Odwiedziło nas
1619897 gości

   

Koncert laureatów

Koncert flecistek

Z niecierpliwością czekałam na dzień, w którym pojedziemy na Koncert Laureatów Zespołów Instrumentalnych. Pani Ewa Szelkowska – Woźniczko oznajmiła nam, że wyjedziemy 25.04.08 r. o godzinie 6:45. Tego dnia wraz z koleżankami czekałyśmy o ustalonej porze, przed szkołą, na autobus. W tym ważnym dniu towarzyszyły nam pani dyrektor Katarzyna Kossakowska i oczywiście pani Ewa Szelkowska- Wodniczko. O godz. 9:15 byłyśmy już na miejscu. Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina nie zmieniła się prawie wcale przez ten długi rok. Od razu po wejściu do Akademii poszłyśmy się przebrać w suknie. Następnie udałyśmy się do sali koncertowej, gdzie odbyła się próba generalna. Czułam, że gra poszła okropnie, gdyż pomyliłam się wiele razy. Przerażała mnie wielkość sali oraz ilość publiczności zgromadzonej na widowni.
Po próbie nasza pani dyrygentka zrobiła nam kilka zdjęć przed występem. Gdy zegary wybiły godzinę 11:30 rozpoczął się koncert finałowy. Kiedy nadeszła nasza kolej bałam się, że zawładnie mną trema, jednak pani Ewa dodawała wszystkim otuchy. W czasie występu byłam bardzo skoncentrowana, myślałam tylko o grze na flecie i wyszło całkiem dobrze. Tak stwierdziła pani dyrektor, która trzymała za nas kciuki siedząc na widowni. Po wykonaniu utworów przez wszystkie zespoły nadeszła chwila na werdykt i rozdanie nagród. Na początku ogłoszono wyróżnienia, miejsca III i II. Czułam, że zajęłyśmy I miejsce, ale nie miałam pewności czy pucharowe. Gdy wywołano nasz zespół na scenę i wręczono puchar, ucieszyłam się niesamowicie. Byłam zadowolona i dumna z siebie i zespołu. Po rozdaniu nagród każda z nas została sfotografowana z pucharem. Później pojechałyśmy do restauracji,, Pizza Hut” i tam zjadłyśmy obiad.
Droga powrotna minęła spokojnie, ponieważ byłyśmy zmęczone tym dniem. Mam nadzieję, że w następnym roku również zagramy w finale.

Dorota Jabłońska

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski w Zapamiętywaniu

W dniach 19 - 20 kwietnia br. 25 uczniów Zespołu Szkół STO w Ostrołecebrało udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w Zapamiętywaniu w Warszawie.Konkurs zorganizował Instytut Narodowej Edukacji wraz z Akademią ECCE HOMO XXI, Instytutem Geofizyki PAN oraz Zespołem Szkół PRO FUTURO. W konkursie wzięło udział ok. 200 uczniów,  w tym 25 uczniłów naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych:

Czytaj całość
 
Warsztaty ceramiczne

31 marca 2008 klasy I-III udały się na warsztaty ceramiczne do Mostówki.

Uczniowie wraz z wychowawcami budzili swą twórczość tworząc gliniane przedmioty, rośliny, postacie i malując w najróżniejsze wzory duże, ceramiczne koty.

Byliśmy zachwyceni spotkaniem z artystami, klimatem pracowni, fachowością i świetną organizacją zajęć. Nasze żołądki wypełniły smakowite kiełbaski z ogniska. Oczy cieszyły wytwory rąk własnych, pracowników galerii, a także pokaz mydlanych baniek.

Już dziś zapowiedzieliśmy się na kolejne warsztaty, a wszystkich zachęcamy do kontaktów z „żywą sztuką”.

Image 

 
Konkurs plastyczny dla przedszkoli

Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołece podjął inicjatywę zorganizowania konkursu plastycznego dla ostrołęckich przedszkoli i ooddziałów klas "0" pod hasłem"

"Bawmy się wspólnie, patrzmy na siebie także sercem".


 

Czytaj całość
 
Wojewódzki Przegląd Zespołów Instrumentalnych

Nic nie zapowiadało takiego sukcesu. Dnia 27 marca 2008 r. dziewięcioosobowy szkolny zespół fletowy "Letizja" wyruszył do Warszawy na Wojewódzki Konkurs Szkolnych Zespołów Instrumentalnych.

Czytaj całość
 
Sprawdzian klasy 6
Dnia 8 kwietnia 2008 r. uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej pisali test kompetencji. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 900  i jak co roku, obejmował wiadomości z różnych przedmiotów.
 
Finałowa gala konkursu plastycznego

    27 marca 2008r w Centrum Promocji Kadr ZEW-T w Warszawie odbyła się finałowa gala konkursu plastycznego realizowanego w ramach programu edukacyjnego "Prąd- mój bezpieczny przyjaciel" i w ramach kampanii społecznej "Bezpieczniej z prądem" . Nasz uczeń Sebastian Krak z klasy 1b został laureatem V edycji konkursu.Wykonał pracę plastyczną na temat "Bezpieczna energia dla mnie, dla domu, dla środowiska" i zajął III miejsce. Organizatorem konkursu był ZEW-T Dystrybucja Sp. Z o.o z siedzibą w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej z siedzibą w Poznaniu.

Image
Czytaj całość
 
Dzień Talentu
 
Program Profilaktyczny

    4 marca 2008 roku uczniowie klas drugiej i trzeciej gimnazjum uczestniczyli w programie profilaktycznym. Spotkanie odbyło się w sali sportowej im. Arkadiusza Gołasia, a prowadził je były wokalista zespołu rockowego Oddział Zamknięty. 

 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»10 Lipca 2020
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Amelia,
Aniela

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę