Odwiedziło nas
1459307 gości

   





Wycieczka do Mostówki
      W czwartek pojechaliśmy na warsztaty ceramiczne do Mostówki.
Kiedy dotarliśmy na miejsce najpierw przywitaliśmy się z paniami, które miały prowadzić z nami zajęcia. Następnie wysłuchaliśmy informacji, które dotyczyły m.in. planu zajęć, sztuki ceramicznej oraz metod malowania . Potem przystąpiliśmy do prac ręcznych. Na początku mieliśmy malować koty lub misie. Przed zdobieniem figurek dostaliśmy farby i dwa pędzle – pierwszy gruby do pokrycia dużej powierzchni, a drugi cienki do robienia ozdób. Przy malowaniu i ozdabianiu było dużo zabawy. Wszystkie posążki były bardzo piękne i kolorowe. Gdy już kończyliśmy prace pani przyniosła nam dodatkowo błyszczącą farbę w kolorze srebrnym , złotym i miedzianym. Tymi kolorami mieliśmy wykończyć nasze figurki. Po skończeniu dostaliśmy jeszcze dodatkowo do pomalowania tzw. „dokładki” - krówkę, aniołka lub kurę. Ja wybrałam krówkę. Miał to być prezent dla mojego brata. Następnie przyszedł czas na lepienie z gliny. Pierwszą rzecz, którą mieliśmy wyczarować z kawałka zimnej masy, było serce lub kubek dla mamy. Potem mogliśmy robić, co nam się podobało. Niektórzy lepili zwierzątka,, a jeszcze inni naczynia albo ludziki. Nie było to łatwe, ponieważ im dłużej gniotło się glinę, tym bardziej stawała się ona twarda i zaczynała się kruszyć . Jednak wszyscy dali sobie radę. Trzeba było też pamiętać , aby przed złączeniem ze sobą poszczególnych kawałków posmarować je płynną gliną. W przeciwnym razie części naszych figurek poodpadałyby. Po zakończeniu wszystkich robót wyszliśmy na dwór, aby zjeść przepyszne kiełbaski. Na zakąskę dostaliśmy chleb, ketchup i musztardę. Następnie chętne osoby poszły do sklepiku z pamiątkami i jedzeniem. Był on mały , więc na raz mogło tam wejść nie więcej jak pięć osób. Po jakimś czasie przyszedł czas na zabawy . Ja skakałam z moimi koleżankami na skakance, a inni grali w piłkę lub się ganiali. Było świetnie. Panie zrobiły też pokaz baniek mydlanych, które były ogromne i długie. Najbardziej podobały się one maluchom. W końcu nadszedł czas powrotu do domu. Wzięliśmy koty , misie i pozostałe prace . Nasze gliniane wyroby zostawiliśmy na miejscu, by wypalono je w piecu. W przeciwnym razie byłyby miękkie jak plastelina. Niechętnie pożegnałam się z Mostówką, ale trzeba było pojechać do domu. Po powrocie długo wspominałam spędzone tam chwile.

Wiktoria Sumara uczennica klasy IV


 
Koncert laureatów

Koncert flecistek

Z niecierpliwością czekałam na dzień, w którym pojedziemy na Koncert Laureatów Zespołów Instrumentalnych. Pani Ewa Szelkowska – Woźniczko oznajmiła nam, że wyjedziemy 25.04.08 r. o godzinie 6:45. Tego dnia wraz z koleżankami czekałyśmy o ustalonej porze, przed szkołą, na autobus. W tym ważnym dniu towarzyszyły nam pani dyrektor Katarzyna Kossakowska i oczywiście pani Ewa Szelkowska- Wodniczko. O godz. 9:15 byłyśmy już na miejscu. Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina nie zmieniła się prawie wcale przez ten długi rok. Od razu po wejściu do Akademii poszłyśmy się przebrać w suknie. Następnie udałyśmy się do sali koncertowej, gdzie odbyła się próba generalna. Czułam, że gra poszła okropnie, gdyż pomyliłam się wiele razy. Przerażała mnie wielkość sali oraz ilość publiczności zgromadzonej na widowni.
Po próbie nasza pani dyrygentka zrobiła nam kilka zdjęć przed występem. Gdy zegary wybiły godzinę 11:30 rozpoczął się koncert finałowy. Kiedy nadeszła nasza kolej bałam się, że zawładnie mną trema, jednak pani Ewa dodawała wszystkim otuchy. W czasie występu byłam bardzo skoncentrowana, myślałam tylko o grze na flecie i wyszło całkiem dobrze. Tak stwierdziła pani dyrektor, która trzymała za nas kciuki siedząc na widowni. Po wykonaniu utworów przez wszystkie zespoły nadeszła chwila na werdykt i rozdanie nagród. Na początku ogłoszono wyróżnienia, miejsca III i II. Czułam, że zajęłyśmy I miejsce, ale nie miałam pewności czy pucharowe. Gdy wywołano nasz zespół na scenę i wręczono puchar, ucieszyłam się niesamowicie. Byłam zadowolona i dumna z siebie i zespołu. Po rozdaniu nagród każda z nas została sfotografowana z pucharem. Później pojechałyśmy do restauracji,, Pizza Hut” i tam zjadłyśmy obiad.
Droga powrotna minęła spokojnie, ponieważ byłyśmy zmęczone tym dniem. Mam nadzieję, że w następnym roku również zagramy w finale.

Dorota Jabłońska

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski w Zapamiętywaniu

W dniach 19 - 20 kwietnia br. 25 uczniów Zespołu Szkół STO w Ostrołecebrało udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w Zapamiętywaniu w Warszawie.Konkurs zorganizował Instytut Narodowej Edukacji wraz z Akademią ECCE HOMO XXI, Instytutem Geofizyki PAN oraz Zespołem Szkół PRO FUTURO. W konkursie wzięło udział ok. 200 uczniów,  w tym 25 uczniłów naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych:

Czytaj całość
 
Warsztaty ceramiczne

31 marca 2008 klasy I-III udały się na warsztaty ceramiczne do Mostówki.

Uczniowie wraz z wychowawcami budzili swą twórczość tworząc gliniane przedmioty, rośliny, postacie i malując w najróżniejsze wzory duże, ceramiczne koty.

Byliśmy zachwyceni spotkaniem z artystami, klimatem pracowni, fachowością i świetną organizacją zajęć. Nasze żołądki wypełniły smakowite kiełbaski z ogniska. Oczy cieszyły wytwory rąk własnych, pracowników galerii, a także pokaz mydlanych baniek.

Już dziś zapowiedzieliśmy się na kolejne warsztaty, a wszystkich zachęcamy do kontaktów z „żywą sztuką”.

Image 

 
Konkurs plastyczny dla przedszkoli

Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołece podjął inicjatywę zorganizowania konkursu plastycznego dla ostrołęckich przedszkoli i ooddziałów klas "0" pod hasłem"

"Bawmy się wspólnie, patrzmy na siebie także sercem".


 

Czytaj całość
 
Wojewódzki Przegląd Zespołów Instrumentalnych

Nic nie zapowiadało takiego sukcesu. Dnia 27 marca 2008 r. dziewięcioosobowy szkolny zespół fletowy "Letizja" wyruszył do Warszawy na Wojewódzki Konkurs Szkolnych Zespołów Instrumentalnych.

Czytaj całość
 
Sprawdzian klasy 6
Dnia 8 kwietnia 2008 r. uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej pisali test kompetencji. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 900  i jak co roku, obejmował wiadomości z różnych przedmiotów.
 
Finałowa gala konkursu plastycznego

    27 marca 2008r w Centrum Promocji Kadr ZEW-T w Warszawie odbyła się finałowa gala konkursu plastycznego realizowanego w ramach programu edukacyjnego "Prąd- mój bezpieczny przyjaciel" i w ramach kampanii społecznej "Bezpieczniej z prądem" . Nasz uczeń Sebastian Krak z klasy 1b został laureatem V edycji konkursu.Wykonał pracę plastyczną na temat "Bezpieczna energia dla mnie, dla domu, dla środowiska" i zajął III miejsce. Organizatorem konkursu był ZEW-T Dystrybucja Sp. Z o.o z siedzibą w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej z siedzibą w Poznaniu.

Image
Czytaj całość
 
Dzień Talentu
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 nast.  » koniec »»



19 Września 2019
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January

Wakacje!!!













©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę