Odwiedziło nas
1397933 gości

   

PROGRAM WIZYTY KOORDYNATORÓW I DYREKTORÓW SZKÓŁ Z BUŁGARII, LITWY I POLSKI

TERMIN: 03.11.2008 r. - 07-11.2008 r.

PROJEKT " HOBBYS UND HANDARBEITEN DER GENERATIONEN"

Czytaj całość
 
Wizyta przygotowawcza w Szkocji

Wojciech Załuska - nauczyciel jęz. angielskiego odwiedził szkołę Alva Primary w miejscowości Alva w okolicach Stirling w Szkocji. Wizyta odbyła się w dn. 26 października - 1 listopada i była poświęcona przygotowaniu nowego projektu Comenius dla szkoły podstawowej.

Czytaj całość
 
Wizyta w STIRLING

W dniach 27 - 31 października 2008 r. Pan Wojciech Załuska przebywa w Stirling w Szkocji w ramach wizyty przygotowawczej programu Socrates Comenius. Podczas wizyty p. Załuska odwiedzi Alva Primary School, szkołę z którą chcemy napisać kolejny projekt, tym razem dla szkoły podstawowej. Oprócz spotkania z dyrektorem szkoły, p. Craigiem Rennie oraz przedstawicielami szkół z Turcji i Hiszpanii, nasz koordynator bedzie uczestniczył w spotkaniu dyrektorów szkół z władzami oświatowymi poczas którego zaprezentuje prezentację na temat polskiego systemu oświaty. W programie wizyty przewidziano również zwiedzanie Stirling i okolic. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję na sukces kolejnego projektu.

 Image

Czytaj całość
 
DZIEŃ PAPIESKI

16 października został ogłoszony w Polsce DNIEM PAPIESKIM w związku z wyborem Karola Wojtyły na papieża. W  tym roku obchodzimy 30 rocznicę tego ważnego wydarzenia.  Wśród spuścizny duchowej Jan Paweł II pozostawił inicjatywę zwaną "Dziełem papieskim". Jego ideą jest pomoc ubogiej zdolnej młodzieży w zdobywaniu edukacji.

Z okazji rocznicy w naszej szkole została odprawiona 

przez ks. Tomasza Stefanowskiego

Msza Święta,

w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Odbyła sie też zbórka do puszki na powyższy cel.

Image 

Czytaj całość
 
Pasowanie pierwszoklasistów

10.10.2008 w szeregi naszej szkoły przyjęto nowych uczniów. W tym dniu ślubowanie złożyli pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Pasowania dokonała p. dyrektor Katarzyna Kossakowska. O oprawę uroczystości zadbał chór pod kierownictwem p. Ewy Szelkowskiej - Woźniczko. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: 0, 1, 4, 5 i 6 pod opieką p. Lidii Gontarz, p. Larysy Lemańskiej - Markiewicz i p. Marty Kijowskiej. W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Nauczyciela. Nagrodzeni zostali najlepsi spośród nas. Serdecznie im gratulujemy!

 Image 

 
PIERWSZE KROKI NA TEATRALNYCH DESKACH

03.10.2008 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Zajęcia dotyczące gestu i ruchu scenicznego prowadził znakomity aktor p. Tomasz Rynkowski. Na deskach sceny każdy zmagał się z konkretnym zadaniem teatralnym.

W salwach śmiechu ćwiczyliśmy emisję głosu i dykcję. Uczyliśmy się bez używania słów wyrażać emocje, pokazywać różne sytuacje. Uświadamialiśmy sobie, jak wiele znaczy najmniejszy nawet gest. Nagrodą za aktywny udział w warsztatach było obejrzenie spektaklu „Opowieści tysiąca i jednej nocy". Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z oferty łomżyńskiego teatru. Naprawdę warto!

Image 

 

 
Spotkanie integracyjne w Stajni Mustang

26.09.2008 w słoneczny piątek, społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym w Stajni Mustang w Dzbeninie. Na uczniów, nauczycieli i odwiedzających nas rodziców czekały liczne atrakcje. Były wśród nich m.in.: przejażdżki konne, zjazdy linowe, skoki na trampolinach i gry zespołowe. Spotkanie uwieńczyło ognisko i wspólny kiełbaskowy posiłek. To był wyjątkowy dzień.

 Image 

 

Czytaj całość
 
SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE ZACZYNA SIĘ W SZKOLE
Czytaj całość
 
Podziękowania dla darczyńców

 

     W imieniu Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego Nr 116 STO, Dyrekcji szkoły oraz całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali na rzecz szkoły 1 % podatku za rok 2007. Przekazana przez Państwo kwota wyniosła 14746,90 zł.
 
     Szanowni Państwo, w roku 2008 po raz pierwszy odpisy od podatku są przelewane bezpośrednio przez urzędy skarbowe, co prawdopodobnie ułatwia darczyńcom ich przekazanie, ale jednocześnie powoduje, że Państwa wpłaty stają się bezimienne. Uniemożliwia to przesłanie przez nas bezpośrednich podziękowań, czego bardzo żałujemy. Prosimy jednak przyjąć zapewnienie, że o wszystkich Darczyńcach myślimy z wdzięcznością.

                                                                 Łączymy wyrazy szacunku
 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn
Do końca roku szkolnego zostało 116 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę