Odwiedziło nas
1273429 gości

   

GWIEZDNY EXPRESS

W poniedziałkowy poranek uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej gościli na zajęciach panią Aleksandrę Nowak, konsultantkę Punktu Informacji Europejskiej - Europe Direct w Ostrołęce. Zapoznała uczniów z historią tworzenia Unii Europejskiej, jej istotą oraz osobami zaangażowanymi w jej powstanie. Przybliżyła również proces jej rozszerzania o kolejne kraje Europy. Dodatkowo, pani Aleksandra podarowała każdemu dziecku ciekawą publikację wydawniczą dotyczącą Unii Europejskiej „Gwiezdny Express” , dzięki której można zwiedzić Europę zjednoczoną w różnorodności, poznać jej historię, symbole i wszystkie państwa, które ją tworzą. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali również gry planszowe.

Image

Image

Image Image

Image

Aneta Zyśk

 
PIKNIK RODZINNY

Image 

 
ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE

 W dniu 16 czerwca 2017 r.

zajęcia opekunczo-wychowawcze zostały odwołane

z powodu braku chętnych.

 
DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 0 i II

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 0 i II pojechały do Laskowca na spotkanie z p. Sławomirem Walczukiem. Inicjatorką tej lekcji pasji była p. Agnieszka Przybyłowska, mama Wiktorii. Pan Sławomir opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o konikach polskich, ugotował wspaniałą herbatkę na ognisku i przeprowadził lekcję jazdy konnej.

Image

Image

 
DZIEŃ DZIECKA W II G

W piątek 02.06.2017r. uczniowie klasy II gimnazjum wybrali się na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie ostrołęckiego Escape Roomu, czyli tajemniczego pokoju zagadek, z którego należy się wydostać w jak najkrótszym czasie. Następnie udali się do nowej kręgielni "Łubudu", gdzie rozegrali emocjonujący turniej. Na koniec wycieczki klasa II odwiedziła lodziarnię. Cały wyjazd uznają za udany i chętnie go powtórzą :)

Image

Natalia Rudzik, Anna Chodkowska

 
DZIEŃ DZIECKA W 3B

1 czerwca klasa 3b udała się na Festyn z okazji Dnia Dziecka na plac Komendy Miejskiej Policji. Obchody rozpoczął pokaz karate, w którym wziął udział Maksymilian Żebrowski, jeden z uczniów tej klasy. Na dzieci czekało wiele atrakcji z udziałem służb miejskich. Po Festynie uczniowie wrócili do szkoły, gdzie czekał na nich ciepły posiłek- pizza :-) To był niezapomniany dzień!

Image

 
WYCIECZKA ROWEROWA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Uczniowie klas piątej i szóstej szkolne tornistry zamienili na turystyczne plecaki i wyruszyli na wycieczkę rowerową.

Image

Pogoda raz sprzyjała, raz płatała figle.

Image

Widoki cudne.

Image

Czas na relaks 🙂

Image Image

Image Image

Wysiłek został nagrodzony 🙂

ImageImage

W Dniu Dziecka wszystko wolno 🙂 a nawet szybko 🙂

Image

Wszystko, co dobre...

Image

Dziękujemy Paniom Kasi Mrówce i Kasi Marcinkowskiej-Cholewie za pomoc w organizacji wycieczki 🙂
Ewa Biedrzycka i Kasia Kurowska-Mierzejewska
🙂

 
PROJEKT "REKRUTACJA"

W środę, 31 maja, klasy II i III gimnazjum naszej szkoły zakończyły realizację projektu REKRUTACJA. Ich praca obejmowała szereg czynności związanych bezpośrednio z otrzymaniem wymarzonego etatu. Po zajęciach czysto teoretycznych (dotyczących wyboru dalszej edukacji , lokalnego i krajowego rynku pracy, zapoznania się z niezbędną dokumentacją), odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego wyłonione zostały dwie grupy zadaniowe. Pierwsza z nich to członkowie komisji rekrutacyjnej, której celem było zapoznanie się z CV i listami motywacyjnymi pozostałych kolegów, starających się o wybraną wcześniej posadę i poprzez rozmowę kwalifikacyjną (tu była ogromna różnorodność pytań i zadań) stwierdzić, czy dany kandydat jest godny objęcia danej posady. Pozostali uczniowie, grupa druga – musieli w swojej dokumentacji (CV i list motywacyjny) dokładnie przedstawić historię dotychczasowej edukacji oraz przebieg swojej kariery zawodowej. Musieli również wyszukać konkretne firmy, w których chcieliby pracować, określić dokładnie stanowisko i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście spełniają wszystkie kryteria wymagane do otrzymania upragnionego stanowiska. Według komisji, najlepiej z zadaniem poradziła sobie Ania Chodkowska, która pewnym słowem nie dała po sobie poznać stresu czy niepewności. Każda jej odpowiedź była szybka, konkretna i bardzo precyzyjna. Gdyby taka rozmowa miała miejsce w rzeczywistości, na pewno nie byłaby osobą bezrobotną. Pozostali uczniowie również świetnie sobie poradzili, jednak czasem można było wyczuć lekki stres, czy zawahanie. Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dorosłym życiu.

Image

Image

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»12 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Aleksander,
Dagmara
Do końca roku szkolnego zostało 191 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę