Odwiedziło nas
1441576 gości

   

LEKTURA A LAPBOOKU

Na j. polskim uczniowie kl. Va, Vb i VI opracowali lektury w postaci lapbooka.

Image

Image Image

ImageImage

ImageImage

Katarzyna Mierzejewska

 
PLANY NA POWITANIE WIOSNY

Środa - 21 marca:

... oprócz lekcji:

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny (zgłoszeni)
kl. I-III - przygotowanie soków owocowo-warzywnych
kl. IV-V - przygotowanie soków owocowo-warzywnych
kl. VI - "W pogoni za WIOSNĄ" - 15 km "bieg" z mapą
kl. VII-VIII - maraton czytelniczy -Leseraton w j. niemieckim

Image

 
PACZKA DLA KRESÓW

Za 40 dni Wielkanoc. Czy to dużo czasu? - zależy jak na to spojrzeć. By zebrać dary dla potrzebujących Polaków na Kresach – wcale nie tak wiele. Nasza szkoła po raz drugi odpowiada na apel Mazowieckiego Kuratora Oświaty i przyłącza się do harcerskiej akcji Paczka na Kresy. Przed Bożym Narodzeniem dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy kilka kartonów produktów żywnościowych i środków czystości. Harcerze, uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 i p. Dorota z naszej szkoły zawieźli je na Białoruś, Ukrainę i Litwę, Wszyscy wolontariusze mają niezapomniane doświadczenia spotkań z ludźmi spragnionymi polskości, rozmów w języku polskim, wspólnego kolędowania, czasu razem. Niezależnie gdzie byliśmy, wszędzie spotykaliśmy serdecznych, dobrych ludzi, często starszych, samotnych i schorowanych. Bardzo często warunki w jakich żyją są dalekie od przeciętnych standardów w naszym kraju. Mimo to, czuliśmy się niezwykle ugoszczeni – ciepłem serc, pozytywną energią, która płynęła od Polaków mieszkających daleko od Ojczyzny. Ubogacono nas radością i optymizmem - niezależnymi od ilości posiadanych dóbr i trudów dnia codziennego, piękną znajomością języka polskiego i naszej historii. Wiosną tego roku chcemy jeszcze raz udowodnić, że pamiętamy o naszych rodakach na wschodzie. Wierzymy, że i tym razem okażą Państwo swą szczodrość i wielkie serca. Zbieramy: środki żywności, słodycze, kawy, herbaty, oleje, chemię, medykamenty, środki opatrunkowe, kremy. Mile widziane są też kartki z życzeniami świątecznymi. Mamy czas do 29 marca. Liczymy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdy dar.

Na koniec – dziękujemy Dyrekcji LO nr 2 za zaproszenie naszej szkoły do tej wyjątkowej akcji 😊

 

Image

Image

Image

Image

 
KL. V W "ŁUBUDU"

Klasa 5 b świętuje Dzień Kobiet w Łubudu Bowling. To był niesamowity dzień! :)

Image

Image

Image

Marzena Staśkiewicz

 
WYCIECZKA KL. VI-VIII DO WARSZAWY

We środę 20 lutego uczniowie klas VI-VIII wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była "Niewidzialna Wystawa", której założenie polegało na poczuciu emocji osób niewidomych. Zwiedzający mogli używać zmysłów słuchu oraz dotyku w przemierzaniu kolejnych sal pełnych przeszkód. Następną atrakcją dnia był wodny musical "Romeo i Julia" w trochę nowszym stylu, wykonany przez aktorów sceny Buffo. Zwieńczeniem wyjazdu był spacer po pięknych, Królewskich Ogrodach Światła w Wilanowie. Uczniowie zakończyli wycieczkę szczęśliwym powrotem do domu. Magdalena Chalamońska

Image

Image Image

Image Image

Image Image

Magdalena Chalamońska

 

 

 
WALENTYNKI 2019

We czwartek 14 lutego naszą szkołą zawładnęła kipiąca z wszechobecnych czerwonych serc miłość. Przekazywaliśmy ją bliskim nam osobom w postaci walentynek, roznoszonych dzięki utworzonej specjalnie w tym celu poczcie, będącej nieodłączną tradycją Dnia Zakochanych. Chętni uwiecznienia niecodziennego święta mieli także możliwość zrobienia sobie zdjęć w akompaniamencie walentynkowych akcentów, a miłosną atmosferę dodatkowo osładzały sprzedawane na charytatywnym, walentynkowym kiermaszu ciastka. Za główny cel tegorocznego świętowania obraliśmy sobie przekazywanie innym serca, co zrealizowaliśmy cały dochód z obu przedsięwzięć przekazując na leczenie ośmioletniej Diany.

Image

Image

Image

Image

Marta Kołodziejska (kl. VII)


 

 
NIEWIELKA ZMIANA PLANU

UWAGA!!! niewielkie zmiany w planie lekcji od 18.02.2019.

Aktualny plan do pobrania na stronie szkoły.

 
PRZYGOTOWANIA DO MATEMATYCZNYCH KONKURSÓW

Już luty. Za miesiąc matematyczne konkursy - Kangur, pierwszy etap Łamigłowy 2019. Na zajęciach z p. Dorotą staramy się do nich systematycznie przygotowywać. Rozwiązujemy zadania z poprzednich edycji, trudzimy się nad różnorodnymi zadaniami językowymi. Czasem czarujemy wstęgami Möbiusa, rozwiązujemy nietypowe zagadki:) Staramy się patrzeć szerzej i widzieć więcej...

Image

Image

Image

Image

 
WALENTYNKI 2019 W KL. VA I VI

14 lutego klasa Va i VI wspólnie wybrały się do kręgielni ŁUBUDU, aby przyjemnie spędzić walentynkowe popołudnie. Sądząc po zaangażowaniu uczniów w grę, można stwierdzić, że bardzo im się podobało. Po zakończonej rozgrywce i zjedzonym obiedzie, uczniowie udali się do galerii Bursztynowej na dalszą „integrację”.

Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image

tekst i zdjęcia Zosia Zielińska kl. VI (oprócz grupowych)

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»22 Lipca 2019
Imieniny obchodzą:
Albin, Bolesława,
Bolisława

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę