045 gości

   

SUKCESY MATEMATYCZNE NASZYCH UCZNIÓW NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ŁAMIGŁOWY

Na ogólnopolskim konkursie matematyczno- logicznym Łamigłowy 2019 czekało nas wiele miłych chwil. Po pierwsze okazało się, że roczna praca przynosi dobre rezultaty. Mimo stresu, wielu świetnych rywali, udało się zdobyć 4 nagrody indywidualne. W kategorii klas I-II Pola Mierzejek wywalczyła III miejsce, a Kubuś Załęski - V. W kategorii klas III- IV- Madzia Tyl pokonała wielu starszych kolegów i zajęła V miejsce. W kategorii klas V-VI Wiktor Laskowski (z klasy V)- zdobył V lokatę. Jednego punktu do miejsc nagradzanych zabrakło Nastusi Pasternak i Tomkowi Szczepkowskiemu- uplasowali się na VI pozycjach w swoich kategoriach wiekowych. Cały zespół (trzeba tu koniecznie dodać Antoniego Pasternaka i Kacpra Gołębiewskiego) solidnie zdobywał punkty, które złożyły się na III drużynowe miejsce i dały nam puchar. Gratulujemy dobrych wyników!

 

 

Image

Image

Image

Image

 
ADAM WILINSKI MISTRZEM ORTOGRAFII 2019

23 maja w SP nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs "Mistrz ortografii". Zwycięzca mógł być tylko jeden, a został nim uczeń naszej szkoły - Adam Wiliński z klasy 3.

Wyróżnienie zdobył również Antoni Klemendorf. Serdecznie gratulujemy chłopcom sukcesu! :)

Image

Image

Marzena Staśkiewicz

 
GALA WRĘCZENIA NAGRÓD VI EDYCJI KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO "CZYTAM I RYSUJĘ Z BRATKIEM"

Bratek, uroczy bohater bajeczek „Ortograffiti z Bratkiem”autorstwa Izabeli Mańkowskiej i Małgorzaty Rożyńskiej, a jednocześnie przyjaciel wszystkich dzieci, świętował urodziny. Z tej okazji zaprosił na uroczystą Galę laureatów VI edycji konkursu literacko-plastycznego „Czytam i rusuję z Bratkiem”, zorganizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście z dumą podziwiali galerię prac konkursowych, nadesłanych z ostrołęckich przedszkoli i okolic. Jury nagrodziło 30 ilustracji spośród 160 w dwóch kategoriach: 5 i 6 latki. Nagrody z tej okazji ufundowało wielu przyjaciół i sympatyków szkoły. Dzieci otrzymały prezenty z rąk Wiceprezydenta Miasta Ostrołęki Pana Macieja Kleczkowskiego, dyrektora szkoły Pani Lidii Gontarz i prezesa naszej szkoły Pana Jakuba Łopusińskiego oraz sponsorów. Radości, uśmiechów, zabawy nie było końca.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie w organizację konkursu, dziękujemy za hojność, wsparcie, życzliwość, dobre słowo i uśmiech.

Image

Image Image

Image

Image

Image

Image Image

Z serdecznymi pozdrowieniami
Agnieszka Krak i Katarzyna Mierzejewska

 
HANIA GOŁĘBIEWSKA - III MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM 'MIEJSCE URODZENIA"

Miło nam poinformować, że Hania Gołębiewska z kl. VI zdobyła III miejsce w powiatowym konursie plastycznym "Miejsce Urodzenia" (kategoria 10-13 lat).

W tym roku uczestnicy mieli wykonać pracę plastyczną pod hasłem "Fantastyczny las". Mógł to być las zwyczajny - niezwyczajny, pełen tajemnic, zakamarków, kryjących się w cieniu stworzeń, as zza płotu lub z wyobraźni, kolorowy lub czarno-biały, pełen fantazyjnych i fantastycznych kształtów, wzorów.

Do konkursu wpłynęło aż 470 prac, oceniane były one przez jury w składzie: Zenon Kowalczyk, Iwona Kowalczyk, Irena Łoniewska i Grażyna Kulesik. Nagrodzono 18 najlepszych prac w różnych kategoriach wiekowych.

Jesteśmy dumni z Hani i jej pracy.

Image

Image

Zdjęcia ze strony:e-ostroleka.pl

http://zdjecia.eostroleka.pl/fotoreportaze/rozstrzygniecie-konkursu-miejsce-urodzenia-0652019-13476/zdjecie-549996.html

http://zdjecia.eostroleka.pl/fotoreportaze/rozstrzygniecie-konkursu-miejsce-urodzenia-0652019-13476/zdjecie-549985.html

 

Iwona Piskorek-Rakowska

 
JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

 

16 maja 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował spotkanie w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny jesteś bezpieczny", w którym udział wzięli uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły. Gościem honorowym był Pan Mariusz Popielarz - Dyrektor Delegatury UMWM w Ostrołęce. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Ostrołęce omówili tematykę zawartą w filmie "...tak, chcę być bezpieczny", ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce SPZOZ "Meditrans Ostrołęka" przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Niestety pogoda spłatała nam figla, dlatego zamiast jazdy po torze rowerowym była jazda na symulatorze jazdy motocyklem. Chętni uczniowie, a było ich wielu, wzięli udział w konkursie o ruchu drogowym. Nagrodę - rower - zwyciężczyni Kornelii z klasy Va wręczył Pan Mariusz Mierzejewski Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce (fundator Nagrody). Każdy uczeń uczestniczący w panelach otrzymał zestaw zawierający elementy odblaskowe.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu, gościom, prowadzącym, nauczycielom.

Szczególne podziękowania kieruję do Pani Beaty Trzcińskiej, która koordynowała całą imprezę oraz Pani Ewy Krupki - dobrego ducha naszej szkoły.

Lidia Gontarz

Image

Image

Image

 
PROJEKT BACK TO SCHOOL - DIALOGI OBYWATELSKIE

 

9 maja 2019 r., w związku z projektem „Back to school/Dialogi Obywatelskie”, w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone przez Panią Annę Kilan - Lipkę (Policy Officer at European External Action Service w Brukseli) pt. „15 lat Polski w Unii Europejskiej – zapytaj, co jeszcze Unia może zrobić dla Ciebie, czyli dlaczego warto postawić na UE” . Uczestniczyli w niej uczniowie klas VII, VIII i IIIg. Część spotkania odbywała się w języku angielskim. W czasie zajęć uczniowie mogli rozwiać wiele wątpliwości dotyczących UE, rozwiązać quiz ukazujący między innymi jej strukturę, sprawdzić jak wiele możliwości mamy będąc członkami UE. Pod koniec zajęć wszyscy otrzymali także możliwość zapisania własnych propozycji dotyczących przyszłej działalności Unii Europejskiej.

Marta i Asia , kl.VII

Image

Image

Image

 
MATEMATYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Nasi uczniowie z klasy II i III dostali się do II etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Puchacz Piotr". 14.05.2019 zmagali się z konkursowymi zadaniami. Trzymamy mocno kciuki!

Image

Image

Image

 
JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

UWAGA!!!

W czwartek 16.05.2019 r. klasy IV – VIII
od godz. 9:30 do 13:00 realizują program
„ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
 
WSPÓŁPRACA ZAWSZE SIĘ OPŁACA

,,Ludzie pracujący razem jako jedna grupa, potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna". - Franklin Delano Roosevelt

Warto sobie o tym czasami przypomnieć, a jeszcze lepiej doświadczyć. To migawki z zajęć świetlicowych na temat współpracy.

Image

Image

Image

 

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»1 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
Bernard
Do końca roku szkolnego zostało 24 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę