Odwiedziło nas
1398150 gości

   

DRUGOKLASIŚCI LAUREATAMI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Nasi drugoklasiści- Pola, Marcin i Kubuś zostali laureatami konkursu na kartkę bożonarodzeniową z motywem wycinanki kurpiowskiej, zorganizowanego przez Związek Kurpiów. Cieszymy się bardzo - poznając własne korzenie, zdobywamy nagrody! Brawa dla naszych uczniów - Kuba - I miejsce, Marcin - II miejsce, Pola III miejsce:)

Image

Image

Image

Image

 
WIGILIA 2018 - KL. V B

21 grudnia klasa Vb miło spędziła czas podczas Wigilii klasowej, a po Jasełkach wyruszyła do Punktu Terapeutycznego „Słoneczko”, gdzie wspólnie z przedszkolakami oraz Paniami Kurpiankami przygotowali świąteczne dekoracje. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w tym dniu, szczególnie Pani Iwonce Zyśk za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć.

Image

Image

Image

Marzena Staśkiewicz

 
WIGILIA W KL. IV A - 2018 R.

Boże Narodzenie to czas magiczny, niezwykle piękny, przepełniony ciepłem rodzinnym, radością, miłością. Przy wigilijnym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy i nauczycieli. Łamiemy się opłatkiem ze wszystkimi, a zatargi i antypatie idą w niepamięć. W piątek, 21 grudnia, w klimat świąt wprowadziły szkołę "Jasełka"- przygotowane przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Opłatek na stole, rodzinna atmosfera, goście, którzy nas zaszczycili swoją obecnością, zapach potraw wśród świec - to najkrótszy opis Wigilii, którą zorganizowaliśmy w naszej klasie.

Image

Image

Image

 

Aneta Zyśk

 
LOTERIA FANTOWA

18 grudnia odbyła się loteria fantowa, której celem była zbiórka pieniędzy dla dzieci z hospicjum w Ostrołęce. Serdecznie dziękujemy za udział w losowaniu oraz za wszelką pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Image

Image

Image Image

Image

Marzena Staśkiewicz,
Paweł Bieńkowski

 
POMÓŻMY MARCINOWI STANĄĆ NA NOGI - AKCJA CHARYTATYWNA

6 grudnia w naszej szkole odbyła się finalna akcja bezpośredniej pomocy charytatywnej – przekazanie środków na leczenie i rehabilitację Pana Marcina. Cała akcja i pomysł zaczął się trzy tygodnie wcześniej. Nawiązaliśmy kontakt z siostrą Pana Marcina – Sylwią. Dokładnie opowiedziała nam, co się stało Jej bratu i jakiej pomocy oczekują. Postanowiliśmy działać. Zorganizowaliśmy pośród siebie grupę aktywistów, którzy mieli zaproponować przebieg akcji. Po rozmowie z Panią Dyrektor zapadły pierwsze decyzje. Postanowiliśmy zaprosić do szkoły kolegów Pana Marcina – strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu, z którymi na co dzień współpracował. Przyjechali. Zapewnili nam wspaniały dzień informacyjno – szkoleniowy – począwszy od wyposażonego po brzegi, wozu bojowego, na ćwiczeniach ratunkowych kończąc. Podczas pokazu opowiadali nam o swoim przyjacielu. W spotkaniu ze strażakami wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za tak profesjonalny szybki kurs pożarnictwa. Kolejnym etapem było pieczenie i sprzedaż ciast. Starsi uczniowie zobowiązali się tym zająć. Poszło im świetnie! Kącik ze słodkościami organizowaliśmy przez niemal tydzień. Chętnie kupowali uczniowie, nauczyciele a nawet Rodzice, którym serdecznie dziękujemy! Pieniążków przybywało. Zliczaniem systematycznie zajmowała się nasza niezastąpiona Pani Ula. Byliśmy pod wielkim wrażeniem jaką kwotę udało się uzbierać. Właśnie w czas Szkolnych Mikołajek zaprosiliśmy Panią Sylwię, by podczas uroczystego apelu przekazać owoc naszej wspólnej pracy… Wzruszeń nie było końca, szczególnie w momencie, gdy obejrzeliśmy króciutki filmik, którego bohaterem był sam Pan Marcin… Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbą i wsparli tę akcję. Dzięki niej jeszcze bardziej się zżyliśmy i doświadczyliśmy niesamowitych emocji. Mamy nadzieję, że Pan Marcin stanie wcześniej na nogi niż przewidują lekarze i zagra swój mecz życia – jest również bramkarzem Rzekunianki

 

DZIĘKUJEMY, POZDRAWIAMY I MOCNO TRZYMAMY KCIUKI !!!

Image

Image

Image

Image Image

 

Image

Aneta Zyśk

 
ŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIA

Święta, święta i po świętach... Na szczęście mamy dużo miłych wspomnień! Po pierwsze pieczenie pierniczków.

Image

Image

Po drugie klasowe wigilie.

Image

Image

Po trzecie odwiedziny Świętego Mikołaja.

Image

Image

Po czwarte jasełka i wspólne śpiewanie kolęd.

Image

Image

 

 
PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Image

 
PIĄTEK -21.12.18

PLAN PRACY
PIĄTEK 21.12.2018 r.
WIGILIA 8:00 – 12:00

Jasełka

godz. 9:00 – 9:30 klasy I – III

godz. 9:45 – 10:15 klasy IV – V

godz. 10:30 – 11:00 klasy VI – III g

11:30 – 12:00 SPRZĄTANIE

Dyżury według harmonogramu:

ŚWIETLICA

 

12:00 – 13:35 p. I. Ościłowska, p. Joanna Górska, p. W. Załuska,
p. R. Wysocki,

13:35 – 14:30 p. J. Górska, p. L. Kaczyński, p. M. Kaszuba-Lipińska

14:30 – 15:25 p. J. Górska, p. L. Kaczyński

15:25 – 16:30 p. L. Gontarz, p. L. Prusik

NAUCZYCIELE BEZ WYCHOWAWSTWA POMAGAJĄ WYCHOWAWCOM
WEDŁUG PLANU !!!

 

 
MOJA MAŁA HISTORIA

Podczas lekcji historii staraliśmy się zrozumieć czas… Układając swoje zdjęci a – od maluszka po czwartoklasistę – na tasiemce, nazwanej dumnie, osią czasu, pokazaliśmy naszą małą historię życia… Było bardzo sentymentalnie i wesoło…

Image

Image Image

Image Image

Image

Aneta Zyśk

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»24 Lutego 2019
Imieniny obchodzą:
Bogurad, Bogusz, Boguta
Do końca roku szkolnego zostało 116 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę