Odwiedziło nas
1459364 gości

   

"Łamigłowy" Starachowice

Nasza uczennica  klasy I Gimnazjum Milewska Kamila zajęła III miejsce w grupie klas gimnazjalnych.

Czytaj całość
 
Finał IV edycji konkursu plastycznego
15 maja 2008 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył sie Finał IV esdycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Bezpieczna Energia dla mnie, dla domu , dla środowiska". W ramach projektu edukacyjnego "Bezpieczniej z Prądem", Sebastian Krak uczeń klasy I b, osobiście odebrał wyróżnienie z rąk Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wyróznione prace plastyczne można było podziwiać w jednym z pawilonów Targów.
Czytaj całość
 
Dzień Matki

 Ukochanym Mamom w dniu Ich Święta

najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, radosci, uśmiechu,

pociechy z najbliższych oraz samych słonecznych chwil

składają

        małe i duże dzieci         

 

 

 

 

Czytaj całość
 
Szanowni Rodzice

W związku z trudnościami w ksiegowaniu uprzejmie prosimy o umieszczanie na przelewach dokładnej informacji na temat zobowiazań finansowych wobec szkoły w rozbiciu na czesne i płatność za obiady oraz określenia za który miesiąc zostaje wnoszona opłata.

Z góry dziękujemy 

 
Finał Konkursu Regionalnego " Czy znasz swoje miasto?"
15 maja 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce odbył sie finał XIII edycji Konkursu Regionalnego " Czy znasz swoje miasto?". Wzięło w nim udział 27 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Stojącym na bardzo wysokim poziomie i wyrównanym konkursie w pionie szkół podstawowych II miejsce zajął uczeń z naszej szkoły Ryszard Samsel z klasy VI natomiast Artur Kielak z klasy I gimnazjum uplasował sie na 5-6 miejscu wśród gimnazjalistów,
Czytaj całość
 
Wspaniali recytatorzy są wśród nas!

Dnia 30 kwietnia 2008 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – „Promyk Poezji”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwianie na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Należało zarecytować dowolny wiersz wybranego poety. W konkursie wzięło udział 24 uczniów ostrołęckich szkół. Nauczycielki naszej szkoły p.Alicja Błaszkowska, p. Agnieszka Krak i p. Dorota Żebrowska przygotowały swoich uczniów. Efektem wspólnej pracy są:

 

·    

Czytaj całość
 
Sukcesy taneczne naszej uczennicy

Dnia 26 kwietnia 2008 roku Nikolet Zielińska – uczennica klasy Ia wraz z partnerem Bartoszem wzięli udział w turnieju tańca towarzyskiego w Makowie Mazowieckim. Tancerze walczyli o Puchar Starosty Powiatu Mazowieckiego. W kategorii wiekowej 8-9 lat; klasie H, stylu kombinacji 3T zajęli znakomite drugie miejsce. Gratulujemy srebrnego medalu! Zważywszy na to, iż był to pierwszy turniej w ich karierze, wróżymy im  kolejne, liczne sukcesy.

Image
 
Lekcja w Muzeum
Dnia 25 kwietnia 2008 roku w piątek klasa IV i przedstawiciele kółka history
cznego pod opieką pani Anety Zyśk wyruszyli do muzeum. Tego dnia o godz. 13.00 miała się odbyć wcześniej zaplanowana lekcja muzealna.
Droga trwała około 30 minut. Zrobiliśmy sobie przerwę przy Pomniku Czwartaków. Stąd już prosto udaliśmy się do muzeum. W muzeum przywitały nas bardzo miłe panie. Najpierw zapoznaliśmy się z wystawą czasową pt. „Kultura Węgierska”. Później obejrzeliśmy wystawę stałą o starej Ostrołęce. Zaciekawiła nas historia o przypadkowym włączeniu się alarmu podczas odkurzania cennego obrazu. Podobały nam się również mundury żołnierzy oraz galeria sztuki Kultury Kurpiowskiej. Podziwialiśmy piękną kapliczkę z drewna nadjedzoną przez korniki, obrazy i zabytkowe krzyże. Zajęcia skończyły się około godziny 15:00.
Bardzo nam się podobała lekcja historii w muzeum. Mamy nadzieję, że pani zrobi nam jeszcze kiedyś prezent w postaci podobnych zajęć.

Dominika Rakoczy
i Julia Truszkowska
- uczennice klasy IV


Czytaj całość
 
Warsztaty ceramiczne klas starszych
Dnia 24 kwietnia 2008 roku, o godzinie 8:00 spod budynku Społecznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce wyjechaliśmy na wycieczkę do Mostówki.
Jechaliśmy autokarem. Podróż trwała około dwóch godzin. Na miejscu naszym oczom ukazały się dwa duże domy. Na podwórku już czekały na nas miłe panie, które zajmowały się prowadzeniem zajęć. Zaraz po nas przyjechała kolejna wycieczka. Gdy weszliśmy do jednego z domów, zostaliśmy rozdzieleni na grupy, po 8-12 osób. Jedna z pań wytłumaczyła nam jak malować glinianą figurkę. Potem każde z dzieci dostało misia lub kota do pomalowania i ozdobienia oraz wybrane przez siebie farby akrylowe. To była świetna zabawa! Oczy robiliśmy złotą, czarną lub srebrną konturówką. Po skończeniu pracy otrzymaliśmy „dokładki” – czyli małą krówkę, aniołka lub kurę. Je też mogliśmy pomalować. Po sprzątnięciu kubeczków z wodą, pędzelków i farb, panie opowiedziały o glinie i nam ją rozdały. Najciekawsze było usłyszeć, że im więcej lepimy z gliny, tym bardziej staje się ona twarda. Według planu każde dziecko musiało wykonać minimum dwie prace. Mogły to być na przykład miseczki, dzbanki oraz płaskorzeźby i nie tylko. Gdy wszyscy ukończyli swoje dzieła i posprzątali po sobie, mogliśmy wyjść na dwór. Na początku usiedliśmy na drewnianych ławeczkach i patrzyliśmy jak panie przygotowują dla nas kiełbaski na grillu. Po chwili każdy miał w ręce swoją porcję i ją ze smakiem zajadał. Potem mogliśmy pójść do sklepiku z pamiątkami. Po obkupieniu się zaczęliśmy się bawić – chłopcy grali w piłkę, a dziewczyny skakały na skakankach. Wszyscy się świetnie bawili. W trakcie przebywania na podwórku, panie zorganizowały dla nas pokaz baniek mydlanych. Wszystkim się to bardzo podobało, bo to były niezwykłe bańki – bardzo duże. Na dworze spędziliśmy około dwóch godzin. Potem nastąpiło sprzątanie papierków i pakowanie. Pod bramę podjechał nasz autokar. Wsiedliśmy do niego, a razem z nami pani, która organizowała zajęcia. Podziękowała nam za tak mile spędzony czas i oznajmiła, że figurki i „dokładki” są zapakowane w gazety i kartony i jadą razem z nami w bagażniku do Ostrołęki. Dodała, że nasze gliniane dzieła dojadą w ciągu dwóch tygodni. Bardzo się ucieszyliśmy. Droga powrotna trwała krócej niż poprzednio – około jednej godziny i trzydziestu minut. Pod szkołą już czekali na nas rodzice. Gdy wysiedliśmy, dostaliśmy nasze prace i wróciliśmy do swoich domów.
Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Z wielką chęcią pojadę jeszcze raz do Mostówki, aby dowiedzieć się więcej o technikach malowania figur z gliny. Spędziłam tam bardzo ciekawy dzień. Mój kot i krówka stoją w moim domu na parapecie, a jak na nie patrzę to wspominam mile spędzony czas w pracowni i na podwórku razem w kolegami i koleżankami.

Julia Truszkowska, uczennica klasy IV
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 nast.  » koniec »»19 Września 2019
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę