Odwiedziło nas
1422379 gości

   





JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

16 maja 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował spotkanie w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny jesteś bezpieczny", w którym udział wzięli uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły. Gościem honorowym był Pan Mariusz Popielarz - Dyrektor Delegatury UMWM w Ostrołęce. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Ostrołęce omówili tematykę zawartą w filmie "...tak, chcę być bezpieczny", ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce SPZOZ "Meditrans Ostrołęka" przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Niestety pogoda spłatała nam figla, dlatego zamiast jazdy po torze rowerowym była jazda na symulatorze jazdy motocyklem. Chętni uczniowie, a było ich wielu, wzięli udział w konkursie o ruchu drogowym. Nagrodę - rower - zwyciężczyni Kornelii z klasy Va wręczył Pan Mariusz Mierzejewski Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce (fundator Nagrody). Każdy uczeń uczestniczący w panelach otrzymał zestaw zawierający elementy odblaskowe.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu, gościom, prowadzącym, nauczycielom.

Szczególne podziękowania kieruję do Pani Beaty Trzcińskiej, która koordynowała całą imprezę oraz Pani Ewy Krupki - dobrego ducha naszej szkoły.

Lidia Gontarz

Image

Image

Image

 
PROJEKT BACK TO SCHOOL - DIALOGI OBYWATELSKIE

 

9 maja 2019 r., w związku z projektem „Back to school/Dialogi Obywatelskie”, w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone przez Panią Annę Kilan - Lipkę (Policy Officer at European External Action Service w Brukseli) pt. „15 lat Polski w Unii Europejskiej – zapytaj, co jeszcze Unia może zrobić dla Ciebie, czyli dlaczego warto postawić na UE” . Uczestniczyli w niej uczniowie klas VII, VIII i IIIg. Część spotkania odbywała się w języku angielskim. W czasie zajęć uczniowie mogli rozwiać wiele wątpliwości dotyczących UE, rozwiązać quiz ukazujący między innymi jej strukturę, sprawdzić jak wiele możliwości mamy będąc członkami UE. Pod koniec zajęć wszyscy otrzymali także możliwość zapisania własnych propozycji dotyczących przyszłej działalności Unii Europejskiej.

Marta i Asia , kl.VII

Image

Image

Image

 
MATEMATYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Nasi uczniowie z klasy II i III dostali się do II etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Puchacz Piotr". 14.05.2019 zmagali się z konkursowymi zadaniami. Trzymamy mocno kciuki!

Image

Image

Image

 
JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

UWAGA!!!

W czwartek 16.05.2019 r. klasy IV – VIII
od godz. 9:30 do 13:00 realizują program
„ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
 
WSPÓŁPRACA ZAWSZE SIĘ OPŁACA

,,Ludzie pracujący razem jako jedna grupa, potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna". - Franklin Delano Roosevelt

Warto sobie o tym czasami przypomnieć, a jeszcze lepiej doświadczyć. To migawki z zajęć świetlicowych na temat współpracy.

Image

Image

Image

 

 

 

 
WYCIECZKA KLAS I-III W CZASIE EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH

W czasie egzaminów gimnazjalnych, najmłodsi uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami udali się na wycieczkę do Krakowa i okolic. 10, 11 i 12 kwietnia 2019 roku zdobywali: Wieliczkę, Kraków oraz Ojcowski Park Narodowy. Wycieczka była fantastyczna!

Image

Image

Image

 
Pomagamy zajaczkowi 2019

W dniach 10-17.04.2019 r. odbędzie się charytatywny projekt pod hasłem:

„POMAGAMY ZAJĄCZKOWI”

Celem akcji będzie zbiórka słodyczy na paczki wielkanocne dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce. W tych dniach, każdy kto pragnie włączyć się w świąteczne dzieło pomocy będzie mógł podzielić się słodkościami. Służyć do tego będzie specjalne „zajączkowe” pudełko, które znaleźć można w szkolnym sekretariacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wielkanocnym dziele pomocy!

Image

 
ZEBRANIA Z RODZICAMI

 

Zapraszamy na zebrania:

16.04.2019r. ( wtorek)
Klasa I – godz. 16:3o
Klasa II – godz. 16:3o
Klasa III – godz. 17:3o
Klasa IV b – godz. 17:3o
Klasa V a – godz. 17:3o
Klasa V b – godz. 16:3o

17.04.2019 r. (środa)
Klasa IV a – godz. 16:3o

Klasa VI – godz. 17:3o
Klasa VII – godz. 17:3o
Klasa VIII – godz. 18:oo
Klasa III gimnazjum – godz. 16:3o

 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - KL.VI

Wyzwanie klasy VI na I DZIEŃ WIOSNY - zaliczone!

Ktoś powie, że przejście 15 km to pestka i będzie miał rację, ale ... gdy dołoży się do tego:

- mapę, którą czysta się trochę jak chińskie znaki,
- uciskające buty,
- przecierające się skarpety,
- odnawiające się "kontuzje",
- żaby, które nie ostrzegają zanim na drogę wskoczą,
- mrówki, które wybierają drogę przez piknikowy koc,
- piaszczyste pagórki, na których można znaleźć ślady historii,
- powalone konary, na które diablik każe się wspinać,
- brak doświadczenia w chodzeniu dalej niż codzienne życie tego wymaga,

robi się "mniej pestkowato".

Jestem naprawdę dumna z mojej trzynastoosobowej SZÓSTKI! (szkoda, że Antka nie było z nami)! Szkoda też, że oprócz motyli pełno było w lesie ŚMIECI.

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-RaKowska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»



21 Maja 2019
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan
Do końca roku szkolnego zostało 30 dni.












©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę