Odwiedziło nas
1333395 gości

   

POMAGAMY ZAJĄCZKOWI 2018

Image

W dniach 12-16 marca 2018 r. odbędzie się charytatywna akcja „Pomagamy Zajączkowi”, której celem jest przygotowanie jak największej paczki wielkanocnej dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce. Specjalne „zajączkowe” pudełko na słodycze znajdować się będzie w sekretariacie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkanocnym darze serca.

Paweł Bieńkowski

 

 
"ZLOT" ABSOLWENTÓW

Bardzo lubimy kiedy odwiedzają nas byli uczniowie, kiedy "myszkują" po wszystkich kątach jakby byli u siebie w domu i uśmiechają się od ucha do ucha. Wpadają z okazji i bez okazji.

Dziś odwiedzili nas: Kinga, Partyk, Andrzej, MIchał i Hubert. Ogromnie miło było Was zobaczyć. Dziękujemy i zapraszamy :)

Image

 
LEKCJA PASJI Z PANIĄ MARTĄ GÓRALSKĄ - WOŁOSZ W KL. III

Uczniowie klasy trzeciej poznają tajniki języka włoskiego. Dziś odbyła się kolejna lekcja, której temat brzmiał: Pasta italiana. Pani Marta wykorzystuje przede wszystkim metody aktywizujące, dlatego podczas tej lekcji dzieci "smakowały" słówka w języku włoskim. Nie zabrakło nazw makaronów-spaghetti, penne, farfalle , fusilli oraz sosów : auto, pasta pesto, pasta bianca. Buon appetito!


Dziękujemy mamie Alanka za poświęcony czas. Grazie.

Image

Image

 

Agnieszka Krak

 
SPOTKANIE Z PANIĄ PSYCHOLOG KATARZYNĄ ŁADĄ W KL. VI


Niezależnie od wieku wszyscy posiadamy emocje. Radość, gniew, strach, smutek, to tylko część z nich, które towarzyszą nam prawie każdego dnia. Emocje są wszechobecne i powszechne, a zarazem najbardziej bliskie. W jaki sposób je oswajać? Jak sobie z nimi radzić? Czy istnieją sposoby na ich opanowanie i wyrażanie? Na te i inne pytania szukały odpowiedzi szóstoklasistki podczas warsztatów przygotowanych przez panią psycholog Katarzynę Ładę.


Pani Kasiu, dziękuję za ciekawe spotkanie, poświęcony czas
Wychowawczyni klasy

Image

Image

 
SPOTKANIE Z DOKTOREM BARTOSZEM KONOWALSKIM W KL. VI


W piątek 2 marca klasę szóstą odwiedził doktor Bartosz Konowalski. Spotkanie zostało przygotowane z myślą o męskiej części klasy. Doktor jako specjalista doskonale poprowadził zajęcia, ktorych głównym celem było rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z okresem dorastania.


Panie Doktorze, składam serdeczne podziękowania za przygotowanie zajęć, za poświęcony czas.
Wychowawczyni klasy

Image

Image

 

 
KL. III GIMNAZJUM - POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

 

Z inicjaty pani Marzeny Żochowskiej, mamy Tomka, klasa III gimnazjum zorganizaowała zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów. Akcją w szkole zajęła się Wiktoria Wygoda, a Tomek zebraną karmę dostarczył na miejsce zbiórki.

21 lutego odbyło się spotkanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ostrołęce, na którym uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami pani Marzeny m.in.: wysłuchali wzruszajcej opowieści o adopcji 2 kotów i psa ze schroniska; zapakowali zebraną karmę oraz zamówili kuriera; skontaktowali się telefonicznie ze schroniskiem, do którego miała zostać przekazana paczka oraz wspólnie stworzyli "mapę myśli" zatytułowaną: "Dlaczego pomagamy zwierzętom?"

Panie prowadzące Fundację KUNDELEK, do której powędrowała zebrana karma, przeslały nam serdeczne podziękowania.

My ze swojej strony dziekujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce. Była to kolejna zbiórka zorganizowana w naszej szkole na rzecz zwierząt. Mamy nadzieję, że nie ostatnia

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska

 
Z CENTRUM NATURA W KULTOWNI

28 marca razem z panią Małgosią z Centrum Natura, panią Anitą i panem Staszkiem z Kultowni mieliśmy ciekawe zajęcia przyrodniczo - artystyczne. Graliśmy w ekologiczne koło fortuny, rozwiązywaliśmy różne zadania, na koniec składaliśmy tulipany techniką origami. Dziękujemy za zaproszenie na te wyjątkowe zajęcia.

Image

Image

Image

Image

 
KREATYWNE COŚ Z NICZEGO

Kreatywne prace plastyczne to coś dla nas:) Ostatnio tworzyliśmy zwierzaki z puszek i różności z chrupków kukurydzianych. Pierwszaki są bardzo twórcze!

Image

Image

 
SZKOLNE OBCHODY DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiono, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące.

Głównym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej.Tegoroczne hasło promujące wydarzenie: "Włączanie do i za pomocą edukacji. Język ma znaczenie” przypomina o olbrzymim znaczeniu edukacji w walce z wykluczeniem społecznym. Nauka języka ojczystego i możliwość zgłębiania wiedzy powinny stanowić wartość nadrzędną.

W naszej szkole działania promujące piękno języka ojczystego oparto na grze dydaktycznej. Atrakcje dla klas młodszych przygotowali uczniowie klasy VI, natomiast młodzieży czas urozmaicili działacze Samorządu Uczniowskiego, zwłaszcza reprezentanci klasy III gimnazjum.


Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację dzisiejszego wydarzenia oraz rodzicom za umilenie zmagań językowych słodkościami

Image

Image

Image

Image

Henryka Kalicińska, Katarzyna Mierzejewska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»25 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę