Odwiedziło nas
1340289 gości

   

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018
Image

W niedzielę 11 marca 2018 r. w parafii Św. Wojciecha rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Będą one trwały do środy włącznie tj. 14 marca 2018 r.

Msze Święte odbędą się w następujących godzinach:
klasy I SP – V SP – godz.10:00
klasy VI SP – VII SP oraz II GIM – III GIM – godz. 11:00
Zajęcia lekcyjne według planu.
 
 
 
POMAGAMY ZAJĄCZKOWI 2018

Image

W dniach 12-16 marca 2018 r. odbędzie się charytatywna akcja „Pomagamy Zajączkowi”, której celem jest przygotowanie jak największej paczki wielkanocnej dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce. Specjalne „zajączkowe” pudełko na słodycze znajdować się będzie w sekretariacie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkanocnym darze serca.

Paweł Bieńkowski

 

 
"ZLOT" ABSOLWENTÓW

Bardzo lubimy kiedy odwiedzają nas byli uczniowie, kiedy "myszkują" po wszystkich kątach jakby byli u siebie w domu i uśmiechają się od ucha do ucha. Wpadają z okazji i bez okazji.

Dziś odwiedzili nas: Kinga, Partyk, Andrzej, MIchał i Hubert. Ogromnie miło było Was zobaczyć. Dziękujemy i zapraszamy :)

Image

 
LEKCJA PASJI Z PANIĄ MARTĄ GÓRALSKĄ - WOŁOSZ W KL. III

Uczniowie klasy trzeciej poznają tajniki języka włoskiego. Dziś odbyła się kolejna lekcja, której temat brzmiał: Pasta italiana. Pani Marta wykorzystuje przede wszystkim metody aktywizujące, dlatego podczas tej lekcji dzieci "smakowały" słówka w języku włoskim. Nie zabrakło nazw makaronów-spaghetti, penne, farfalle , fusilli oraz sosów : auto, pasta pesto, pasta bianca. Buon appetito!


Dziękujemy mamie Alanka za poświęcony czas. Grazie.

Image

Image

 

Agnieszka Krak

 
SPOTKANIE Z PANIĄ PSYCHOLOG KATARZYNĄ ŁADĄ W KL. VI


Niezależnie od wieku wszyscy posiadamy emocje. Radość, gniew, strach, smutek, to tylko część z nich, które towarzyszą nam prawie każdego dnia. Emocje są wszechobecne i powszechne, a zarazem najbardziej bliskie. W jaki sposób je oswajać? Jak sobie z nimi radzić? Czy istnieją sposoby na ich opanowanie i wyrażanie? Na te i inne pytania szukały odpowiedzi szóstoklasistki podczas warsztatów przygotowanych przez panią psycholog Katarzynę Ładę.


Pani Kasiu, dziękuję za ciekawe spotkanie, poświęcony czas
Wychowawczyni klasy

Image

Image

 
SPOTKANIE Z DOKTOREM BARTOSZEM KONOWALSKIM W KL. VI


W piątek 2 marca klasę szóstą odwiedził doktor Bartosz Konowalski. Spotkanie zostało przygotowane z myślą o męskiej części klasy. Doktor jako specjalista doskonale poprowadził zajęcia, ktorych głównym celem było rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z okresem dorastania.


Panie Doktorze, składam serdeczne podziękowania za przygotowanie zajęć, za poświęcony czas.
Wychowawczyni klasy

Image

Image

 

 
KL. III GIMNAZJUM - POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

 

Z inicjaty pani Marzeny Żochowskiej, mamy Tomka, klasa III gimnazjum zorganizaowała zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów. Akcją w szkole zajęła się Wiktoria Wygoda, a Tomek zebraną karmę dostarczył na miejsce zbiórki.

21 lutego odbyło się spotkanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ostrołęce, na którym uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami pani Marzeny m.in.: wysłuchali wzruszajcej opowieści o adopcji 2 kotów i psa ze schroniska; zapakowali zebraną karmę oraz zamówili kuriera; skontaktowali się telefonicznie ze schroniskiem, do którego miała zostać przekazana paczka oraz wspólnie stworzyli "mapę myśli" zatytułowaną: "Dlaczego pomagamy zwierzętom?"

Panie prowadzące Fundację KUNDELEK, do której powędrowała zebrana karma, przeslały nam serdeczne podziękowania.

My ze swojej strony dziekujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce. Była to kolejna zbiórka zorganizowana w naszej szkole na rzecz zwierząt. Mamy nadzieję, że nie ostatnia

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska

 
Z CENTRUM NATURA W KULTOWNI

28 marca razem z panią Małgosią z Centrum Natura, panią Anitą i panem Staszkiem z Kultowni mieliśmy ciekawe zajęcia przyrodniczo - artystyczne. Graliśmy w ekologiczne koło fortuny, rozwiązywaliśmy różne zadania, na koniec składaliśmy tulipany techniką origami. Dziękujemy za zaproszenie na te wyjątkowe zajęcia.

Image

Image

Image

Image

 
KREATYWNE COŚ Z NICZEGO

Kreatywne prace plastyczne to coś dla nas:) Ostatnio tworzyliśmy zwierzaki z puszek i różności z chrupków kukurydzianych. Pierwszaki są bardzo twórcze!

Image

Image

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»20 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę