Odwiedziło nas
1441560 gości

   

DAMY I RYCERZE W KL. IV A

 Image

Image

Image

Image Image

Image Image

Aneta Zyśk

 
KOLEKCJONERZY WIELKIEJ HISTORII

„Kolekcjonerzy Wielkiej Historii” - to tytuł wystawy, którą zobaczyliśmy w Szkole Podstawowej w Rzekuniu. Wystawa powstała z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt ten to żywa lekcja historii, ukazująca losy żołnierza polskiego na frontach I Wielkiej Wojny. Jednym z głównych elementów wystawy są odtworzone z dużym pietyzmem wojenne okopy. W ten sposób obrazowo zostały ukazane realia I wojny światowej. W trakcie zwiedzania ekspozycji „zaciągnięto” nas do wojsk pruskich i rosyjskich a następnie podzielono nas przez linię frontu. Uczestniczyliśmy w bitewnej ofensywie. Poprzez takie doświadczenie niejako na własnej skórze mogliśmy poczuć namiastkę wojennej atmosfery, zdać sobie sprawę z dramatu, z jakim na froncie zmagać się musieli żołnierze zaciągnięci siłą do wrogich armii i walczący w bratobójczej wojnie. Jednym z elementów ekspozycji jest okazały kopiec z piasku z celtyckim krzyżem pośrodku i listą poległych. Każde ziarenko piasku symbolizuje jedno ludzkie życie, które pochłonęła wojna. Uczniowie przygotowujący wystawę odliczyli dokładnie 3 miliony ziarenek pisaku…

Image

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

Aneta Zyśk

 
LEKCJA PASJI W KLASIE DRUGIEJ

Dzięki tacie Zuzi poznaliśmy trochę tajników własnego ciała, dokładniej zaś serca i układu krwionośnego. Przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Mogliśmy usłyszeć bicie serca a nawet zajrzeć do jego wnętrza (rozkładaliśmy i składaliśmy specjalny model). Dziękujemy Panu Chojnowskiemu za poświęcony nam czas i wartościową lekcję.

Image

 
NA OLIMPIE

Z wizytą na Olimpie"- taką nazwę nosił projekt edukacyjny realizowany na zajęciach historii i społeczeństwa w klasie piątej. Projekt ten miał na celu upowszechnienie wiedzy o mitologii, w szczególności: wprowadzenie w tradycje kultury antycznej, utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu mitologii greckiej, budzenie wrażliwości na piękno kultury antycznej, doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji na dany temat oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespole.

Uczniowie (oraz rodzice) z wielkim zaangażowaniem podeszli do projektu i wykonywali poszczególne zadania. Pierwszym etapem było przeprowadzenie cyklu lekcji zapoznających uczniów z treścią mitów i rolą jaką pełnią w naszej kulturze. Poznawali bogów, ich wierzenia, przyrodę i zabytki Hellady. W kolejnych etapach wykazali się ogromną pomysłowością i starannością w wykonywaniu zadań oraz dużą wiedzą z zakresu mitologii.

Efektem podsumowującym projekt były Dionizje, dzień, w którym uczniowie przebierali się za bogów i boginie helleńskie. Można było spotkać bogów, boginie i herosów zamieszkujących Olimp. Ciekawe i pełne emocji autoprezentacje przy dźwiękach greckiej muzyki przeniosły wszystkich w starożytny świat.

Praca nad realizacją projektu dała uczniom wiele radości i satysfakcji. Mogli przede wszystkim wykazać się zdolnościami literackimi, plastycznymi i techniką pięknego czytania. Publiczna prezentacja pokazała, że uczniowie potrafią rzetelnie i profesjonalnie zaprezentować efekty swojej pracy i zaciekawić innych.

Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image

Aneta Zyśk

 
DRUGOKLASIŚCI LAUREATAMI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Nasi drugoklasiści- Pola, Marcin i Kubuś zostali laureatami konkursu na kartkę bożonarodzeniową z motywem wycinanki kurpiowskiej, zorganizowanego przez Związek Kurpiów. Cieszymy się bardzo - poznając własne korzenie, zdobywamy nagrody! Brawa dla naszych uczniów - Kuba - I miejsce, Marcin - II miejsce, Pola III miejsce:)

Image

Image

Image

Image

 
WIGILIA 2018 - KL. V B

21 grudnia klasa Vb miło spędziła czas podczas Wigilii klasowej, a po Jasełkach wyruszyła do Punktu Terapeutycznego „Słoneczko”, gdzie wspólnie z przedszkolakami oraz Paniami Kurpiankami przygotowali świąteczne dekoracje. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w tym dniu, szczególnie Pani Iwonce Zyśk za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć.

Image

Image

Image

Marzena Staśkiewicz

 
WIGILIA W KL. IV A - 2018 R.

Boże Narodzenie to czas magiczny, niezwykle piękny, przepełniony ciepłem rodzinnym, radością, miłością. Przy wigilijnym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy i nauczycieli. Łamiemy się opłatkiem ze wszystkimi, a zatargi i antypatie idą w niepamięć. W piątek, 21 grudnia, w klimat świąt wprowadziły szkołę "Jasełka"- przygotowane przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Opłatek na stole, rodzinna atmosfera, goście, którzy nas zaszczycili swoją obecnością, zapach potraw wśród świec - to najkrótszy opis Wigilii, którą zorganizowaliśmy w naszej klasie.

Image

Image

Image

 

Aneta Zyśk

 
LOTERIA FANTOWA

18 grudnia odbyła się loteria fantowa, której celem była zbiórka pieniędzy dla dzieci z hospicjum w Ostrołęce. Serdecznie dziękujemy za udział w losowaniu oraz za wszelką pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Image

Image

Image Image

Image

Marzena Staśkiewicz,
Paweł Bieńkowski

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»22 Lipca 2019
Imieniny obchodzą:
Albin, Bolesława,
Bolisława

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę