Odwiedziło nas
1340290 gości

   

SZKOLNE OBCHODY DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiono, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące.

Głównym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej.Tegoroczne hasło promujące wydarzenie: "Włączanie do i za pomocą edukacji. Język ma znaczenie” przypomina o olbrzymim znaczeniu edukacji w walce z wykluczeniem społecznym. Nauka języka ojczystego i możliwość zgłębiania wiedzy powinny stanowić wartość nadrzędną.

W naszej szkole działania promujące piękno języka ojczystego oparto na grze dydaktycznej. Atrakcje dla klas młodszych przygotowali uczniowie klasy VI, natomiast młodzieży czas urozmaicili działacze Samorządu Uczniowskiego, zwłaszcza reprezentanci klasy III gimnazjum.


Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację dzisiejszego wydarzenia oraz rodzicom za umilenie zmagań językowych słodkościami

Image

Image

Image

Image

Henryka Kalicińska, Katarzyna Mierzejewska

 
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA W STO

 

Dziś - 20 lutego 2018 roku - mieliśmy wyjątkowe przedstawienie. Aktorami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Bema - w tym nasza absolwentka Marta Szczepanek:). Wystawiali dla klas I-III "Królewnę Śnieżkę" w języku angielskim. Sprawili nam wiele radości i pomogli sprawdzić w praktyce poziom rozumienia języka angielskiego. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Pladze i miłym aktorom! Czekamy na Wasze kolejne przedstawienia i inne projekty:)

Image

Image

Image

Image

 
WYPRAWA DO LASU Z NADLEŚNICTWEM OSTROŁĘKA I RADIEM OKO

15.02.2018r. odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu Nadleśnictwa Ostrołęka, Radia OKO i naszej szkoły. Klasy I-III pojechały do lasu, aby zostawić w paśniku przyniesione owoce, warzywa, żołędzie i kasztany. Powiesiliśmy pomalowane przez nas budki lęgowe, uczyliśmy się rozpoznawać szyszki drzew i rogi zwierząt. Na koniec napełniliśmy nasze brzuszki kiełbaskami, które upiekliśmy na ognisku. To była fantastyczna lekcja przyrody! Serdecznie za nią dziękujemy!

Image

Image

Image

 

 
WALENTYNKI Z BIBLIOTEKĄ MIEJSKĄ I KULTOWNIĄ

12 lutego pierwszaki z Panią Hanią z Biblioteki Miejskiej nr 6, Panią Anitką i Panem Staszkiem z Kultowni poznawały historię święta Walentynek, rozwiązywały krzyżówki, przygotowały kartki dla najbliższych - krótko mówiąc- pozytywnie i kreatywnie spędzały czas. Dziękujemy za ciekawe zajęcia w miłym gronie!

Image

Image

Image

 
PRZYWOŁUJEMY WIOSNĘ

7 lutego pierwszaki uczyły się siać i sadzić rośliny. Założyły witaminowy ogródek ze szczypiorkiem, rzeżuchą, rzodkiewką. Teraz trzeba tylko systematycznie o niego dbać i poczekać, aż rośliny urosną i można będzie je schrupać na śniadaniówkach.

Image

Image

Image

 
OKO W OKO Z BIOLOGIĄ

Na początku lutego pierwszoklasiści mieli okazję poznać z bliska pracę biologa. Pani Dyrektor Lidia Gontarz opowiadała nam o jej tajnikach i umożliwiła podglądanie świata mikroskopem. Mogliśmy obejrzeć z bliska preparat ludzkiej krwi, przybory szkolne, różnorodne tkaniny, a nawet linie papilarne i własny język! To było wyjątkowe doświadczenie!

Image

Image

Image

 
BAK KARNAWAŁOWY

Za nami bal karnawałowy. Konkursy, tańce, słodkie pyszności. Krótko ujmując – moc radości!

Image

Image

Image

 
SPOTKANIE Z PANEM RYSZARDEM MAKOWSKIM

„Wpływamy na siebie nawzajem – i często zdarza się, że przelotne spotkanie, rozmowa, wymiana myśli, złośliwy żarcik nawet, potrafią wyżłobić głęboki ślad w czyjejś pamięci i zaważyć nawet na całym życiu człowieka” Małgorzata Musierowicz

05 lutego 2018 roku uczniowie i nauczyciele nasze szkoły mieli okazję spotkać się z Panem Ryszardem Makowskim, pasjonatem życia i ludzi, wytrawnym turystą, znawcą przyrody i sztuki przetrwania, pedagogiem, wieloletnim wychowawcą poprawczego dyrektorem zakładu poprawczego w Laskowcu, który kieruje się zasadą, że trzeba w trudnej młodzieży szukać iskierek dobra i rozdmuchiwać je w pożyteczny płomień. Czas spędzony z naszym Gościem, Jego opowieści, zdjęcia i filmy, które prezentował, był dla nas powiewem świeżości i porcją pozytywnej energii. Dziękujemy za poświęcony nam czas, za zarażanie pasją do życia i turystyki, za moc dobrych emocji, które trudno ująć w słowa. Mamy nadzieję na kolejne spotkania – te w szkole i w terenie.
Image
Image
Image
 
 
SEKRETARIAT

Godziny pracy sekretariatu

w okresie ferii zimowych:

800 - 1500

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»20 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę