Odwiedziło nas
1648585 gości

   

Egzamin gimnazjalny

W dniach 24 i 25 kwietnia uczniowie klasy 3 gimanazjum - czyli nasi pupile - przystąpią do najważniejszego sprawdzianu na tym etapie nauki.
Egzamin gimnazjalny część humanistyczna odbędzie się we wtorek o godz. 9.00 w budynku Straży Pożarnej przy ul. Celnej 11, a część matematyczno - przyrodnicza w środę o tej samej porze.

Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

 
Sukces flecistek !
Dziewczęta z Zespołu Fletów Prostych „Letizja” zaprezentowały się podczas XI Konkursu Szkolnych Zespołów Instrumentalnych województwa mazowieckiego.
Wykonały następujące utwory: „Taniec szkocki”, „Dobry taniec polski”, „Sarabandę” oraz „Gawrota” i zdobyły pierwsze ex-eqwo miejsce.
Wyborem repertuaru i przeygotowaniem flecistek zajęła się pani Ewa Szelkowska – WoĄniczko.
Gratulujemy!
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.
Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom” został przeprowadzony w OSP w Ostrołęce.
Podczas miejskiego etapu swoją wiedzę z pożarnictwa sprawdzali również reprezentanci naszej szkoły. Konkurs, który jest organizowany od kilkunastu lat, to nie tylko możliwość zapoznania się młodych ludzi z problematyką strażacką, ale także wiedza z zakresu ochrony przeciwpożarowej, która potrzebna jest każdego dnia.
A oto wyniki miejskiego etapu wiedzy pożarniczej: w kategorii szkół podstawowych:
II miejsce – Krystian Kossakowski ( klasa VI)
W kategorii gimnazjów
I miejsce – Łukasz Kowalski ( klasa III )
II miejsce – Karol Szczepkowski ( klasa III )

Natomiast w etapie powiatowym szkołę reprezentował Krystian Kossakowski, który zajął IV miejsce.

Gratulujemy!
 
Wieczór poetycki "Miłosny kalejdoskop"

Niesłabnąca jest siła poezji i muzyki o tematyce miłosnej, dlatego stała się inspiracją do kolejnego spotkania poetyckiego. Inicjatorami wieczorku byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich nauczyciele.
W magicznej scenerii zaprezentowali się recytatorzy i soliści. Wykonali wiersze Gałczyńskiego, Poświatowskiej, Mickiewicza, Tuwima oraz piosenki o miłości.
Cieszymy się, że spotkania poetycko – muzyczne budzą zainteresowanie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. To doskonały czas na chwilę refleksji, wyciszenia i skupienia, którego tak mało w dzisiejszym świecie.

 
Mamy finalistę! 07.12.2007 R.

16 grudnia 2006 roku odbył się stopień rejonowy konkursu polonistycznego. Uczestników obowiązywała znajomość tekstów ujętych w podstawie programowej dla uczniów gimnazjum. Inspiracją konkursu był motyw snu w literaturze i sztuce.

Uczeń klasy III Społecznego Gimnazjum STO w Ostrołęce Łukasz Kowalski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego z wysokim wynikiem – 47 pkt na 50 możliwych, co daje 94%.
Do konkursu Łukasza przygotowywała nauczycielka języka polskiego Irena Prusaczyk.
Życzymy połamania pióra i gratulujemy!

 
Na święta 07.12.2007 R.
Image
 
Kiermasz przedświąteczny 07.12.2007 R.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w szkole kiermasz, na którym można było zakupić piękne, własnoręcznie wykonane prace, (karty świąteczne, portrety Mikołaja, stroiki, choinki).

Największym hitem tegorocznego kiermaszu były makaronowe choinki. Zyski ze sprzedaży przeznaczone będą na zakup pomocy szkolnych.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy, gratulujemy pomysłowości i zapraszamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach.

Samorząd szkolny

 
"I Ty zostań Mikołajem" 07.12.2007 R.

Tradycją naszej szkoły stała się akcja, która ma na celu pomoc dzieciom potrzebującym. Już od siedmiu lat Samorząd Szkolny przekazuje paczki w okresie przedświątecznym.
W tym roku wsparliśmy świetlicę środowiskową, działającą przy Zespole Szkół w Lelisie. Aby akcja odbiła się szerokim echem, już od połowy listopada rozpoczęliśmy szereg działań zmierzających do zwiększenia zainteresowania losem biednych dzieci. W tym celu informowaliśmy społeczność uczniowską, nauczycieli, rodziców i wszystkich zainteresowanych poprzez plakaty, ulotki, rozmowy. Starania nasze przyniosły wymierny efekt w postaci ogromnej ilości zebranych rzeczy. Cieszy nas, że z roku na rok liczba prezentów rośnie.
20 grudnia przedstawiciele szkoły zawieĄli podarunki do Lelisa.
Opiekunowie świetlicy oraz dzieci tam uczęszczające przyjęli nas wyjątkowo. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie w gwarze kurpiowskiej o tematyce bożonarodzeniowej. Następnie zostaliśmy poczęstowani pysznymi kanapkami i ciastem.
Dzięki wizycie w Lelisie, pełnej ciepła i wzruszeń, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wiele satysfakcji przynosi pomoc drugiemu. Doskonale wiemy, że lepiej jest dawać niż brać.

 
13 PAŹDZIERNIKA ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ 13.10.2007 R.

13 października w naszej szkole odbyła się akademia z trzech ważnych powodów:
1.Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego
2.Pasowanie pierwszaków
3.Dzień Edukacji Narodowej.
Jak na każdej akademii najpierw wystąpiła Pani Dyrektor i wygłosiła mowę na temat naszej szkoły i tego co się w niej dzieje.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»10 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą:
Asteria, Bernard, Bogdan

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę