Odwiedziło nas
1327622 gości

   

ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE

Image

 
WYCIECZKA ROWEROWA KL. III GIMNAZJUM

W ubiegłym roku szkolnym zaproponowałam klasie wycieczkę rowerową, ale propozycja nie spotkała się z entuzjazmem. Usłyszałam, że "za bardzo się zmęczą". Byłam nieco zdziwiona, ale ... nie nalegałam, a pomysł o "rowerowaniu" porzuciłam. W tym roku klasa III gimnazjum wsiadła na rowery 14 maja 2018 r. z własnej i nieprzymuszonej woli. Ostrzegali mnie pewni nauczyciele: "A wiesz, że ...", ale nie uwierzyłam. Teraz już nie muszę wierzyć, już wiem: rower naprawdę może zmęczyć na dystansie niespełna 1 km; można bez używania rąk przywiązać się sznurowadłem do roweru i mieć z tego niezłą zabawę.

Gdyby nie pani Kasia Wilga (mama Seweryna) i pani Kasia Szuster, które dzielnie stały na straży przestrzegania przepisów drogowych, pewnie dowiedziałabym się co jeszcze można robić na rowerze, z rowerem i pod rowerem :)

A tak poważnie - było OK! Wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu.

Image

Image

Image

Image

Iwona Piskorek-Rakowska

 

 
MISTRZYNIE ORTOGRAFII

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce odbyło się roztrzygniecie konkursu ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii . Michalina Dzieiszek, Zofia Zielińska i Marta Kołodziejska zdobyly te zaszczytne tytuły w swoich kategoriach wiekowych 🏆Gratulacje

Image

Image

 

 
FRANEK KWAŚNY - SUPER KONSTRUKTOR

I miejsce w II edycji powiatowego konkursu na SUPER KONSTRUKTORA, organizowanego przez firmę Konstruujemy- warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci, zajął Franciszek Kwaśny - uczeń klasy III SP STO w Ostrołęce.

Franek to niewątpliwie bardzo kreatywny i pracowity młody konstruktor. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Image

 

 
W KRÓLESTWIE OS, PSZCZÓŁ I TRZMIELI

Dziś spędziliśmy trochę czasu w towarzystwie pszczół, os i trzmieli. Było wyjątkowo! Dziękujemy pani Małgosi Kołakowskiej z Centrum Natura i świetnemu Wykładowcy!

Image

Image

Image

Image

 
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!

Z okazji naszego narodowego święta poloneza czas zacząć:)

Image

Image

Image

Image

 
GALA WRĘCZENIA NAGRÓD V EDYCJI KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO "CZYTAM I RYSUJĘ Z BRATKIEM"

Na ten dzień Bratek, uroczy bohater bajeczek „Ortograffiti z Bratkiem” autorstwa Izabeli Mańkowskiej i Małgorzaty Rożyńskiej, czekał bardzo długo, ponieważ kwiecień jest miesiącem jego urodzin. Z tej okazji zaprosił na uroczystą Galę laureatów V edycji konkursu literacko-plastycznego „Czytam i rysuję z Bratkiem”, zorganizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście z dumą podziwiali galerię prac konkursowych, nadesłanych z 14 przedszkoli z Ostrołęki i okolic. Jury nagrodziło 23 ilustracje spośród 189 w dwóch kategoriach: 5 i 6 latki. Nagrody z tej okazji ufundowało wielu przyjaciół i sympatyków szkoły. Dzieci otrzymały prezenty z rąk autorki bajeczek pani Izabeli Mańkowskiej, pani dyrektor Lidii Gontarz i pani prezes Ewy Konowalskiej oraz sponsorów. Radości, uśmiechów, zabawy nie było końca.

Do zobaczenia za rok :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Agnieszka Krak, Katarzyna Mierzejewska, Karolina Borczon

 
PODZIĘKOWANIA ZA APARAT

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»26 Maja 2018
Imieniny obchodzą:
Beda, Filip, Marianna
Do końca roku szkolnego zostało 26 dni.
©Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce 2007 | Na górę