Odwiedziło nas
1648643 gości

   

Dzień Niepodległości

Oprócz uroczystych obchodów Dnia Niepodległości w tym roku weszła nowa forma uczczenia tego święta. Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum spotkały się ze znanym historykiem, działaczem społecznym i przyjacielem naszej szkoły z dr Jerzym Kijowskim. Spotkanie odbyło się w formie pogadanki. Na wstępie dr Jerzy Kijowski odczytał wiersze Cypriana Kamila Norwida i Alfreda Sierzputowskiego Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wysłuchali interesującą opowieść o burzliwych czasach wyzwolenia naszego kraju z jarzma zaboru. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania staną się naszą tradycją.

 
Super Belfer 2007
W piątkowe popołudnie 12 października 2007r., w jesiennej scenografii i przy akompaniamencie chóru szkolnego, społeczność Zespołu Szkół STO w Ostrołęce uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2007/2008. Tego dnia odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Najmłodsi zaprezentowali się w przedstawieniu „Jesień…”. Otrzymali gratulacje od Pani Dyrektor, upominki, gromkie brawa publiczności i stali się prawowitymi uczniami szkoły.
Czytaj całość
 
Partnerzy z projektu przyjaciółmi

 Od 28 września do 1 października 2007 r. w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce przebywali goście z Beatrix Potter School w Londynie. Wizyta miała ścisły związek z zakończonym w sierpniu bieżącego roku projektem w ramach programu Socrates Comenius. Projekt o nazwie „Together”- „ Razem” realizowany był w ciągu trzech ostatnich lat przez szkoły partnerskie: Beatrix Potter School w Londynie w Wielkiej Brytanii, De Witte School w Noordwijk w Holandii, Direzione Didattica Statale w Cortonie we Włoszech oraz Społeczną Szkołę Podstawową Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce.

Czytaj całość
 
Wakacje naszych uczniów

Nasi uczniowie cieszą się z rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale mile wspominają wakacje.

Zamieszczamy rysunek oraz kilka słów o wakacjach jednej z naszych uczennic..

Image 

"Moje wakacje zaliczam do udanych, ponieważ od razu po zakończeniu roku szkolnego wyjechałem do Chorwacji.
Czytaj całość
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Nasi pupile z klasy IIIG po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony. Uzyskali najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego zarówno w części humanistycznej jak i matematyczno - przyrodniczej w Ostrołęce. Nasza średnia - łącznie 81 pkt z obu części - jest wynikiem zdecydowanie wyższym od pozostałych szkół zarówno publicznych jak i niepublicznych. Kolejny wynik punktowy to 66 pkt Gimnazjum Klasycznego.
 
Podręczniki 2007/2008
Zamieszczamy listę podręczników na rok szkolny 2007/2008.
Czytaj całość
 
Technologia informatyczna ponad granicami i kontynentami


    Nasza Pani Dyrektor Katarzyna Kossakowska, od 23 kwietnia do 4 maja tego roku, przebywała w Lake Charles w stanie Louisiana w USA. Wizyta mogła dojść do skutku dzięki zaproszeniu p. K. Kossakowskiej do udziału w międzynarodowej wymianie dyrektorów i edukatorów IT w ramach programu Fulbright Exchange i British Council. Program rozpoczął się w 2001 roku między Calcasieu Parish School Technology Center i edukatorami technologii informatycznej z Londynu. W tym roku program został poszerzony o nowych partnerów: dyrektora szkoły z Holandii, Polski i profesora uniwersytetu Kingstone w Londynie, który podczas wizyty prowadził badania naukowe w celu porównania poziomu wykorzystania technologii informatycznej w Wielkiej Brytanii, USA, Holandii i Polsce.
 

Czytaj całość
 
Zaproszenie na piknik rodzinny
Image
„Na pikniku ze Społeczną S T O, baw się zdrowo i aktywnie, to jest to!”

Zarząd SKT nr 116, dyrektor, nauczyciele,
rodzice i uczniowie
Zespołu Szkół STO w Ostrołęce
serdecznie zapraszają na piknik rodzinny,
który odbędzie się 20 czerwca 2007 r.,
o godzinie 15:00, na bocznej płycie stadionu MOSIR.
 

 
Dzień matki

Trudno słowami wyrazic życzenia którymi chcielibyśmy obdarować nasze mamy. Uczniowie klasy IV próbowali przekazać dla mam życzenia w postaci tzw "laurek". oto one:

Image

Image

 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»10 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą:
Asteria, Bernard, Bogdan

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę