Odwiedziło nas
1388769 gości

   

OCHRONA ŚRODOWISKA WG KL. VII

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie walorów środowiska przyrodniczego. Tymczasem elementy przyrody, warunkują życie ludzi na Ziemi. Zasoby naturalne pozwalają człowiekowi zaspokajać podstawowe potrzeby. Środowisko przyrodnicze pełni istotne funkcje rekreacyjne i estetyczne. Dlatego tak ważna jest jego ochrona… Udowodnili to uczniowie klasy siódmej – prezentując na zajęciach, w bardzo ciekawy sposób, różne formy ochrony środowiska.

Image

Image

Image

Aneta Zyśk

 
ORSZAK TRZECH KRÓLI - 2019 R.

Image

Image

 
DAMY I RYCERZE W KL. IV A

 Image

Image

Image

Image Image

Image Image

Aneta Zyśk

 
LEKCJA PASJI W KLASIE DRUGIEJ

Dzięki tacie Zuzi poznaliśmy trochę tajników własnego ciała, dokładniej zaś serca i układu krwionośnego. Przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Mogliśmy usłyszeć bicie serca a nawet zajrzeć do jego wnętrza (rozkładaliśmy i składaliśmy specjalny model). Dziękujemy Panu Chojnowskiemu za poświęcony nam czas i wartościową lekcję.

Image

 
DRUGOKLASIŚCI LAUREATAMI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Nasi drugoklasiści- Pola, Marcin i Kubuś zostali laureatami konkursu na kartkę bożonarodzeniową z motywem wycinanki kurpiowskiej, zorganizowanego przez Związek Kurpiów. Cieszymy się bardzo - poznając własne korzenie, zdobywamy nagrody! Brawa dla naszych uczniów - Kuba - I miejsce, Marcin - II miejsce, Pola III miejsce:)

Image

Image

Image

Image

 
WIGILIA 2018 - KL. V B

21 grudnia klasa Vb miło spędziła czas podczas Wigilii klasowej, a po Jasełkach wyruszyła do Punktu Terapeutycznego „Słoneczko”, gdzie wspólnie z przedszkolakami oraz Paniami Kurpiankami przygotowali świąteczne dekoracje. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w tym dniu, szczególnie Pani Iwonce Zyśk za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć.

Image

Image

Image

Marzena Staśkiewicz

 
WIGILIA W KL. IV A - 2018 R.

Boże Narodzenie to czas magiczny, niezwykle piękny, przepełniony ciepłem rodzinnym, radością, miłością. Przy wigilijnym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy i nauczycieli. Łamiemy się opłatkiem ze wszystkimi, a zatargi i antypatie idą w niepamięć. W piątek, 21 grudnia, w klimat świąt wprowadziły szkołę "Jasełka"- przygotowane przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Opłatek na stole, rodzinna atmosfera, goście, którzy nas zaszczycili swoją obecnością, zapach potraw wśród świec - to najkrótszy opis Wigilii, którą zorganizowaliśmy w naszej klasie.

Image

Image

Image

 

Aneta Zyśk

 
LOTERIA FANTOWA

18 grudnia odbyła się loteria fantowa, której celem była zbiórka pieniędzy dla dzieci z hospicjum w Ostrołęce. Serdecznie dziękujemy za udział w losowaniu oraz za wszelką pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Image

Image

Image Image

Image

Marzena Staśkiewicz,
Paweł Bieńkowski

 
POMÓŻMY MARCINOWI STANĄĆ NA NOGI - AKCJA CHARYTATYWNA

6 grudnia w naszej szkole odbyła się finalna akcja bezpośredniej pomocy charytatywnej – przekazanie środków na leczenie i rehabilitację Pana Marcina. Cała akcja i pomysł zaczął się trzy tygodnie wcześniej. Nawiązaliśmy kontakt z siostrą Pana Marcina – Sylwią. Dokładnie opowiedziała nam, co się stało Jej bratu i jakiej pomocy oczekują. Postanowiliśmy działać. Zorganizowaliśmy pośród siebie grupę aktywistów, którzy mieli zaproponować przebieg akcji. Po rozmowie z Panią Dyrektor zapadły pierwsze decyzje. Postanowiliśmy zaprosić do szkoły kolegów Pana Marcina – strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu, z którymi na co dzień współpracował. Przyjechali. Zapewnili nam wspaniały dzień informacyjno – szkoleniowy – począwszy od wyposażonego po brzegi, wozu bojowego, na ćwiczeniach ratunkowych kończąc. Podczas pokazu opowiadali nam o swoim przyjacielu. W spotkaniu ze strażakami wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za tak profesjonalny szybki kurs pożarnictwa. Kolejnym etapem było pieczenie i sprzedaż ciast. Starsi uczniowie zobowiązali się tym zająć. Poszło im świetnie! Kącik ze słodkościami organizowaliśmy przez niemal tydzień. Chętnie kupowali uczniowie, nauczyciele a nawet Rodzice, którym serdecznie dziękujemy! Pieniążków przybywało. Zliczaniem systematycznie zajmowała się nasza niezastąpiona Pani Ula. Byliśmy pod wielkim wrażeniem jaką kwotę udało się uzbierać. Właśnie w czas Szkolnych Mikołajek zaprosiliśmy Panią Sylwię, by podczas uroczystego apelu przekazać owoc naszej wspólnej pracy… Wzruszeń nie było końca, szczególnie w momencie, gdy obejrzeliśmy króciutki filmik, którego bohaterem był sam Pan Marcin… Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbą i wsparli tę akcję. Dzięki niej jeszcze bardziej się zżyliśmy i doświadczyliśmy niesamowitych emocji. Mamy nadzieję, że Pan Marcin stanie wcześniej na nogi niż przewidują lekarze i zagra swój mecz życia – jest również bramkarzem Rzekunianki

 

DZIĘKUJEMY, POZDRAWIAMY I MOCNO TRZYMAMY KCIUKI !!!

Image

Image

Image

Image Image

 

Image

Aneta Zyśk

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»18 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Jaropełk,
Krystyna

Wakacje!!!

©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę